FBC Intevo Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Intevo Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

3:4 FBC Intevo Třinec
FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Dvakrát souboj o třetí místo, takové byly Ostravské hry

Dvakrát souboj o třetí místo, takové byly Ostravské hry

Od pátku 24.5. do neděle 26.5 probíhaly Ostravské hry, kterých se zúčastnily čtyři mládežnické skupiny našeho týmu. Do Ostravy vycestovali elévové, mladší žáci, starší žáci a dorostenci. Elévové a mladší žáci si dokonce zahráli o bronzové medaile.

 

 

Dorostenci

Dorostenci v základní skupině odehráli tři zápasy a z toho dva zápasy prohráli a jeden vyhráli. První zápas je čekal s Uničovem, ve kterém se prosadili jen Bajtek a Polok, nakonec prohráli 2:5. Ve druhém zápase proti SKV yellow si kluci také moc šanci nevytvořili a míček do brány dostal jen Patrik Rusz. V posledním zápase si kluci konečně zastříleli a nasázeli Tigers Porubě sedmnáct branek. Největší podíl na tomto výsledku měl Bajtek, který si připsal šest kanadských bodů, za 2 branky a 4 asistence. V osmifinále na kluky čekaly Vítkovice, které dokázaly vyhrát poměrem 5:1. Za Třinec se prosadil Lukáš Cieslar. Cesta dorostenců Ostravskými hrami skončila v osmifinále.

Výsledky zápasů:

FBC Intevo Třinec – FBC ZŠ Uničov – 2:5

FBC Intevo Třinec – SKV yellow – 1:5

FBC Intevo Třinec – FBC Tigers Poruba – 17:1

FBC Intevo Třinec – 1.SC Tempish Vítkovice – 1:5

Hodnocení trenéra Davida Lisztwana: „Zápasy ve skupině nehodnotím moc kladně, hned první zápas jsme si zkomplikovali sami kvůli zbytečným chybám a špatného týmového ducha. Druhý zápas už byl podstatně lepší ale pořád jsme nedokázali navázat na týmový výkon z posledních zápasů v sezóně. První zápas v sobotu byl v naší režii a také jsme si došli pro pohodový výsledek, ještě večer nás čekal zápas s Vítkovicemi, který jsme odehráli v poměrně dobrém tempu ale i tak to na vítězství nestačilo. Bohužel, cestu tímto turnajem jsme si zkomplikovali sami, a proto jsme v turnaji skončili dřív, než jsme měli v plánu. Tyto zápasy nám ukázali, kde musíme v následujících měsících přidat abychom mohli pomýšlet na vyšší příčky. Snad se nám turnaj v Brně podaří daleko lépe. Díky fanouškům, kteří nás na zápas s Vítkovicemi přišli podpořit.“

 

Starší žáci

Starší žáky čekaly v základní skupině tři zápasy proti Zlínu, Bratislavě a proti Mladé Boleslavi. První zápas proti Zlínu prohráli žáci poměrem 2:6, za Třinec se prosadili Kováč a Otruba. V druhém mezinárodním utkání proti Bratislavě těsně kluci vyhráli 3:2 po gólech Otruby, Banota a Babáčka. V posledním zápase základní skupiny na chlapce čekal soupeř až z Mladé Boleslavi. V tomto zápase se prosadili Banot, Otruba a Szkandera, ale ani tak to nestačilo na výhru a Třinec prohrál 3:6. V šestnácti finále na kluky čekal domácí soupeř MVIL Ostrava. Ve vyrovnaném souboji, který museli rozhodovat až samostatné nájezdy, nakonec Třinec prohrál, a tak skončila starším žákům štace na turnaji už v šestnácti finále. V posledním zápase na turnaji se prosadili Babáček, Otruba a dvakrát Banot.

Výsledky zápasů:

FBC Intevo Třinec – Zlín Lions – 2:6

FBC Intevo Třinec – Snipers Bratislava – 3:2

FBC Intevo Třinec – Předvýběr.CZ Florbal MB – 3:6

FBC Intevo Třinec – MVIL Ostrava z.s. – 4:5

 

Mladší žáci

Mladší žáci si v základní skupině zahráli čtyři zápasy. Ve skupině narazili na tyto soupeře, Bulldogs Brno, Vítkovice, Hlučín, Surikaty. První zápas s Bulldogs Brno skončil remízou 1:1, když za Třinec dával branku Marek Hovanec. V zápase s Vítkovicemi žáci také vstřelili jen jednu branku, tentokrát už z toho byla prohra 1:6. O gól se postaral Igor Cieslar. Hlučínu nedovolili třinečtí ani jednu branku a suverénně vyhráli 7:0. Zápas se Surikatami taky mladší žáci zvládli a vyhráli 5:1. V šestnactifinále narazili na regionálního soupeře z Frýdku-Místku se kterým si taky poradili v poměru 2:1, o góly se postarali Šotkovský a Hulboj. V osmifinále na ně čekal už druhý soupeř z Brna a to Gepardi. K vítězství s tímto soupeřem přispěl nemalou mírou Jakub Turoň, který si připsal hattrick a Třinec vyhrál 6:2. Čtvrtfinále a možný souboj o medaile nadohled. S Florbal Včelín hrál Třinec vyrovnaný zápas do posledních minut a dvě minuty před koncem rozhodl o vítězství Třince Turoň a Třinec si zahrál o medaile. V semifinále narazil na soupeře, kterého moc dobře kluci a holky znali ze základní skupiny, Bulldogs Brno. Tentokrát to nebyl vyrovnaný match a Třinec prohrál vysoko 3:12 a hrál o bronzové medaile. O ty se utkali s TROOPERS a bohužel prohráli 1:5, ale i čtvrté místo je krásné a gratulujeme!!

Výsledky zápasů:

FBC Intevo Třinec – Bulldogs Brno – 1:1

FBC Intevo Třinec – 1.SC Tempish Vítkovice – 1:5

FBC Intevo Třinec – FBC Hlučín – 7:0

FBC Intevo Třinec – SURIKATY – 5:1

FBC Intevo Třinec – FbC Frýdek-Místek – 2:1

FBC Intevo Třinec – FBC Gepardi Brno – 6:2

FBC Intevo Třinec – Florbal Včelín – 2:1

FBC Intevo Třinec – Bulldogs Brno – 3:12

FBC Intevo Třinec TROOOPERS – 1:5

Hodnocení trenéra Radka Cieslara: „Další z řady skvělých turnajů s tímto týmem. Turnaj hodnotíme velmi kladně, musíme říct, že nám dal zase mnoho zkušeností. Předvedli jsme dobré zápasy v základní části. Do play-off jsme vstupovali z třetího místa, kde nás čekal velmi kvalitní regionální soupeř Frýdek Místek, kterého jsme zdolali 2:1. V dalším kole nás čekal soupeř Gepardi Brno. Ač výsledek 6:2 v náš prospěch mohl nasvědčovat, že se jednalo o lehký zápas, opak byl pravdou. Gepardi Brno byli velice dobrým soupeřem. V neděli jsme nastoupili do čtvrtfinále se soupeřem Florbal Včelín. Velmi vyrovnaný zápas jsme zvládli v náš prospěch s výsledkem 2:1 a mohli jsme zaslouženě slavit postup do semifinále, kde jsme se utkali se soupeřem z naší základní skupiny s Bulldogs Brno. V základní skupině zápas skončil 1:1, ale semifinále už bylo jiné. Soupeři jsme podlehli 3:12. Je třeba podotknout, na což se nechci vymlouvat, ale velká porce velmi kvalitních zápasů se na nás podepsala jak na celkové únavě, tak i vzniku různých zranění základních pilířů týmů. Do zápasu o bronz jsme se snažili během krátké doby, kterou jsme na to měli, dát dohromady. Nutno podotknout, že i velmi slušná zásoba tejpovacích obvazů se použila na to, abychom mohli vůbec nastoupit s některými hráči do zápasu. V zápase o bronz jsme se utkali jak jinak než s velice kvalitním týmem opět z Brna s Troopers Brno. Ze začátku velmi vyrovnaný zápas jsme po pár individuálních chybách začali ztrácet a jak už jsem jednou zmínil, po velmi náročném turnaji už nám nezbylo dostatek sil k vyrovnání či otočení zápasu v náš prospěch a soupeři jsme podlehli 5:1 a tímto jsme se umístili na velmi krásném 4. místě. Ještě jednou bych chtěl touto cestou poděkovat všem hráčům a hráčkám za to, co předváděli na hřišti i mimo něj, obrovský týmový výkon. Věřím, že jdeme jako klub dobrou cestou, protože naše práce je vidět a stále se posouváme. Je super vidět u hráčů i trenérů pořádné emoce, které ke sportu patří. Velké díky patří všem, kteří nás celou touto cestou doprovázeli a podporovali. #Více než klub rodina FBC Třinec.“

 

Elévové

Také na elévy čekali v základní skupině čtyři soupeři. TROOPERS, Vítkovice, Slovan a Mladá Boleslav. V prvním zápase si poradili s TROOPERS v poměru 2:0 po gólech Doroty Hermanové a Dominika Cieslara. S Vítkovicemi si elévové neporadili a prohráli 1:5. Chuť si nezpravili na Slovanu Havířov, se kterým těsně prohráli 1:2. Ani poslední zápas se třineckým nepovedl dle představ a se soupeřem ze Středních Čech prohráli 0:5. V osmifinále proti rožnovským sršňům se prosadila jen Dorota Hermanová a Třinec tak vyhrál 1:0. Ve čtvrtfinále narazili na Bulldogs Brno, se kterým si třinečtí elévové poradili v poměru 3:2 a rozhodující branku dával Šotkovský Jiří. V semifinále podruhé v turnaji narazili elévové na soupeře z Vítkovic. Ani tentokrát se jim nepodařilo soupeře porazí a odešli s prohrou 4:0. V souboji o třetí místo také narazili na soupeře, kterého moc dobře znali ze základní skupiny, a to Slovan Havířov. Také tentokrát to dopadlo rozdílem jediné branky, kterou bohužel vstřelil soupeř a třinečtí elévové si tak z Ostravských her odvezli bramborové medaile.

Děkujeme všem fanouškům, kteří přijeli podpořit jakoukoli kategorii a vytvořili na tribunách atmosféru hodnou třineckému jménu. Také děkujeme všem hráčům za reprezentaci klubu.

Výsledky zápasů:

FBC Intevo Třinec – TROOPERS – 2:0

FBC Intevo Třinec – 1.SC Tempish Vítkovice bílí – 1:5

FBC Intevo Třinec – TJ Slovan Havířov – 1:2

FBC Intevo Třinec – PředVýber.CZ Florbal MB – 0:5

FBC Intevo Třinec – Sršni Rožnov – 1:0

FBC Intevo Třinec – Bulldogs Brno – 3:2

FBC Intevo Třinec – 1.SC Tempish Vítkovice bílí – 0:4

FBC Intevo Třinec – TJ Slovan Havířov – 0:1

Hodnocení trenéra Rostislava Galuszky: „Ostravské florbalové hry byly pro Náš tým jízdou na horské dráze. Vstup do turnaje byl výborný a vítězstvím na Troopers jsme si lepší vstup do turnaje nemohli přát. Hned na to nás zpět z hrušky dolů poslaly 1. SC TEMPISCH Vítkovice Bílí, kdy rozhodly dva rychle góly na začátku utkání, a bylo po zápase. Po dalších dvou porážkách s Předvýběr.CZ Mladá Boleslav a Slovanem Havířov jsme z enormně těžké skupiny postupovali ze 4. místa. Zpět k vrcholu jsme stoupali v osmifinále po kvalitním zápase s Rožnovští Sršni a náš vzestup jsme potvrdili i vítězstvím nad Buldogs Brno, kdy jsme zápas otočili z 0:2! Ve čtvrtfinále jsme narazili opět na 1. SC TEMPISCH Vítkovice Bílí, kdy jsem dlouho drželi krok s pozdějším vítězem turnaje. Závěrem jsme vsadili vše na útok, a i proto výsledek je takový jaký je. V souboji o 3. místo to bylo dobývání branky Slovanu Havířov s nulovým výsledkem. O vítězi rozhodla jedna chybička a „brambora“ byla doma. Celkově, ale musím pochválit Naše svěřence za velkou bojovnost, srdce, a touhu po lepším výsledků. Jsem přesvědčen, že 4. místo z 20 zúčastněných týmu je velkým úspěchem. Velké poděkování patří naším největším fanouškům – rodičům „Naších“ dětí.“

 

Diskuze

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC Vikings Kopřivnice 22 135:81 54
2. Torpedo Havířov 22 143:106 45
3. Zlín Lions 22 143:114 39
4. FBC Přerov 22 133:132 38
5. FBC Intevo Třinec 22 135:140 35
6. Asper Šumperk 22 115:124 31
7. Z.F.K. Petrovice 22 133:147 31
8. FBC Hranice 22 108:140 30
9. S.K. P.E.M.A. OPAVA 22 127:121 29
10. TJ Slovan Havířov 22 112:115 27
11. Aligators Klobouky 22 108:135 23
12. 1.FBK Sršni Rožnov p/R 22 103:140 14

Kompletní tabulka

INTEVO Třinec s.r.o. NSA Moravskoslezský kraj Město Třinec Florbalexpert Unihoc FrenTechnology s.r.o. Moravia Steel SMOLO a.s. Finwinservis D-create PIRES s.r.o. McDavid HAMPR a.s. C.E.I.S. Enviform a.s. MFL Group s.r.o. M3 Steel Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s. Relax Centrum Třinec HSF System a.s.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 148725
Posledních 30 dnů: 1679 | Posledních 7 dnů: 292 | Poslední den: 27

© 2024 FBC Intevo Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Tréninkové oblečení?
Doplňky?
 

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne