3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy zvládly i poslední dva zápasy a v základní části doma neztratily ani bod!

Poslední dva zápasy měly na programu tento víkend ženy. Nejprve se v sobotu utkaly s Hradcem Králové. Na první gól se čekalo až nezvykle dlouho, jako první se ujala až přesilovková střela Gawryšové v čase 13:30. Po nevyužitých šancích na obou stranách překonala gólmanku soupeře ještě před přestávkou Mikulová a ženy tak odskočily do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině stejně jako v té úvodní skórovala jako první Gawryšová, tentokrát však o poznání dříve než v té první. Několik vyloučení v rychlém sledu poté nabídlo hru čtyři na tři nebo čtyři na čtyři, hráčky však více prostoru na hřišti v gól nepřetavily. Až při hře v plném počtu přidala čtvrtou branku žen Zelena. Do pauzy přidala pátou branku Mišúnová a dostala tak Hradec do ještě těžší situace. Ve třetí třetině se hrálo ani ne minutu a brankářka soupeře lovila míček ze sítě pošesté. Až za stavu 7:0 se poprvé prosadily hostující hráčky. Ženy, ale pokračovaly v navyšování náskoku, který si postupně vypracovaly až na 10:1. Hráčky Hradce sice v závěru zkorigovaly skóre na konečných 10:3, ale na víc se už nezmohly. První víkendový zápas tedy ženy zvládly. V tom druhém o den později nastoupily proti Jihlavě. V šesté minutě Jihlava otevřela skóre a ženy tak musely dotahovat. Na sobotní dva góly navázala i v neděli Gawryšová, díky které bylo za několik minut srovnáno. O obrat se postaraly Třinecká s Blechovou, které svými góly ještě do přestávky poslaly ženy do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině přidaly ženy dvě branky a do poslední třetiny tak vstupovaly v dobré pozici, kterou mohla krátce po návratu ze šaten ještě vylepšit Macigová, ta ale trestné střílení neproměnila a skóre zůstalo beze změny. To ženám, ale nemuselo až tak vadit, poslední třetinu si pohlídaly a dokráčely si pro vítězství 7:2. Před víkendovými zápasy bylo v sázce ještě první místo po základní části, ale k němu ženy potřebovaly nejen dvě výhry, ale také zaváhání Židenic, které však nepřišlo. Ženy tak zakončily základní část na druhém místě. Je potřeba zmínit, že v základní části ženy doma neztratily ani bod. Snad jim domácí neporazitelnost vydrží i do play-off, které zahájí osmifinálovými zápasy o víkendu 11.-12.3.

FBC Intevo Třinec vs. IBK Hradec Králové – 10:3 (2:0, 3:0, 5:3)

Branky a nahrávky: Gawryšová (Třinecká), Mikulová (Kociánová), Gawryšová (Třinecká), Zelena (Blechová), Mišúnová (Franková), Mišúnová (Wojnarová), Třinecká (Martynková), Macigová (Třinecká), Martynková (Třinecká), Mišúnová (Mikulová)

Hráčka utkání: Lucie Mišúnová

Hodnocení trenéra domácích Šimona Laštůvky: „Do ofenzívy fajn, mohli jsme toho více proměnit, ale 10 gólů slušných. Pachuť přinášejí 3 inkasy, ale zpětně hodnotím, že Hradec si za napadání v 3. třetině pár gólíků zasloužil, s ohledem na to, že nás gólmanky podržely. Děkuji soupeři, mým holkám, stolku a fanouškům za zápas, tam to ale končí. Víte, kam tím mířím.“

Hodnocení trenéra hostů Jana Freiberga: „Co napsat? Taktiku jsme měli a vcelku hráli. Ukázala se soupeřova kvalita a my jsme v některých situacích nestíhali. V některých fázích hry byla hra tvrdá jak Třinecké ocelárny. Do třetí třetiny jsme změnili naši hru a to nám přineslo tlak a góly. Zítra chceme navázat na poslední třetinu. Nyní se s děvčaty přesouváme do hotelu Impuls v Havířově. Díky za všem a soupeři gratuluji.“

FBC Intevo Třinec vs. EAV SK Jihlava – 7:2 (3:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: Gawryšová (Třinecká), Třinecká (Mikulová), Blechová (Stankušová), Franková (Blechová), Mišúnová (Třinecká), Zoubková (Kajfoszová), Gawryšová (Kociánová)

Hráčka utkání: Denisa Gawryšová