FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Starší žáci urvali sedmé místo, veteráni postoupili do čtvrtfinále!

V neděli vyjeli starší žáci do Rožnova, kde je čekaly poslední dva zápasy letošní sezóny. Souboje to byly peprné, neboť se hrálo o konečnou sedmou příčku v tabulce. První důležitý krok starší žáci zvládli, i přesto, že vstup do zápasu s Frýdkem neměli dobrý. Bylo jasné, že pokud se jim nepříznivý stav nepodaří otočit, tak na šesté místo můžou zapomenout. Oni se ale kousli a po skvělé otočce ve druhé a hlavně třetí třetině dotáhli zápas do vítězného konce. Druhý zápas s Rožnovem byl neméně důležitý, tady ale k zaváhání na třinecké straně nedošlo a po koncentrovaném výkonu ve všech třetinách byla sedmá příčka na dosah. No a protože Frýdek v zápase proti Kopřivnici nezískal ani bod, tak se na třinecké straně mohlo slavit konečné sedmé místo, které po nepříliš povedeném sezónním startu zcela určitě těší. Veteráni v sobotu odehráli důležitý zápas v ostravské hale Dubina, ve které si po jakémkoliv bodovém zisku mohli pojistit postup do vyřazovací fáze. Čekala je Orlová, se kterou svedli hodně vyrovnaný souboj a nakonec si došli pro důležitý bodík, jenž jim k postupu už jisto jistě stačí.

Starší žáci

Fbc KOVO KM Frýdek-Místek vs. FBC Intevo Třinec - 6:10 (3:1, 0:3, 3:6)

Branky a nahrávky: Bajtek (Laštůvka), Bajtek (Laštůvka), Pyszko (Polok), Toráč, Stryczek (Pilch), Stryczek (Cieslar), Sikora (Toráč), Pyszko (Polok), Stryczek (Pilch), Stryczek

FBC Intevo Třinec vs. 1. FBK Sršni Rožnov p/R - 7:4 (2:1, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: Stryczek, Stryczek (Stryjová), Olszar (Stryczek), Polok (Bajtek), Pyszko (Otruba), Laštůvka (Polok), Cieslar (Olszar)

Hodnocení trenéra Ondřeje Dronga: "Dnes nás čekaly poslední dva zápasy sezóny, které měly zároveň i rozhodnout o konečném pořadí v tabulce.

1. Zápas jsme odehráli proti Frýdku - Místku, první třetinu jsme prohráli 1:3 - šance byly na obou stranách, ale bohužel jich Frýdek na začátku utkání využil více. Od 2. třetiny jsme zařadili na úplně jiný rychlostní level, díky čemuž se nám podařilo do konce třetiny vstřelit tři góly a otočit tak vývoj utkání na naši stranu. Poslední třetinu jsme za pět minut vstřelili pět branek a zápas jsme dokázali dotáhnout až do vítězného konce.

2. Zápas proti Rožnovu, který jsme museli vyhrát, pokud jsme chtěli skončit v “B” tabulce ligy na 2. místě. Do utkání jsme vstoupili lépe než do toho předchozího a na konci první třetiny jsme vedli 2:1. Druhá třetina skončila stejně jako první, a tak jsme do poslední části šli s náskokem 4:2. I poslední třetinu tohoto extrémně emočně i fyzicky vypjatého utkání jsme nakonec dotáhli do vítězného konce. Rožnov jsme porazili 7:4.

V obou zápasech jsme navíc měli 100% využití přesilovek. Oba zápasy se odehrávaly v šíleném tempu i díky skvělým divákům. Zejména ten zápas s Rožnovem měl opravdu velice kvalitní parametry na zápas starších žáků. Tímto bych chtěl poděkovat celému týmu za předvedené výkony v průběhu celé sezóny a hlavně za to jakou chuť měli do toho, aby se trénink co trénink posouvali ve florbalovém světě kupředu. Po ne úplně vydařeném začátku sezóny hodnotíme 2. místo v naší “B” skupině a celkové 7. místo v Moravskoslezském kraji jako obrovský úspěch. V neposlední řadě musíme poděkovat i rodičům, kteří dnes vytvořili takový fanouškovský kotel, který nebyl ani na některých zápasech mužského “áčka”. Ještě jednou děkuji všem, kteří se podíleli na chodu letošní sezóny a už se těším až si za pár let zahraju s některými našimi svěřenci v mužském “áčku”."

Veteráni

1. FBK Eagles Orlová vs. FBC Intevo Třinec - 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: Dänemark (Grim), Grim (Mieszek)

Hodnocení Petra Ščigela: "Dnes to sice nebyla žádná florbalová hitparáda, ale zkušeně, po "Varaďovsku", jsme si došli pro výsledek, který jsme potřebovali k postupu do finální osmičky. Takže dnešní mise splněna a jede se dál.