FBC Intevo Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Intevo Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

12:2 PSN Tatran Střešovice
FBC Intevo Třinec

Datum a čas konání: 1.10.2023 14:00
Místo: STODOLA Aréna Střešovice

Příští zápas

-:- FBC ČPP Bystroň Group..
FBC Intevo Třinec

Datum a čas konání: 13.10.2023 19:30
Místo: ČPP Aréna Ostrava

Sabina Zoubková a její očekávání před extraligovým startem

Sabina Zoubková a její očekávání před extraligovým startem

Velkolepý vstup žen do Extraligy se nezadržitelně blíží. Ještě předtím Vám nabízíme rozhovor s novou kapitánkou ženského týmu Sabčou Zoubkovou, která nám odpověděla na pár otázek ohledně týmů a svých pocitů svých pocitů před startem soutěže.

 

 

 

Ahoj, sezóna se velmi rychle blíží a pro tebe osobně i celý ženský tým to bude rok plný novinek. Pojďme si to společně trošku rozebrat. Nemůžu začít jinak než Extraligou žen – tu jste si sportovně vybojovaly v baráži, ale o tom, jestli si ji opravdu zahrajete, se rozhodovalo ještě dlouho potom. Nakonec se klubu podařilo splnit požadované podmínky a můžete se těšit na nejvyšší ligu. Jak jsi prožívala to období, kdy se nevědělo, zda Vám umožní Extraligu hrát a splní se Vám vysněný cíl nebo budete muset zklamaně skousnout zklamání z nepřijetí mezi elitu?

  • Ahoj, ani nevím, kde začít, minulá sezona byla sama o sobě dlouhá a náročná, jak po fyzické, tak také psychické stránce, což už na jejím konci bylo hodně znát, to jsme ale ještě netušily, jaký táhlý proces o tom, co bude s ženskou složkou dál, na nás čeká. Stihly jsme oslavit poslední vyhraný zápas sezony a doufaly jsme, že v příští sezoně si tu vysněnou Extraligu konečně zahrajeme, přestože to zahrnuje spoustu nelehkých podmínek. A pak už to bylo jako na houpačce. Na schůzi ohledně dalšího směřování ženského týmu jsme se dozvěděly, kde všude máme rezervy pro splnění podmínek Extraligy, a na čem je třeba zapracovat, aby byl postup vůbec možný. Nakonec i přes všechno snažení spousty lidí včetně vedení klubu, za což moc děkujeme, se nepodařilo dát dohromady jednu z dívčích kategorií a nebyly jsme tak schopné naplnit požadavek mít kompletní ženskou strukturu. Tímto se šance na postup rozplynuly, bylo pro mě těžké tu frustraci nějakým způsobem vstřebat a nejistota po celou dobu tohoto procesu taky příjemná nebyla. Neuplynula dlouhá doba a přeci jen nám byla výjimka pro jednu chybějící kategorii udělena zpětně a mohly jsme se rozhodnout, jak dál. Celkově to tedy bylo poměrně emočně vyčerpávající, ale jak se říká, konec dobrý, všechno dobré, a věřím, že se máme na co těšit.

Extraliga bude hodně náročná soutěž, jaká jsou Tvá očekávání z premiérového ročníku a co musíte udělat, ať se mezi nejlepšími výsledkově chytíte?

  • Bude to pro nás úplně jiná soutěž. Čekají nás mnohem kvalitnější a zkušenější soupeři, doposud jsme byly zvyklé okupovat první nebo druhou příčku tabulky, odteď to bude jiné. Musíme se naučit i prohrávat a nenechat se tím rozhodit, ale naopak si co nejvíce odnést z každého zápasu, právě i z proher, protože ty posouvají nejvíce, a neustále na sobě tvrdě pracovat včetně času stráveného mimo hřiště a tréninky. Moc si přeju, ať to baví jak nás na hřišti, tak taky diváky na tribuně, když jsme se o postup mezi elitu tak dlouho pokoušely.

 

 

Tím, že se letos soutěž nenaplnila požadovaným počtem dvanácti týmů, se letos z Extraligy přímo nesestupuje – bereš to jako výhodu, že můžete hrát v základní části relativně s klidem, rozkoukat se, posbírat cenné zkušenosti a nebudete se muset bát hned od začátku o sestup?

  • Nějakou výhodu to pro nás určitě představuje a nese to s sebou trochu větší klid, každopádně ani tak se tím nechci nechat ukonejšit a nejlepší bude neskončit mezi třemi posledními týmy.

Verča Třinecká se přesunula do pozice asistentky trenéra, čímž uvolnila kapitánskou pásku, kterou jsi přebrala Ty. Můžeš nám prozradit něco ohledně toho, že ses kapitánkou stala Ty?

  • Volba kapitána probíhala prostřednictvím hlasování týmu s tím, že se o tom trenér radil právě i s Verčou a dalšími lidmi, kteří by k tomu měli co říct, a nakonec mi svěřili společně svou důvěru, čehož si moc vážím. Bude to pro mě výzva a jsem si vědoma toho, že Verču, která ve své nelehké pozici nastavila laťku vysoko, plnohodnotně nenahradím. Je to skvělá férová hráčka s bohatými zkušenostmi na rozdávání, takového kapitána, jako byla ona, přeju každému týmu. Já s kapitánstvím zkušenosti doposud nemám ani z dřívějších kategorií, ale budu dělat vše pro to, ať se té role zhostím dobře.

S rolí kapitánky extraligového týmu se bezesporu pojí různé mediální povinnosti, na což jsi možná nebyla zvyklá. Už jsi byla na společném setkání hráček extraligových družstev v Praze. Jak setkání probíhalo a jsi na tyto mediální povinnosti připravená?

  • Nejsem zrovna člověk, co by se v téhle oblasti nějak vyžíval. Asi se na to nedá nijak zvlášť připravit, je třeba si zvyknout a doufat, že těch hlodů z nervozity a přeřeků bude co nejméně :D, holt to k tomu patří, jak říkáš. Setkání v Praze proběhlo v pohodě, s Terkou Martynkovou, která se mnou jela jako druhá hráčka, jsme stihly focení, natáčení různých florbalových dovedností a natáčení pár videí a vzkazů, které se během sezony asi objeví na Instagramu a stránkách ČF.

 

 

První zápas odehrajete doma, loni Vám diváci vytvářeli skvělou atmosféru nejen na domácích zápasech. Myslíš, že z podpory fanoušků můžete těžit i během vypjatých extraligových utkání a co bys divákům před novou sezónou vzkázala?

  • Fanoušci byli a jsou úžasní, a to zdaleka nejen minulou sezonu, máme v nich obrovskou podporu a věřím, že už se na Extraligu těší stejně jako my. Určitě nás zas budou hnát hodně kupředu, protože jak se říká, fanoušek je šestý hráč na hřišti. Chtěla bych za celý tým moc poděkovat každému, kdo si našel ve svém volném čase cestu do STaRSu, ať už na jeden zápas anebo na celou sezonu, a nejen do STaRSu, jelikož s námi někteří jezdili i po celé republice. Moc si toho vážíme!

Jak podle tebe dopadne Váš první zápas proti hráčkám Bohemians, které se loni umístily na šestém místě?

  • Bude to těžká zkouška hned ze startu, v naší sestavě proběhla spousta změn oproti minulé sezoně. I přesto ale věřím, že historicky první extraligový zápas skončí výhrou. Bylo by to krásné, a ještě k tomu doma. Nicméně musíme si rychle zvyknout na svižnější tempo a myšlení a od toho se pak bude vše odvíjet.

Díky za rozhovor a přeji úspěšnou extraligovou sezónu.

  • Děkuji za rozhovor:).

Diskuze

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4 34:9 12
2. 1. SC TEMPISH Vítkovice 3 26:8 9
3. K1 Florbal Židenice 3 16:12 9
4. PSN Tatran Střešovice 4 27:13 7
5. FbŠ Bohemians 4 27:17 7
6. Bulldogs Brno 5 19:25 6
7. FBS Olomouc 4 20:15 5
8. FBC ČPP Bystroň Group.. 3 9:13 4
9. Crazy girls FBC Liberec 4 17:33 4
10. FBC Intevo Třinec 5 13:31 2
11. TJ Znojmo LAUFEN CZ 5 11:43 1

Kompletní tabulka

INTEVO Třinec s.r.o. NSA Moravskoslezský kraj Město Třinec Florbalexpert Unihoc FrenTechnology s.r.o. Moravia Steel SMOLO a.s. Finwinservis D-create PIRES s.r.o. McDavid HAMPR a.s. C.E.I.S. Enviform a.s. MFL Group s.r.o. M3 Steel Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s. Relax Centrum Třinec HSF System a.s.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 133198
Posledních 30 dnů: 3993 | Posledních 7 dnů: 933 | Poslední den: 101

© 2023 FBC Intevo Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Tréninkové oblečení?
Doplňky?
 

Navštívit Fanshop
x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne