FBC Intevo Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Intevo Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

3:4 FBC Intevo Třinec
FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Zuzana Mieszek: Taťka je můj největší fanoušek

Zuzana Mieszek: Taťka je můj největší fanoušek

Další rozhovor z klubového prostředí. Tentokrát jsme vyzpovídali končící obránkyni třineckých žen Zuzanu Mieszek. Jak velký posun udělaly ženy v první extraligové sezoně? Který zápas se Zuzce vybaví jako první s této sezony? To i mnoho dalšího se dozvíte v rozhovoru.

Ahoj Zuzko, ženy už mají po sezoně. Jak bys tuto sezonu zhodnotila?

Zdravím, určitě pozitivně.

Chvíli nám trvalo, než jsme se rozkoukaly v nové soutěži, ale s postupem času jsme se zvedaly. Byly zápasy, kde jsme měly brát body, ale nevyšlo to, naopak i zápasy, kde jsme překvapily. Bodově nám to na play-off těsně uteklo, ale herně bychom si to zasloužily.

Jak velký posun jsi vnímala od začátku až po konec sezony?

Když se podívám na herní projev v září a v dubnu, tak je viditelný obrovský progres. Naučily jsme se hrát více na míčku, kombinovat, na vše bylo méně času, což nás přimělo vše zrychlit. A přesně takové zápasy nám byly nejlepšími tréninky.

Který zápas si nejvíce vybavíš, když se řekne sezona 2023/2024? Je to ten poslední domácí, kde jsi byla kapitánkou?

Abych nelhala, tak je to zápas v Liberci, ale k tomu se nevracejme.

Jinak všechny zápasy doma pro mě byly zážitkem, radostí, a to díky naším bezkonkurenčním divákům. Kterým touto cestou ještě jednou za celý tým děkuji.

A když řeknu celá tvoje kariéra, tak se ti vybaví co?

Vybaví se mi letní přípravy, které jsem si (pro některé nepochopitelné) užívala, vybaví se mi začátky v dorostenkách a prohry s rozdílem 10 a více gólů, soustředění, turnaje, finále juniorek v Turnově. Vybaví se mi zápasy v sedmi lidech už za ženy v druhé lize. Postup do ligy první, fasování dresů se jmény, první výjezdy autobusem. Celá loňská sezona byla jedna velká jízda, kdy přišla za tohle všechno odměna v podobě extraligy, na čemž mají podíl všichni, kteří tady už od počátku byli, a já si ji mohla ještě užít z pozice hráčky.

V čem je vůbec extraliga jiná oproti 1. lize, kterou jste hrály minulý rok?

Určitě hodně záleží na soupeřích, ale je rychlejší, více kombinační, více se hraje do těla.

Před a v průběhů sezony přišlo hodně nových holek, jak se holky přizpůsobily třineckému stylu florbalu?

Každý odchod by se měl někým nahradit. Tentokrát to bylo spíše z řad mladších hráček, které nám v porovnání s loňskou sezónou celkem snížily věkový průměr :D

Každý do týmu přinese kus něčeho svého, ať už z herního hlediska nebo toho lidského. Z části se ale také musí umět přizpůsobit věcem zajetým. A myslím, že si to s postupem času všechno sedlo.

Už jsem zmiňoval poslední domácí zápas, kde jsi byla kapitánkou bylo to tím, že to byl poslední zápas kariéry před domácím publikem?

Říká se, nikdy neříkej nikdy, ale momentálně ano. Strávila jsem tady skoro polovinu života, takže slogan „Více než klub, rodina“ asi nejlépe vystihuje můj vztah k třineckému florbalovému prostředí. Ale je čas se posunout dál, i když už teď vím, že mi to bude chybět.

Jaké jsou tvé plány po skončení kariéry?

Věnovat se více tomu, co jsem zanedbávala- rodina, kamarádi, vzdělání, a celkově mít více času na sebe. Tak uvidíme, jak se mi to povede.

Kdo byl tvůj největší podporovatel nebo inspirace během kariéry?

Největší fanoušek určitě můj taťka, který florbalem hodně žije a sleduje ho celou dobu, co hraju. Pomáhal mi s trénováním, vedl mě odmalička ke sportu. Pak samozřejmě Honza. Dokázal mě pochválit, ale i naopak, když bylo potřeba, tak srovnat a s hledáním chyb začít i u sebe.

Ty jsi v sezoně 2017/2018 odtrénovala pár zápasů dorostenek, nelákalo by tě se znovu postavit na lavičku a předávat své zkušenosti dál?

Kdyby to mělo být nárazově, třeba pro zpestření tréninku nebo z hlediska fyzia, tak klidně. Jinak se k trénování neplánuji vrátit. Chci teď věnovat čas jiným věcem, a tímhle bych si moc nepomohla. Rozhodně, ale všem trenérům fandím a děkuju, že se podílí na rozkvětu třineckého florbalu.

Jaké rady bys dala začínajícím florbalistkám?

Když už na trénink jdu, tak dělám maximum, ať to baví mě i ostatní.

Viděl jsem na Instagramu třineckých žen, že si připravujete dobroty do šatny. Co nejraději vaříš nebo pečeš? A baví tě to?

Moc ráda peču, o vaření se to už říct nedá- tam se řídím tím, že čím rychlejší příprava, tím lépe. Maso moc nepřipravuji, jíme hodně těstoviny, zeleninu, jede u nás i tofu.

Pojďme na otázky z publika:

Jakou nejlepší radu a od koho jsi jí dostala?

Rada mě přímo nenapadá, vždy mě nejvíce naučily životní situace.

Kdybys mohla změnit jedno rozhodnutí ve tvém životě, které by to bylo?

To je zas filozofická otázka :D asi bych si dneska dala jiný oběd.

Kdybys mohla získat odpovědi na tři otázky ohledně budoucnosti, chtěla bys je vědět?

Pokud bych si otázky mohla sama položit, tak ano.

V jaké hale se ti hraje nejlépe?

Ve STaRSu díky publiku a zázemí. Povrch je věc druhá, ale tím že na něm trénujeme, mohla to být výhoda pro nás v zápasech, než se s ním soupeřky sžily.

A moje klasická poslední otázka. Doporučila bys nám nějaký seriál, film, knihu, co jsi naposledy viděla?

Já moc televizi nesleduji, ale jeden z posledních filmů, co jsem viděla: Zranitelná srdce, bych klidně doporučila. Knížky jsem teď četla spíše z oboru, teď zrovna čtu knihu s názvem Změň svůj dech a začnou se dít věci, taky hezké počteníčko.

Diskuze

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC Vikings Kopřivnice 22 135:81 54
2. Torpedo Havířov 22 143:106 45
3. Zlín Lions 22 143:114 39
4. FBC Přerov 22 133:132 38
5. FBC Intevo Třinec 22 135:140 35
6. Asper Šumperk 22 115:124 31
7. Z.F.K. Petrovice 22 133:147 31
8. FBC Hranice 22 108:140 30
9. S.K. P.E.M.A. OPAVA 22 127:121 29
10. TJ Slovan Havířov 22 112:115 27
11. Aligators Klobouky 22 108:135 23
12. 1.FBK Sršni Rožnov p/R 22 103:140 14

Kompletní tabulka

INTEVO Třinec s.r.o. NSA Moravskoslezský kraj Město Třinec Florbalexpert Unihoc FrenTechnology s.r.o. Moravia Steel SMOLO a.s. Finwinservis D-create PIRES s.r.o. McDavid HAMPR a.s. C.E.I.S. Enviform a.s. MFL Group s.r.o. M3 Steel Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s. Relax Centrum Třinec HSF System a.s.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 147547
Posledních 30 dnů: 1350 | Posledních 7 dnů: 306 | Poslední den: 30

© 2024 FBC Intevo Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Tréninkové oblečení?
Doplňky?
 

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne