FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Ohlédnutí za víkendem juniorů, starších žáků, juniorek, starších žákyň a veteránů

Juniory čekaly dva důležité zápasy, zvlášť ten první byl klíčový, protože hráli proti druhému týmu tabulky. Tento zápas rozhodla zejména třetí třetina, kterou junioři prohráli 6:1. Ve druhém zápase sice vyhráli, ale postup na finálový turnaj, kde postupují první dva celky soutěže již není v jejich rukou. Junioři již totiž odehráli všechny zápasy a 1. SFK Havířov i FBC Vikings Kopřivnice mají ještě na programu dva, respektive tři zápasy, takže mají situaci ve vlastních rukou. Junioři tak musí čekat na případné zaváhání těchto týmů. Starší žáci nejprve obrátili nepříznivě se vyvíjející zápas proti Českému Těšínu a poté si bez větších problémů poradili s Rožnovem. Juniorkám se zápas moc nepovedl a poprvé v sezóně ztratily body proti Torpedu Havířov, když vyhrály až v prodloužení. Starší žákyně odehrály o víkendu až tři zápasy a konečně se jim podařilo zvítězit, když porazily Hranice 3:0. Ve druhém zápase sice na stejného soupeře nestačily a prohrály, ale v posledním zápase vybojovaly další bod, když remizovaly 2:2. Veteráni zakončili základní část porážkami proti Ostravě a Letce.

JUNIOŘI

1.SFK Havířov vs. FBC Intevo Třinec – 9:4 (1:2, 2:1, 6:1)

Branky a nahrávky: Mucha (Vitásek), Tonowski (Szkandera A.), Mucha (Szkandera J.), Kyselý (Szkandera A.)

FBC Intevo Třinec vs. 1. SC TEMPISH Vítkovice B – 9:2 (1:1, 4:0, 4:1)

Branky a nahrávky: Bajtek (Szkandera A.), Mucha (Szkandera A.), Bajtek (Szkandera J.), Tonowski (Kyselý), Vitásek (Slušný), Kováč, Tonowski (Sikora), Mucha (Szkandera A.), Sikora (Bajtek)

Hodnocení trenéra Jana Mieszka: „Věděli jsme, že potřebujeme udělat dvě výhry, abychom se dostali na finálový turnaj, to se nám bohužel nepodařilo splnit.   V prvním zápase byl Havířov lepší a zaslouženě vyhrál, nám chyběla síla a energie zvlášť ve třetí třetině zápasu, kde se zápas zlomil na soupeřovu stranu. Druhý zápas už jsme celkem kontrolovali, i když jsme se ze začátku trošku trápili v koncovce, tak měl zápas celkem jednoznačné vyústění.“

STARŠÍ ŽÁCI

FBC Intevo Třinec vs. FBC MR elektro Český Těšín A – 7:6 (3:2, 0:4, 4:0)

Branky a nahrávky: Otruba (Bajtek), Folwarczny (Banot Michael), Toráč (Sikora), Gajdzica (Sikora), Sikora (Pyszko), Bajtek (Šotkovský), Pyszko

FBC Intevo Třinec vs. 1.FBK Sršni Rožnov p/R – 10:2 (4:0, 4:1, 2:1)

Branky a nahrávky: Otruba (Bajtek), Sikora (Pyszko), Sikora (Pyszko), Sikora (Szkandera), Bajtek (Otruba), Bajtek, Szkandera, Pyszko, Kováč (Heczko), Šotkovský (Folwarczny)

Hodnocení trenéra Ondřeje Dronga: „Prvně se vyjádřím k zápasu s Rožnovem. Zápas, který jsme si s klidem pohlídali, soupeři jsme k ničemu moc nepustili, určovali jsme tempo a vyhráli. Co ale kluci předvedli v zápase s Těšínem to se jen tak nevidí. Po tragické 2. třetině jsme prohrávali 6:3 a věděli jsme, že se musí něco razantně změnit. Do třetí třetiny kluci upustili z hurá florbalu a všechno podřídili taktice, kterou plnili do poslední vteřiny. Díky tomu chtíči a týmovosti kluci zvládli srovnat a v posledních vteřinách zápasu Viktor Pyszko sebral míček ve středním pásmu a řítil se sám na gólmana Těšína když dostal sekeru ze zadu a po právu bylo nařízeno trestné střílení. Viktor se k tomu postavil a nekompromisním blafákem překonal 3 vteřiny před koncem gólmana Těšína a tak byl obrat dokonán. Kluci obrovský klobouk dolů a díky za tenhle zážitek, tohle jsou ty okamžiky, kvůli kterým ten sport děláme. Nesmím zapomenout pogratulovat ještě Ondrovi Gajdzicovi který naskočil do svého prvního zápasu v kategorii ve které bude ročníkově patřit až příští rok. Naskočil právě až na tu třetí třetině proti Těšínu a hned v prvním svém střídání po 30 vteřinách vstřelil gól a započal tak tento velkolepý obrat. Zároveň jsem strašně rád, že jsme mohli v obou zápasech naplno využít všechny tři formace, dva náhradníky a oba gólmany. To že máme tak vyrovnané 3 formace a doma jsme nechali další hráče, kteří by sehráli stejně důležitou roli v zápasech je opravdu věc, kterou by nám mohla závidět většina týmů lize. Roste nám tady neskutečná parta nadaných hráčů, a hlavně skvělých lidí a za to jsem opravdu strašně vděčný. Jako tradičně poděkuji na konci fanouškům, kteří nám opět vytvořili domácí prostředí. V šatně pak tým hlasoval o nejlepším hráči utkání, proti Těšínu byl zvolen Ondra Gajdzica, proti Rožnovu to byl Pavel Sikora.

JUNIORKY

Torpedo Havířov vs. FBC Intevo Třinec – 4:5pp (1:2, 1:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: Kuchejda, Kuchejda, Kuchejda (Zelena), Kuchejda (Blechová), Buchtelová (Spratková)

Hodnocení trenérky Terezy Martynkové: „Moc k tomuto zápasu a výkonu holek nemám co říci, ony samy ví co a jak. Možná jen, že příští zápas zahrajeme lépe a bude to koukatelnejší slibuji.“

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

FBC Intevo Třinec vs. FBC Hranice – 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: Raszková P. (Baumanová), Rašková (Trojaková), Trojaková (Baumanová), Pfeiferová M. (Stryjová)

FBC Intevo Třinec vs. FBC Hranice – 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: Gaďurková

FBC Intevo Třinec vs. FBC Tornáda Lutín – 2:2 (1:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: Rašková (Baumanová), Rašková (Sabelová)

Hodnocení trenéra Lukáše Kupczaka: „Na sobotní zápasy jsme jeli s cílem urvat první body. Věděli jsme, proti komu jdeme hrát a věděli jsme, že je to v našich silách. Oba zápasy s Hranicemi vypadaly podobně jenom střelecky se dařilo v jednom zápase nám a ve druhém soupeři. Zápas s Lutínem byl těžký pro oba týmy, protože to byl třetí zápas v jednom dni. Holky zápas odmakaly do poslední vteřiny. Sice se nám nepodařilo udržet těsný náskok, ale zápasu remíza určitě slušela. Nakonec jako vždy musím poděkovat skvělým fanouškům, kteří nás podporují vždy a všude.“

VETERÁNI

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. FBC Intevo Třinec – 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: Ščigel (Křivánek), Křivánek (Staněk), Gajdzica (Staszko), Ščigel

FBC Letka LEGENDS vs. FBC Intevo Třinec – 10:5 (6:1, 2:3, 2:1)

Branky a nahrávky: Gajdzica, Barteček (Gajdzica), Ščigel (Staszko), Staněk (Mazoch, Ščigel (Křivánek)