3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy vydřely výhru proti BLACK ANGELS a jsou ve finále!

Rozhodující třetí utkání si vyžádala semifinálová série žen proti pražským BLACK ANGELS. Ženy, spolu s fanoušky, vyjely na zápas v ranních nedělních hodinách. Po dlouhé cestě autobusem nastoupily v 15:00 ve SH Čakovice ke klíčovému zápasu. V úvodu zápasu střelecky aktivnější ženy překonat domácí brankářku nedokázaly a naopak nabídly soupeřkám možnost trestného střílení. To ještě Pytlíková míček za svá záda nepustila, ale o pár minut později ji již Folková překonala a zajistila tak domácím po první třetině jednobrankové vedení. Po přestávce hrály ženy přesilovku, kterou využít nedokázaly, ale pár sekund po ní se postarala o vyrovnání Šibrova. Poté následoval během 44 vteřin dvakrát stejný scénář – ženy odskočily do vedení, ale ihned po buly inkasovaly a bylo opět vyrovnáno. Stav 3:3 vydržel až do času 48:35, kdy postupový gól vstřelila Mikulová. Ženy tak po těsné výhře 4:3 posupují do finále, kde se utkají s Židenicemi. První finálový zápas je na programu v pátek 7.4. od 17:00 v Brně, odveta se hraje den poté v 18:00 ve SH STaRS a případný třetí zápas by se hrál v pondělí 10.4. ve 14:00 opět v Brně.

BLACK ANGELS vs. FBC Intevo Třinec – 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: Šibrová (Třinecká), Macigová (Mikulová), Macigová (Třinecká), Mikulová (Třinecká)

Hráčka utkání: Veronika Třinecká

Hodnocení asistenta trenéra domácích Martina Vachuleho: „Do zápasu jsme nastoupily až po 10 minutách, bohužel jsme netrefily prázdnou bránu. Děkujeme holkám za celou sezónu, jdeme si léčit bolístky a vidíme se příští sezónu. A ještě velké DÍK všem fanouškům.“

Hodnocení trenéra hostů Šimona Laštůvky: „Zápas na krev, precizní dodržování taktiky, odhodlání vyhrát a obětovat se jedna pro druhou. Musím smeknout před hrou BA, nejtěžší soupeř letos. Kloubouček. Rozhodly maličkosti. Celou sérii jsme si užili a děkujeme tím soupeři. Děkujeme FANOUŠKŮM, nejšílenějším lidem, co znám. Holky, FINÁLE!!!!!!!!!!!!!! #clovecenezlobse“