FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Dorostenky, ženy B a starší žáci vstoupili do sezóny

Dorostenky si v úvodním zápase poradily s čistým kontem s Přerovem, který porazily 5:0. Ve druhém zápase podlehly favorizovaným Vítkovicím a z prvního výjezdu sezóny tak berou tři body. Starším žákům se o Havířově asi bude ještě nějakou dobu zdát – v tomto městě totiž nejprve podlehli místnímu SFK 9:3 a ve druhém zápase byli nad jejich síly i hráči Torpeda Havířov. Ženy B se představily vůbec poprvé, je to totiž od letošní sezóny jedna z nových kategorií. V prvním zápase porazily Přerov, ale ve druhém přišla první porážka od Hranic.

DOROSTENKY

FBC Přerov vs. FBC Intevo Třinec – 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: Gluzová (Raszková P.), Trojaková (Mieszková), Baumanová (Mieszková), Sabelová (Stryjová), Mieszková (Pfeiferová)

1.SC TEMPISH Vítkovice vs. FBC Intevo Třinec – 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: Trojaková, Labudová (Gluzová)

Hodnocení trenéra Břetislava Staňka: „Všichni, včetně nás trenérů, jsme byli hodně nervózní a plní očekávání, jak bude naše hra vypadat a jak bude hrát soupeř. I když první třetina skončila bez branek, tak holky poznaly, že to půjde a trpělivě a s ještě lepším výkonem přišla odměna v podobě gólů. V poslední třetině jsme přidali ještě další branky, a především žádné nedostali, čímž děkuji Kačce za skvělý výkon v brance.

Druhý zápas byl úplně proti jinému týmu, a proto jsme zkusili změnit taktiku hry. Jako trenér jsem nečekal, jak holky budou skvěle fungovat. I přesto, že druhý zápas neskončil pro nás vítězně, rád bych všem holkám poděkoval za předvedený výkon v tomto zápase, který byl ještě mnohem lepší než v prvním zápase s Přerovem. Ještě v průběhu poslední třetiny jsem držely s favorizovanými Vítkovicemi krok a prohrávali pouze o jednu branku 2:3, což asi ani samy hráčky nečekaly a vývojem zápasu byly potěšeny a opět se přesvědčily, že hrát se dá s každým. Oba zápasy nás utvrdily v tom, že jsme se vydali správnou cestou a pokud budeme všichni poctivě makat, věřím v to, že na konci sezóny se budeme plácat radostně po zádech s příjemným pocitem dobře odvedené práce.“

STARŠÍ ŽÁCI

1.SFK Havířov vs. FBC Intevo Třinec – 9:3 (2:1, 5:0, 2:2)

Branky a nahrávky: Folwarczny, (Šotkovský), Folwarczny, Bednarz

FBC Intevo Třinec vs. Torpedo Havířov – 4:13 (2:6, 2:3, 0:4)

Branky a nahrávky: Banot, Banot, Šotkovský, Sikora (Heczko)

Hodnocení trenéra Michala Martynka: „Všichni jsme se těšili na začátek nové sezóny, bohužel se nám start do sezóny hrubě nepovedl ve všech směrech, nemůžeme dostat tolik gólů, domácí turnaj zvládneme určitě lépe.“