FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Muži vstoupili do Národní ligy vítězně!

Úvodní zápas nové sezóny v podání mužů nabídl souboj proti Torpedu Havířov. Jako vstup do Národní ligy tedy nic lehkého. Muži se však soupeře se zvučným jménem nezalekli, dokázali využít hned první nabídnutou početní výhodu a dostali se v čase 7:27 do vedení. O minutu později se dokázal prosadit Bajtek a muži tak potvrdili dobrý vstup do zápasu i vstřelenými góly. Torpedo dokázalo ještě v průběhu první třetiny snížit z trestného střílení, ale minutu a půl před odchodem do šaten skvěle vybojoval míček Tomiczek, našel před brankou osamoceného Kyselého, který se nemýlil a zakončil přesně. Druhou třetinu zahájil pohlednou akcí zakončenou gólem Fiedor a muži tak získali slibné vedení 4:1. Soupeř opět snížil, ale ani pořádně nestačil oslavit gól a už opět lovil míček ze sítě, když se podruhé v zápase prosadil Fiedor. Poté však následovala pasáž, ve které se prosazovali pouze hráči havířovského týmu a dokázali překlopit skóre na svou stranu – 5:6. Výhodu trestného střílení dostali i naši hráči, Mieszek zachoval chladnou hlavu a ve vypjatém okamžiku vyrovnal stav zápasu. Závěrečný tlak domácích přinesl řadu slibných možností, jednu z nich využil Szkandera a rozjásal tak diváky v hale. Zbytek zápasu si muži pohlídali a nepovolili Torpedu skórovat ani při hře bez brankáře. V hale opět panovala skvělá atmosféra, kterou vytvořilo 272 diváků. Muži sezónu zahájili vítězně a ukázali, že i v Národní lize mohou být nepříjemným soupeřem.

FBC Intevo Třinec vs. Torpedo Havířov – 7:6 (3:1, 2:3, 2:2)

Branky a nahrávky: Kupczak (Janáč), Bajtek (Badura), Kyselý (Tomiczek), Fiedor (Janovský), Fiedor, Mieszek, Szkandera (Mieszek)

Hráč utkání: Jan Fiedor

Hodnocení trenéra domácích Jiřího Kajfosze „Tento zápas nás zase hodně naučil. Výhra z takhle těžkého zápasu, navíc ještě po tom, co jsme ztratili ve 3.třetině vedení, je pro nás psychická vzpruha. Rozhodně ale nebudeme po první vlaštovce přehnaně jásat, stále nás čekají další velmi kvalitní soupeři. Havířovu díky za zápas a přeji úspěšné dotažení předsezonních cílů. Díky fantastickým fanouškům!“

Hodnocení trenéra hostů Rostislava Kohúta: „Těžký úvodní zápas před obrovskou kulisou a nepříjemným soupeřem. Bohužel se nám nepodařil začátek utkání, ve kterém se dostal soupeř rychle do vedení a pro nás to náhle začalo být ještě těžší. Přes to všechno se nám podařilo vrátit do utkání a málem jsme si odvezli všechny body. Nakonec to ale dnes na výhru nestačilo. Gratuluji soupeři a přeji hodně štěstí do sezóny.“