FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Dorostenci za čtyři, dorostenky s bodem a mladší žáci bez výhry

V sobotu byly na programu dva zápasy dorostenců v Havíře, a také dva utkání dorostenek v Ostravě. Dorostenci první zápas vyhráli s přehledem a druhý zápas prohráli na nájezdy. Dorostenky v prvním zápase nestřelily ani branku a prohrály. Z druhého zápasu berou bod za remízu. V neděli 3.3. odehráli dva zápasy mladší žáci, bohužel se jim nepovedlo vyhrát ani jeden zápas.

Dorostenci

Dorostenci do prvního zápasu vstoupili aktivněji, a to jim přineslo ovoce. Ve 3. minutě proměnil trestné střílení Rusz. V první třetině dorostenci přidali ještě další tři branky z hole Poloka dvakrát a Laštůvky. Na začátku druhé třetiny kluci z Havířova snížili náskok na dvě branky, ale třinečtí si zápas už pohlídali. Po gólu přidali Laštůvka, Bajtek a Otruba. Z hostů se prosadil Pezda. První zápas dorostenci vyhráli 7:3.

První třetina druhého zápasu proti Přerovu třineckým vůbec nevyšla. Třicet sekund od začátku zápasu se prosadili hosté. Na tento gól v rychlém sledu odpověděl Toráč. Za minutu se prosadil Přerov a šel do vedení. V sedmé minutě se jim povedlo proměnit samostatný nájezd a bylo to o dvě branky. Dvanáctá minuta a gól Bajtka přiblížili Třinec k srovnání skoré, ale to nedopustil přerovský Pospíšilík a na přestávku se šlo za stavu 4:2 pro Přerov. Druhá třetina připravila jen jeden gól, a to z hole Bajtka a bylo to opět jen o jednu branku. Na začátku třetí části se povedlo třineckým dvakrát skórovat a vedli 5:4., jen ve 39. minutě se však prosadil hostující Coufal a přišly nájezdy. Lehar z Přerova proměnil hned první nájezd. Hevera z Třince neproměnil, Hanák z Přerova trefil podruhé a Laštůvka musel dát. Bohužel nedal. Třinečtí dorostenci podlehli Přerovu 5:6 po nájezdech.

FBC Intevo Třinec - Torpedo Havířov 7:3
branky: 3. Patrik Rusz, 5. Tomáš Polok, 9. Štěpán Laštůvka, 13. Tomáš Polok, 19. Štěpán Laštůvka, 28. Jan Bajtek, 45. Daniel Otruba - 17. Jiří Kožušník, 17. Matěj Pezda, 21. Matěj Pezda; rozhodčí: Filip Plíhal - Aleš Onderka; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; po třetinách: 4:0, 2:3, 1:0

FBC Přerov - FBC Intevo Třinec 6:5pn
branky: 1. Jiří Jurda, 2. Pavel Vrána, 7. Jakub Lehar, 15. Jan Pospíšilík, 39. Jan Coufal, N Jakub Lehar - 1. Štěpán Toráč, 12. Jan Bajtek, 20. Jan Bajtek, 31. Filip Hevera, 32. Ondřej Olszar; rozhodčí: Filip Plíhal - Aleš Onderka; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Marek Eliáš ? - Patrik Kobielusz -5; po třetinách: 4:2, 0:1, 1:2

Hodnocení trenéra Lukáše Kupczaka: „Na poslední zápasy základní části jsme se rozhodli, že zkusíme jet na 2 pětky + 3 náhradnici. Zase jsme vzali 2 nové kluky ze starších žáků (Ondru a Benjiho), kteří si odbyli své premiéry v dorostu a oba mě mile překvapili. Nakonec se ukázalo, že menší počet byl pro kluky lepší. Nutilo je to rychle střídat a makat na hřišti celé střídání. V prvním zápase proti Torpedu jsme si pohlídali silné stránky soupeře a v útoku jsme byli nekompromisní. Zápas proti Přerovu byl hodně podobný, bohužel soupeř nás tentokrát více trestal. Nakonec zase nájezdy… Z obou zápasů si, ale odnášíme jen pozitivní věci, které budeme chtít přenést do play-off, které už klepe na dveře. Tímto bych Vás chtěl všechny pozvat na 16.3. do Starsu, kde v 1. kole play-off narazíme na 1.SFK Havířov. Budeme moc rádi, když nás dorazíte podpořit. No a my Vám za to můžeme slíbit, že se na vrchol sezóny pořádně připravíme.“

Dorostenky

První zápas s Horní Suchou vůbec neprobíhal podle představ trenérů. V zápase padlo šest branek, ale všechny bohužel do třinecké branky. V první a druhé třetině se soupeřky trefily třikrát a bylo vymalováno. Ve třetí třetině jsme gól neviděli. Druhý zápas s Ostravou už přinesl vyrovnanější utkání. V desáté minutě se prosadila hostující Wolfová. Ve druhé třetině padly dvě branky. Ve 22. minutě se prosadila třinecká Sydor a bylo vyrovnáno, ale ne na dlouho. Před sirénou, která ukončila druhou třetinu se prosadila Glogarová a opět musely třinecké hráčky dotahovat. Ve třetí třetině se jim to povedlo z hole Mieszkové a z Ostravy přivezly bod.

FBC Intevo Třinec - FbK Horní Suchá 0:6
branky: 3. Natálie Štachelová, 11. Karolína Janečková, 12. Tereza Krucinová, 17. Bára Pietrowská, 20. Karolína Janečková, 24. Karolína Janečková; rozhodčí: Vít Běčák - Filip Kreis; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; po třetinách: 0:3, 0:3, 0:0

FBC Intevo Třinec - FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B 2:2
branky: 22. Diana Sydor, 29. Markéta Mieszková - 10. Eliška Wolfová, 24. Magdaléna Glogarová; rozhodčí: Vít Běčák - Filip Kreis; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kateřina Stryjová ? - Sabina Šimaňoková ?; po třetinách: 0:1, 1:1, 1:0

Hodnocení trenéra Břetislava Staňka: „V utkání s Horní Suchou opět zaúřadovaly hlavy a více bych to nerozebíral . Druhé utkání s FBC Ostrava B bylo jako den a noc v porovnání s prvním utkáním. Všechny holky bojovaly a opět jsme mohli vidět velký posun ve hře, kdy holky kombinují, využívají celou plochu hřiště a všech hráček. Pomalu ale jistě kráčíme vzhůru a jsem moc rád, že jsou holky odhodlané tu dlouhou a těžkou cestu podstoupit.“

Mladší žáci

Mladší žáci se v neděli 3.3. utkali ve dvou zápasech s Ostravou a Hranicí. První zápas mladším žákům vůbec nevyšel. Prohráli s Ostravou 4:7. V druhém zápasu také vstřelili čtyři branky. Bohužel Hranice jich vstřelili o jednu více. Mladší žáci tak prohráli oba zápasy a z Ostravy odjížděli bez bodů.

FBC Intevo Třinec – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – 4:7

FBC Intevo Třinec – FBC Hranice Orli – 4:5

Hodnocení trenéra Radka Cieslara: „Po katastrofálním vstupu do prvního zápasu jsme zaslouženě prohráli s domácím týmem FBC Ostrava 4:7. Do druhého zápasu jsme, v poslední době již tradičně, vykročili s velkým nasazením a odhodláním vyhrát, ale pár smolných momentů nám zase stálo v cestě k výhře. A tak jsme podlehli ve vyrovnaném zápase týmu FBC Hranice 4:5. Všem hráčům děkujeme za účast. A samozřejmě velké díky patří naším skvělým rodičům za podporu!"