FBC Intevo Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Intevo Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

3:5 K1 Florbal Židenice
FBC Intevo Třinec

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Sestry Zelene odehrály kvalifikaci na MS za reprezentaci Ukrajiny

Sestry Zelene odehrály kvalifikaci na MS za reprezentaci Ukrajiny

Velký sportovní okamžik prožily na přelomu ledna a února dvě naše ukrajinské hráčky. Dostaly totiž reprezentační pozvánku na kvalifikaci na světový šampionát 2023, v rámci které odehrály celkem čtyři zápasy proti kvalitním evropským celkům. Starší z obou sester – Alina, nám odpověděla na několik otázek týkajících se této akce.

 

Ahoj Alino, nejprve bych Ti chtěl pogratulovat k účasti v kvalifikaci na MS žen ve florbale. Možnost reprezentace své země je asi snem každého sportovce a Tobě se to podařilo. Kvalifikace se odehrála v terminu 31.1. - 4.2.2023, kdy ses dozvěděla, že budeš mít možnost zahrát si na tomto turnaji a jak ses na něj připravovala?

  • Hra za reprezentaci Ukrajiny byla mým snem již od dětství, když jsem začala hrát florbal, což bylo asi před deseti lety. O tom, že budu mít možnost reprezentovat na tomto turnaji jsem se dozvěděla v listopadu. Na hru v reprezentaci jsem se připravovala už delší dobu a když jsem se dozvěděla, že budu mít možnost hrát na tomto turnaji, tak jsem jen pokračovala v tom, co jsem dělala obvykle. Moc mi pomohlo to, že mužů hrát právě tady v Třinci a neustále trénovat, protože hodně holek z naší reprezentace teď nemá kvůli válce možnost hrát ani trénovat.

Měly jste společně s celou reprezentací nějaké tréninky přímo před kvalifikací nebo jste spolu poprvé trénovaly až v místě konání turnaje čili v Itálii?

  • Bohužel jsme před začátkem kvalifikace neměly možnost trénovat spolu. Před válkou jsme měly reprezentační srazy asi dvakrát ročně, ale teď to není možné. V létě sice některé hráčky cestovaly do Švédska, aby si mohly zahrát pár zápasů, ale bohužel ne všechny si to mohly dovolit. Takže teď to bylo poprvé co jsme spolu hrály všechny společně.

Nutno podotknout, že na turnaji jsi byla kapitánkou svojí reprezentace. Byla to Tvoje premiéra v této funkci nebo už máš nějaké zkušenosti s hrou s kapitánskou páskou na ruce?

  • Byla jsem nesmírně šťastná, když jsem zjistila, že budu kapitánkou reprezentace. Brala jsem to jako zodpovědnost a přistupovala jsem k tomu velmi vážně. Když jsem hrála ještě na Ukrajině tak jsem byla vždy kapitánkou, ale v reprezentaci to byla moje premiéra.

 

 

Kvalifikaci jste začaly hned proti nejtěžšímu soupeři ve skupině – Švýcarsku. Takový zápas proti jedné z nejlepších zemí světa je určitě skvělou zkušeností a také vzpomínkou na celý život. Jak budeš vzpomínat tento zápas nejen z Tvého pohledu, ale také z pohledu celého týmu?

  • První zápas proti Švýcarsku – ten okamžik nikdy nezapomenu, protože to byl můj první zápas v ukrajinské reprezentaci. Našim cílem nebylo vyhrát, ale natrénovat to co jsme chtěly hrát v dalších zápasech. Byl to pro nás vlastně takový trénink, potřebovaly jsme si zkusit společnou hru, trenéři měli možnost zjistit kdo je v jaké kondici, formě a tak dále. I když jsme prohrály byl to fajn zápas, poprvé jsme měly možnost zahrát si proti tak silné reprezentaci.

Druhý zápas proti Španělsku měl být pro Vás největší šancí na zisk bodů, bohužel jste prohrály 6:3. Co chybělo k tomu, abyste alespoň remizovaly?

  • Upřímně jsem si byla jistá, že vyhrajeme. Myslím, že na začátku zápasu jsme hrály velmi dobře, ale bohužel to nestačilo a prohrály jsme. Myslím, že hlavním důvodem porážky mohlo být to, že některé hráčky ještě nebyly psychicky připraveny na takový zápas a také nám chyběly zkušenosti z podobných zápasů.

 

 

V zápase proti Estonsku se Vám podařilo vstřelit nejvíce branek. Ty sis připsala asistenci na jednu z nich. Popiš nám prosím tento zápas.

  • Zápas proti Estonsku byl dle mého názoru našim nejlepším zápasem. Všichni jsme byli v dobré náladě a chtěly jsme předvést ještě lepší výkon než v předchozím zápase. Během tohohle zápasu byla z celého týmu nejvíce cítit vzájemná podpora. Mě osobně se také v tomto zápase podařilo připsat asistenci.

Kvalifikaci jste zakončily zápasem proti další silné reprezentaci – Slovensku. Ani v tomto zápase se Vám nepodařilo získat body, ale asi ne postup na Mistrovství světa byl Vašim cílem před tímto turnajem. Jestli můžeš, prozraď prosím, jaký jste si společně s trenéry stanovily cíl a jestli se Vám ho podařilo dosáhnout?

  • Zápas proti Slovensku byl velmi těžký, protože to byl náš poslední zápas, takže jsme měly nejméně sil. Odehrály jsme celkem čtyři zápasy, sice jsme ani jeden nevyhrály, ale i přesto jsme spokojené. Jak říkáš, postup na Mistrovství světa nebyl našim cílem před tímto turnajem. Našim cílem bylo ukázat že jsme z Ukrajiny a jsme připravené hrdě reprezentovat svou zemi. Bylo pro nás velmi důležité, že jsme měly možnost reprezentovat svou zem, v tomto pro Ukrajinu těžkém čase, kdy v zemi probíhá válka.

 

 

Za zmínku stojí také to, že v reprezentaci hrála také Tvoje mladší sestra Marta. Jak hodnotíš její výkon?

  • Ano, v reprezentaci hrála také moje mladší sestra. Byly to naše první společné zápasy v reprezentaci. Jsem na ní strašně pyšná, protože hrála velmi dobře. Byla sice nejmladší hráčkou naší reprezentace, ale na hřišti to nebylo vůbec vidět.

Kdy Vás se sestrou čekají další reprezentační zápasy?

  • Zatím nevím, ale věřím, že již brzy s reprezentací nějaké další zápasy odehrajeme.

Děkuji za zajímavé odpovědi a přeji hodně úspěchů nejen na hřišti.

 

Diskuze

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FAT PIPE FLORBAL CHODOV 20 204:64 51
2. 1. SC TEMPISH Vítkovice 20 174:53 51
3. FBC ČPP Bystroň Group.. 20 128:67 49
4. FBS Olomouc 20 92:72 38
5. PSN Tatran Střešovice 20 106:62 35
6. Bulldogs Brno 20 93:87 35
7. FbŠ Bohemians 20 111:114 27
8. Crazy girls FBC Liberec 20 93:156 16
9. FBC Intevo Třinec 20 60:128 15
10. K1 Florbal Židenice 20 65:140 12
11. TJ Znojmo LAUFEN CZ 20 38:221 1

Kompletní tabulka

INTEVO Třinec s.r.o. NSA Moravskoslezský kraj Město Třinec Florbalexpert Unihoc FrenTechnology s.r.o. Moravia Steel SMOLO a.s. Finwinservis D-create PIRES s.r.o. McDavid HAMPR a.s. C.E.I.S. Enviform a.s. MFL Group s.r.o. M3 Steel Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s. Relax Centrum Třinec HSF System a.s.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 147547
Posledních 30 dnů: 1350 | Posledních 7 dnů: 306 | Poslední den: 30

© 2024 FBC Intevo Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Tréninkové oblečení?
Doplňky?
 

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne