FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Shrnutí Poháru žen

Tohle je Třinec! Holky předvedly diametrálně odlišný výkon na rozdíl od přípravných utkání a skvělým týmovým výkonem budou bojovat o postup do druhého kola kde opět narazí na vícemistra 1.SC Vítkovíce!

FBC Ossiko Třinec - FBS Olomouc 6:2 (2:1 2:1 2:0)

Branky a nahrávky: 09:00 Petra Stará (Kateřina Havlová), 11:04 Adéla Šibrová (Kateřina Havlová), 17:56 Pavla Mendroková (Jana Nogawczyková), 26:37Vladimíra Skalíková (Michaela Gibiecová), 31:35 Lucie Mišúnová (Kateřina Havlová), 31:49 Pavla Mendroková (Vendula Copanidisová) - 09:36 Martina Pejzlová (Jana Janošová), 17:44 Monika Fleischmannová (Michaela Bezdíčková)

Zásahy brankářů: Jolana Turoňová 13 - Markéta Doubková 22

Diváci: 32

Sestavy

Třinec: Jolana Turoňová, Dagmar Velčovská - Eliška Zetková, Lenka Kajfoszová, Vlaďka Skalíková, Michaela Martynková, Vendula Copanidisová, Radka Dembská, Sabina Zoubková, Markéta Janiková - Petra Bieleszová, Natálie Kawuloková, Lucie Mišúnová, Kateřina Havlová, Adéla Šibrová, Petra Stará, Pavla Mendroková, Jana Nogawczyková, Dominika Heczková, Michaela Gibiecová

Olomouc: Doubková Markéta - Fleischmannová Monika, Janošová Jana, Pejzlová Martina, Bezdíčková Michaela, Pivcová Denisa, Čechovská Michaela, Machů Lucie, Zapletalová Šárka

Třinecké florbalistky vstoupily do zápasu aktivně, vytvořily si spoustu šancí, v 5.minutě byla blízko ke vstřelení gólu třinecká Mišúnová, vybojovala míček v rohu a dostala se až před brankáře, bohužel nedala, v zápětí znovu třinecká Mišúnová našla Petru Bieleszovou která střelou z první netrefila poloprázdnou branku! V 7.minutě se předvedla i třinecká brankářka kde vytáhla reflexivní zákrok proti olomoucké střelkyni! V 9. minutě našla Havlová střílenou přihrávkou před brankou Petru Starou, která s pomocí teče překonala brankářku Olomouce, 1:0! Po první brance by mělo přijít uklidnění a navýšení náskoku ejhle, po 36. vteřině přišlo vyrovnání z hole olomoucké Pejzlové, 1:1! Ve 12. minutě se prosadila Adéla Šibrová po přihrávce Kateřiny Havlové, 2:1! Druha třetina nám nabídla podobný obraz hry jako ta první, třinecké ženy měly znovu lepší vstup do třetiny paradoxně ale inkasovaly první, když po chybě brankářky Turoňové prošel míček až do branky, 2:2!Po 12. vteřinách sebrala míč Mendroková a střelou na bližší tyč překonala brankářku Doubkovou,3:2! Ve 21. minutě měla Nogawczyková dvě obrovské příležitosti ke skórování, poprvé to byla střela zpoza obránce v zápětí stála tváři v tvář před gólmankou Doubkovou, bohužel nenašla skulinku a stav tak nadále zůstal 3:2. Ve 25. minutě zahrozila nejprve Zetková, když se obtočila kolem branky z následné dorážky Kawuloková trefila helmu ležící brankářky Hanáků! Ve 27. minutě Turoňová napravila svou chybu a zabránila skvělým zákrokem ke vstřelení třetího olomouckého gólu! V téže minutě byla vyloučená Michaela Martynková, aby po pár sekundách dala gól v oslabení Skalikovápo přihrávce Gibiecové, 4:2! Ve 29. minutě se vytáhla olomoucká brankářka po střele Gibiecové! V poslední minutě 2. třetiny střílela Havlová jen těsně vedle, v zápětí se Martynková uvolnila střelou zápěstím, ale nepřekonala olomouckou brankářku! Ke druhému pokusu se Martynková dostala po pár vteřinách, ale projektyl, který mířil mezi nohy neprošel za záda Doubkové! Třetí třetina, čas 31:35 se do situace 2 na 1 se dostaly Havlová s Mišúnovou, prvně jmenována perfektně našla Mišúnovou a ta neměla problém doklepnout míč do brány, 5:2! Čas 31:49, tedy 14. vteřin po páté brance našla Vendula Copanidisová crossem Mendrokovou a ta neomylně trefila střelou do poloodkryté branky, 6:2!

Shrnutí trenéra Tomáše Žvaka: "V zápase holky podaly výkon, na jaký jsme od nich byli zvyklí z minulé sezóny a po zásluze jsme tento zápas vyhráli! Nyní nás už čekají pouze těžší soupeři. Jsem rád že jsme tímto výkonem odčinili čtvrteční fiasko."

FBC Aligators - FBC Ossiko Třinec 5:4 (3:2 0:0 2:2)

Branky a nahrávky: 10:40 Monika Jahodová (Klára Jahodová), 12:40 Petra Drápalová (Veronika Martincová), 13:12 Tereza Baranová (Pavla Buráňová), 40:32Anna Hanusová, 42:09 Monika Jahodová (Klára Jahodová) - 01:01 Adéla Šibrová (Petra Stará), 03:00 Petra Stará (Michaela Gibiecová), 30:30 Lucie Mišúnová (Petra Bieleszová), 34:01 Natálie Kawuloková (Adéla Šibrová)

Zásahy brankářů: Tereza Harčárová 17 - Dagmar Velčovská 17

Diváci: 61

Sestavy

Aligators: Harčárová Tereza - Ondráčková Petra, Slezáková Kateřina, Buráňová Pavla, Jahodová Klára, Drápalová Petra, Jahodová Monika, Baranová Tereza, Pražáková Jana, Manová Pavla, Hanusová Anna, Martincová Veronika

Třinec: Dagmar Velčovská, Jolana Turoňová - Eliška Zetková, Lenka Kajfoszová, Vlaďka Skalíková, Michaela Martynková, Vendula Copanidisová, Radka Dembská, Sabina Zoubková, Markéta Janiková - Petra Bieleszová, Natálie Kawuloková, Lucie Mišúnová, Kateřina Havlová, Adéla Šibrová, Petra Stará, Pavla Mendroková, Jana Nogawczyková, Dominika Heczková, Michaela Gibiecová

První třetina nabídla spoustu šancí na obou stranách tu první větší a úspěšnější byl pokus Adély Šibrové poté, co Petra Stará zachytila rozehrávku a následně naservírovala míček na zlatém podnosu už zmíněné Adéle, čas 01:01, 0:1! Čas 03:00 před brankou stojí Havlová, která znepříjemňuje brankařce výhled až na tolik, že po střele Staré, míč končí až v síti, 2:0! V 5. minutě se znovu postarala o rozruch Petra Stará, která se prodrala až před branku, ale její pokus úspěšný nebyl a ani následná dorážka Šibrové, která skončila na tyči! V 6. minutě trefuje Havlová po přihrávce Staré, boční síť! I třinecká brankářka Velčovská se musela činit, když po střele Pražákové vytáhla reflexivní zákrok! Formace Stará, Šibrová, Havlová bylo plné hřiště. V 10. minutě se znovu činila Velčovská, když střelu Martincové vyrazila helmou! V 11. minutě střelu Moniky Jahodovézblokovala Martynková tak "šikovně", že míček přeplachtil třineckou gólmanku, která přes bránicí hráčku toho moc neviděla, 1:2! Za malou chvíli mohlo být vyrovnáno, jenže střela Manové jen těsně proletěla kolem levé tyče! Ve 13. minutě je srovnáno zásluhou Drápalové, která zpoza brány našla skulinku mezi tyčí a výstroje Velčovské, 2:2! Ve 14. minutě vymetla Baranové všechny pavouky v pravém horním růžku, 3:2! První třetina nám už nic nepřinesla, a tak se přesouváme do 17. minuty, kdy Velčovská vytáhla jako už poněkolikaté velice dobrý zákrok v zápětí Mendroková pálí jen do připravených noh brankářky Harčákové! V 19. minutě si na Velčovskou nepřišla Pražáková. Hra se přelévala ze strany na stranu, když se z ničeho nic sama před třineckou svatyní objevila Manová, ta ovšem netrefila branku! Ve 27. minutě nejprve Mišúnová vybojovala míček, kde si našla Bieleszovou ta přemáchla a na opačné straně se musela činit Velčovská, když rukou vyrazila střelu Jahodové! Hra byla nahoru dolů, Třinec se hnal za vyrovnáním a Aligators chtěli zvýšit náskok. Třinecká brankářka nejprve chytila střelu Martincové a pak se do šance dostaly třinecké, pokusy Šibrové a Zoubkové ale nevedly k úspěchu. Nástup třineckých do 3. třetiny byl úžasný, nejprve Mišúnová trefila náruč brankářky Harčakové, jenže k vyraženému míči se dostala Petra Bieleszová, která trefila tyč a od tyče se míč odrazil k volné Mišúnové a ta srovnává na 3:3! Brankářka Třince byla v utkání oporou svého týmu, a to i v 34. Minutě, kde se vytáhla proti Pražákové! V 35. Minutě hrály třinecké ženy přesilovku, v níž byla prvně nebezpečná střela Bieleszové do masky, gólmanky, Harčákové! Následně Třinec využívá přesilovku, když zafungovala spolupráce Šibrová - Kawuloková, 3:4! Ve 41. Minutě končí nenápadná střela Hanusové za zády třinecké  gólmanky, a stav je tak znovu srovnán, 4:4! Pár vteřin po obdržené brance Šíbrová trefuje levou tyč! Ve 43. minutě zafungovala rodinná kombinace sester Jahodových, když Klára našla Moniku a ta míček procedila přes vestu Velčovské, 5:4!

Shrnutí trenéra Jiřího Kajfosze: "Vyrovnaný zápas ve slušném tempu jsme nakonec nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Je pro nás pozitivní, že se dokážeme měřit s top týmy 1.ligy, ale chybí nám zkušenosti. S dnešním dnem jsme spokojeni!"

FBC Ostrava - FBC Ossiko Třinec 25:3

Branky a nahrávky: 01:39 Kristín"a Hudáková (Veronika Káčová), 04:55 Kateřina Šromotová (Markéta Vrlíková), 05:09 Pavla Kajfoszová (Denisa Kotzurová), 06:00 Zuzana Šuranyiová (Kateřina Šromotová), 07:19 Veronika Káčová (Kristína Hudáková), 08:45 Nela Kapcová (Veronika Rybičková), 10:41 Zuzana Šuranyiová (Markéta Vrlíková), 12:14 Kateřina Šromotová (Markéta Vrlíková), 12:52 Veronika Rybičková (Denisa Kotzurová), 13:15 Kristína Hudáková(Paulína Hudáková), 14:08 Andrea Pastušková (Nela Kapcová), 20:01 Kristína Hudáková (Eliška Jurečková), 27:22 Denisa Kotzurová (Nela Kapcová), 27:37Karin Vavrečková (Kristína Hudáková), 29:37 Andrea Pastušková (Nela Kapcová), 31:41 Kristína Hudáková, 33:45 Nela Škopková (Karin Vavrečková), 34:23Kateřina Šromotová (Eliška Jurečková), 38:55 Veronika Káčová (Kristína Hudáková), 39:19 Kateřina Šromotová (Markéta Vrlíková), 40:25 Kristína Hudáková(Denisa Kotzurová), 41:03 Kristína Hudáková (Nela Škopková), 41:54 Alena Zuzaníková (Eliška Jurečková), 42:15 Nela Kapcová (Andrea Pastušková), 44:45Nela Kapcová (Andrea Pastušková) - 08:23 Radka Dembská (Lucie Mišúnová), 16:02 Petra Bieleszová (Eliška Zetková), 20:49 Zuzana Šuranyiová (vlastní branka)

Zásahy brankářů: Pavla Lišková 18 - Dagmar Velčovská 28

Diváci: 31

Shrnutí trenéra Jiřího Kajfosze: "Pokud si mám vybrat, jestli zaparkujeme před bránu autobus a prohrajeme 15:0 nebo nedáme kůži zadarmo a alespoň zkusíme favorita napadat i za cenu, že výsledek skončí hrůzostrašně 25:3, vždy si vyberu druhou variantu. Zabetonovat hru by sice znamenalo méně obdržených branek, ale naše holky by to nikam neposunulo."

FBC Ossiko Třinec  - SK Jihlava 6:3

Branky a nahrávky: 12:19 Petra Bieleszová (Eliška Zetková), 13:14 Jana Nogawczyková (Markéta Janiková), 32:03 Markéta Janiková, 32:38 Petra Stará(Petra Bieleszová), 38:55 Petra Bieleszová (Michaela Gibiecová), 44:07 Lucie Mišúnová (Adéla Šibrová) -  21:12 Tereza Sedláčková, 24:58 Jana Pavlicová (Aneta Pátková), 42:24 Tereza Sedláčková

Zásahy brankářů: Dagmar Velčovská 28 - Kateřina Nováčková 28

Diváci: 38

Třinec: Dagmar Velčovská, Jolana Turoňová - Eliška Zetková, Lenka Kajfoszová, Vlaďka Skalíková, Michaela Martynková, Vendula Copanidisová, Radka Dembská, Sabina Zoubková, Markéta Janiková - Petra Bieleszová, Natálie Kawuloková, Lucie Mišúnová, Kateřina Havlová, Adéla Šibrová, Petra Stará, Pavla Mendroková, Jana Nogawczyková, Dominika Heczková, Michaela Gibiecová.

Shrnutí trenéra Jiřího Kajfosze: "Výhra nad vítězem 1.ligy po základní části je vždy cenná. Hráli jsme atraktivní florbal. Myslím si, že bychom měli problém Jihlavu porazit, kdybychom nehráli předchozí zápas proti Ostravě tak aktivně, jak jsme hráli. Výsledkem je postup a atraktivní domácí zápas proti Vítkovicím."

Autor: David Tomšů