FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Veteráni tříbodoví, starší žáci taktéž

Veteráni o víkendu cestovali do Orlové, kde svedli souboj s týmy působícími v horních částech tabulku. V prvním střetnutí narazili na Vítkovice Mustang C, pátý tým ligy, a jednalo se o vyrovnaný mač. Veteráni museli zpočátku dotahovat, v závěru první třetiny ale poprvé skóre příznivě otočili na svou stranu a o své vedení ve zbytku zápasu nepřišli. Druhý zápas proti druhému Torpedu Havířov B přinesl znovu horší vstup, poté skvělou pasáž čtyř třineckých gólů po sobě a vedení, o které veteráni přišli v úplném závěru druhé třetiny. Ve třetí třetině pak byl o gól šťastnější soupeř. Starší žáci odehráli své dva ligové zápasy doma, ve sportovní hale G. Przeczka, kde v prvním utkání díky skvělé třetí třetině přestříleli regionálního rivala z Jablunkova. V druhém souboji s Kopřivnicí se jim naopak tato třetina nepovedla, a proto to na body nakonec nestačilo.

Veteráni

1.SC Vítkovice Mustang C vs. FBC Intevo Třinec - 4:5 (2:3, 1:1, 1:1)

• Branky a nahrávky: Němčík (Ščigel), Ščigel (Molin), Křivánek, Ščigel (Mieszek), Tomiczek

Torpedo Havířov B vs. FBC Intevo Třinec - 6:5 (2:2, 3:3, 1:0)

• Branky a nahrávky: Grim (Tomiczek), Bilko (Molin), Grim (Mieszek), Molin (Staněk), Cibulka (Molin)

Starší žáci

FBC Intevo Třinec vs. FBC Coyotes Jablunkov - 8:5 (3:2, 1:2, 4:1)

• Branky a nahrávky: Polok, Bajtek, Cieslar, Stryczek (Slušný), Pyszko (Polok), Cieslar (Bajtek), Stryczek, Otruba (Polok)

FBC Vikings Kopřivnice vs. FBC Intevo Třinec - 6:3 (2:2, 0:0, 4:1)

• Branky a nahrávky: Polok (Pyszko), Hevera (Slušný), Stryczek (Bajtek)

Hodnocení trenéra Ondry Dronga: "První zápas proti Jablunkovu, kterému jsme úspěšně čelili minulý týden, jsme i tentokrát zvládli, a to v poměru 8:5. Po první třetině jsme i díky gólu ve vlastním oslabením vedli 3:2, druhou třetinu jsme poté prohráli 1:2, a tak se šlo do třetí třetiny za stavu 4:4, šest minut do konce jsme otočili vývoj zápasu opět na svou stranu, a tak byl Jablunkov nucen jít do risku bez gólmana a my jsme vstřelili dvě branky.

Druhý zápas jsme odehráli proti Kopřivnici, po bleskurychlém gólu 19 vteřin od začátku utkáni jsme se ujali vedení, nakonec skončila první třetina remízou 2:2. Ve druhé třetině jsme bohužel nedokázali využít sérii tří po sobě jdoucích přesilových her a to se ukázalo jako klíčové pro další průběh utkání. Třetí třetinu jsme prohráli 4:1 a v celkovém součtu jsme padli 6:3. Děkuji fantastickým fanouškům za podporu a hráčům za dřinu od první vteřiny do poslední.