FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

FBC Letka ukončuje cestu mužů v Poháru Českého florbalu

Čtvrteční večer nabídl v hale STaRS souboj třetího kola Poháru Českého florbalu. V něm nastoupili naši muži proti týmu FBC Letka, který hraje 1. ligu. Muži bohužel na svého soupeře nestačili a podlehli 9:3.

Muži letos poprvé nenastupovali v 1. kole Poháru, který se hraje v pětičlenných skupinách, ze kterých postupují čtyři nejlepší celky. První zápas v této soutěži tak muži sehráli až ve druhém kole proti FbC KOVO KM Frýdek-Místek. Zápas byl od začátku v naši režii, soupeř poprvé skóroval až za stavu 8:0. Muži si nakonec pěkně zastříleli a vyhráli vysoko 17:2. Osm našich hráčů zaznamenalo minimálně 3 kanadské body.

FBC Intevo Třinec vs. FBC KOVO KM Frýdek-Místek - 17:2

Komentář trenéra Jiřího Kajfosze: „S chutí jsme si zastříleli, úplně optimální to nebylo, ale převažují pozitiva. Děkujeme super fanouškům, rozhodčím a soupeři za zápas.“

V dalším kole byla mužům soupeřem FBC Letka, tedy o poznání těžší soupeř. Muži šli do vedení zásluhou branky Filipa Turoně. Soupeř však dokázal ještě do první přestávky vyrovnat a do šaten se tak šlo za stavu 1:1. Nejspíše klíčovou pasáži zápasu byl špatný vstup mužů do druhé třetiny, kdy soupeř dokázal skórovat 3x během necelých šesti minut. Poté však naši hráči zabrali dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Bohužel do další přestávky však Letka udeřila ještě jednou a opět vedla dvougólovým rozdílem. Ve třetí třetině se už muži prosadit nedokázali, soupeř díky přesilovce a risku našich hráčů bez brankáře přidal další branky a nakonec zvítězil 9:3.

FBC Intevo Třinec vs. FBC Letka - 3:9

Komentář trenéra Jiřího Kajfosze: „Takový ten typický zápas, kdy výsledek asi úplně neodpovídá průběhu zápasu. Bohužel jsme soupeři darovali minimálně 5 gólů našimi školáckými chybami a neubráněnými standardkami. Navíc to dnes vypadalo, že jsme si veškeré štěstí vybrali v Praze a dopředu nám to nelepilo. Proti týmu, jako je Letka, bohužel s tímto nemůžeme vyhrát. Nicméně jsem s předvedenou hrou spokojený, chyby poladíme a na začátek sezóny budeme zase o krok dál. Děkuji soupeři a přeji, ať náš kraj úspěšně reprezentují v 1.lize (moc tam toho od nás už nezbylo...).“