3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Brněnský víkend byl pro ženy úspěšný jen napůl

První soutěžní víkend v novém roce ženy odehrály v brněnských halách. Nejprve se v sobotu postavily proti celku FBŠ Hummel Hattrick Brno. Úvodní třetina byla střelecky docela vyrovnaná. Rozdíl byl pouze v tom, že Třinecká tři své střelecké pokusy dokázala proměnit v hattrick a zařídila tak ženám v první třetině vedení. Druhá třetina skončila nerozhodně a domácí hráčky se tak před poslední třetinou držely v kontaktu. Třetí třetina se, ale ženám opět povedla a dokráčely tak pro první výhru v kalendářním roce 2023. Nedělní zápas se Židenicemi byl zároveň soubojem o první příčku v tabulce. Skóre bylo dlouho bezbrankové, ale diváci se přesto prvního gólu dočkali ještě v první třetině, když v čase 14:37 skórovala domácí Fuchsová. O minutu později mohla z trestného střílení vyrovnat Šibrová, ale bohužel gólmanku překonat nedokázala. Symbolicky tři vteřiny před polovinou utkání proti Třinci přidaly Židenice třetí branku. Do druhé přestávky ale ženy snížily na 3:2 a v poslední třetině tak mohly zabojovat o obrat. Vyrovnat se jim sice podařilo, ale dostat se poprvé v zápase do vedení zatím ne, protože domácí opět odskočily do jednobrankového vedení. To jim ale moc dlouho nevydrželo, protože ženy dotáhla na 4:4 Gawryšová. Poslední úder však přišel opět od domácích, které tak ženám oplatily porážku z haly STaRS. Židenice tak momentálně sesadily ženy z pozice vedoucího celku tabulky.

FBŠ Hummel Hattrick Brno vs. FBC Intevo Třinec – 3:8 (1:3, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: Třinecká (Kociánová), Třinecká (Kiecková), Třinecká (Kiecková), Stankušová (Martynková), Třinecká (Šibrová), Kociánová (Macigová), Mišúnová (Třinecká), Blechová

Hráčka utkání: Tereza Buchtelová

Hodnocení trenérky domácích Petry Prouzové: „Po dvě třetiny solidní výkon, celkově vystoupení trochu degraduje závěrečná část, ale určitě najdu momenty, od kterých se lze odrazit. Výborné utkání na to, abychom se rychle dostaly do tempa. Soupeř potvrdil svou kvalitu a zaslouženě vyhrál, z hlediska přístupu však hráčkám nemám moc co vytknout. Budeme dál pracovat a doufám, že to dobré z dnešního zápasu si přeneseme do další fáze.“

Hodnocení trenéra hostů Šimona Laštůvky: „Začátek fajn, polovina hrůza, konec super.  Nikdo učený z nebe nespadl, ale nepustíte hned elévka k dorostu. Díky za fér zápas.“

K1 Florbal Židenice vs. FBC Intevo Třinec – 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: Třinecká (Šibrová), Franková (Macigová), Stankušová (Kiecková), Gawryšová (Buchtelová)

Hráčka utkání: Denisa Gawryšová

Hodnocení trenéra domácích Jiřího Starého: Pozápasové rozhovory

Hodnocení trenéra hostů Šimona Laštůvky: Pozápasové rozhovory