FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Junioři napůl úspěšní, elévové na druhém místě a přípravka bez výhry

V sobotu 13.4. se junioři utkali v Horní Suché s domácími a také rezervou Vítkovic. V prvním zápase Horní Suchou rozdrtili sedmnácti brankami a ve druhém zápase si neporadili s Vítkovicemi. V sobotu také své zápasy odehráli elévové a umístili se na krásném druhém místě. V sobotu domácí turnaj odehrála přípravka, bohužel se jim nedařilo a vyšli bez výhry.

Junioři

Po první třetině prvního zápasu s Horní Suchou mohli být trenéři spokojení. Padlo osm branek do domácí sítě a jedna do sítě Třince. Prvních šest branek Třince patřilo Viktorům. Ve 3. minutě se prosadil Viktor Mucha. V 5., 6., 8., a 10. minutě se prosadil Viktor Pyszko. Šestou branku v čase 10:34 se prosadil znova Viktor Mucha. Do konce první části se prosadili ještě Bajtek s Kováčem. V sedmé minutě se prosadili také domácí, a to z hole Satinského. Po první třetině se šlo do šaten za stavu 1:8 z pohledu Horní Suché.

Do druhé třetiny nastupovali třinečtí junioři s klidem na hokejce a s vedením o sedm branek a prosazovali se i v druhé části zápasu. První se prosadil Patrik Rusz v čase 16:08. Jakub Szkandera skóroval v čase 20:06. Ve 22. minutě se prosadil popáté Pyszko. Jakub Szkandera po nahrávce Slušného zvyšoval už na 12:2. Šimon Spratek se prosadil ve 25. minutě. Hattrick dokonal ve druhé části Szkandera. Za domácí se prosadil ve 22. minutě Chobot. Po druhé části to bylo už 14:2 z pohledu Třince.

Ve třetí třetině už to nebyly takové gólové hody, ale i tak se oba týmy prosadily. Jako první se prosadili domácí z hole Frische. V čase 33:04 se prosadil Szkandera, o 25 sekund později podruhé vstřelil hattrick Pyszko. Třinec jel v 37. minutě samostatný nájezd a kdo jiný by ho měl jet než šesti gólový Pyszko a nemýlil se a prosadil se i po sedmé. Konečný výsledek byl 17:3 ze strany Třince.

Druhý zápas čekal juniory s vítkovickou rezervou. První třetina se klukům moc nepovedla. V čase 1:59 se prosadil vítkovický Pastorek a domácí šli do vedení. Dvě minuty před koncem první třetiny se prosadil podruhé v zápase Pastorek a do šaten se šlo za nepřiznivého stavu pro Třinec.

Na začátku druhé třetiny Pastorek dovršil hattrick. Minutu a dvacet sekund od prvního gólu, ve druhé části, se opět prosadili vítkovičtí, a to z hole Zárybnického. Na konci druhé periody poslal Vítkovice do vedení o pět branek Fiala. V samotném závěrů třetiny se prosadil třinecký Kováč.

Dva slepené góly ve třetí třetině přišli až v 39. minutě, 38:00 se prosadil Cigna a o třicet dva sekund později Podešva. Třinečtí kluci ale nic nevzdali a snažili se se zápasem ještě něco udělat. V čase 39:26 se prosadil Szkandera. 43. minuta a další branka z hole třineckého hráče, konkrétně gól dával Rusz. Jakub Szkandera byl poslední co vstřelil branku v tomto zápase a v čase 43:44 korigoval skoré na konečných 7:4 pro Vítkovice.

FbK Horní Suchá - FBC Intevo Třinec 3:17
branky: 7. Ondřej Satinský, 22. Vítek Chobot, 32. Adam Frisch - 3. Viktor Mucha, 5. Viktor Pyszko, 6. Viktor Pyszko, 8. Viktor Pyszko, 10. Viktor Pyszko, 11. Viktor Mucha, 13. Jan Bajtek, 14. Matěj Kováč, 17. Patrik Rusz, 21. Jakub Szkandera, 22. Viktor Pyszko, 23. Jakub Szkandera, 25. Šimon Spratek, 30. Jakub Szkandera, 34. Jakub Szkandera, 34. Viktor Pyszko, 37. Viktor Pyszko; rozhodčí: Adam Kiovský - Lukáš Vaněk; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; po třetinách: 1:8, 1:6, 1:3

1. SC TEMPISH Vítkovice B – FBC Intevo Třinec 7:4
branky: 2. Ondřej Pastorek, 13. Ondřej Pastorek, 17. Ondřej Pastorek, 19. Adam Zárybnický, 27. Filip Fiala, 39. Karel Cigna, 39. Vojtěch Podešva - 29. Matěj Kováč, 40. Jakub Szkandera, 43. Patrik Rusz, 44. Jakub Szkandera; rozhodčí: Martin Ručka – Roman Sasín; vyloučení: 1:4; využití: 0:0; po třetinách: 2:0, 3:1, 2:3

Hodnocení trenéra Dominika Gorného: „Odehráli jsme poslední zápasy sezóny. Proti poslednímu soupeři v tabulce to byla povinnost vyhrát, šlo jen o herní projev a splnění cílů, které každá lajna dostala individuálně jiné. Všechny tři lajny splnily velmi dobře to, co jsme po nich chtěli. Druhý zápas byla džungle, hrál se ve vysokém tempu, lítalo se ze strany na stranu bez jakékoliv mezihry, samé brejky, samé ztráty, samé tahání na sebe. V tomto ohledu se divočina lépe dařila soupeři, kteří byli produktivnější a víc jim to asi sedělo. Srovnat z 1:7 se nepovedlo. Finito, ende šlus. Výsledkový cíl – Final4 nesplněn, z tohoto pohledu pro mě neúspěšná sezóna, za očekáváním. Herní progres jak týmový, tak hráčský individuální za celý rok je ale znatelný, kluci odvedli kus poctivé práce. Musíme si to vyhodnotit s odstupem....Za sezónu bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří byli součástí juniorského týmu od stabilních členů až po ty, kteří tolik prostoru nedostali. Speciální poděkování patří Rosťovi, Viktorovi, Gorgimu a Kubovi, pro které juniorka končí a přeju jim, ať se uchytí v mužském florbale, nebo alespoň ať zůstanou sportovně aktivní. Bylo mi ctí kluci! Na závěr dvě věci, ta první – rodičové, jste skvělí! Ceníme si Vaší dlouhodobé podpory na zápasech, ta druhá – Ščigi, chlapáku díky za důvěru a skvělou spolupráci po celý rok.“

Elévové

Elévové si v sobotu 13.4. udělali výlet do Hlučína, kde se odehrál další turnaj Moravskoslezské ligy. V prvním zápase s Vítkovice elévové prohráli 9:15, ale pak už vše vyhráli. S Torpédem Havířov si kluci a holky zastříleli a vyplynul z toho výsledek 21:10. Ani Hlučínu nedali šanci a zvítězili 15:8. V posledním zápase turnaje se elévové utkali s Petrovicemi, a i tento zápas vyhráli v poměru 14:9. Z Hlučína si přivezli stříbrné medaile a my jím k nim gratulujeme.

FBC Intevo Třinec – 1. SC Tempish Vítkovice Aligátors - 9:15

Torpedo Havířov – FBC Intevo Třinec – 10:21

FBC Hlučín – FBC Intevo Třinec – 8:15

FBC Intevo Třinec – Z.F.K. Petrovice – 14:9

Hodnocení trenéra Rostislava Galuszky: „Dne 13.4.2024 proběhl turnaj Elévů v Hlučíně. Hned na úvod turnaje jsme se potkali z prvním celkem tabulky, kdy 1. SC TEMPISCH Vítkovice Aligátor, nám ukázaly, že se nevyplatí zaspat začátek zápasu, náskok soupeře se již nedalo v druhé půli utkání dohnat, a to i díky nevyužitým sto procentním šancím, které jsme měli. I z prohry se da poučit a další zápasy již byly v naši režii. Podařilo se nám přehrát Torpédo Havířov, FBC Hlučín i Z.K.F. Petrovice, a to díky koncentrovanému výkony, velkému nasazení a srdíčku, které do hry holky a kluci dali. Druhé místo bylo zasloužené, a oceněné mohutným povzbuzováním rodičů, našich dětí, za což jim patří velké díky.“

Přípravka

Přípravka měla v sobotu 13.4. na programu domácí turnaj, který se odehrál na palubovce haly STaRS. V prvním zápase narazili na Torpedo Havířov a prohráli rozdílem 10 branek, 2:12. V druhém zápase porovnali síly s Bohumínem a také padli v poměru 3:18. V zápase s Rožnovem se přípravce nepodařila dát ani jedna branka a padli 0:8. V posledním zápase turnaje si holky a kluci neporadili s Karvinou a prohráli 1:13.

Torpedo Haviřov – FBC Intevo Třinec – 12:2

1.SC Bohumín 98 - FBC Intevo Třinec – 18:3

FBC Intevo Třinec – 1. FBK Sršni Rožnov p/R–0:8

FBC Intevo Třinec – 1. FBC Karviná – 1:13