FBC Intevo Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Intevo Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

2:5 FBC ZŠ Uničov
FBC Intevo Třinec

Datum a čas konání: 26.9.2020 18:00
Místo: SH Gymnázium Uničov

Ondřej Drong: Taky jsem měl celkem vysoké ego

Ondřej Drong: Taky jsem měl celkem vysoké ego

Drongie se loni vrátil do mateřského klubu z nedalekého Havířova. Kde si mimo jiné vyzkoušel i druhou nejvyšší soutěž v ČR. Ale to, že ho do Třince přivedl Siki a spoustu dalších věci jste určitě netušili. Tak s chutí do čtení!


 

 

Ahoj Ondro. Jak bys zhodnotil právě probíhající letní přípravu?

Ahoj, tento rok trénuji podruhé pod fit factory a musím uznat, že si to opravdu užívám jak nikdy, je to ale podle mě tím že letos je ta dřina až druhořadá. Hlavně jsem rád, že se konečně vidíme s klukama, se kterýma jsem se neviděl přes všechna ta opatření.

 

Když se vrátíme úplně na začátek, jak ses k florbalu vůbec dostal? A proč vůbec florbal?

S florbalem jsem se poprvé dostal do kontaktu asi ve sportovkách na základce, pak jsme to občas hráli v tělocviku až jsme se s kamarády rozhodli přihlásit se do kroužku v DDM Bystřici. Potom asi v 8. třídě k nám přišel na trénink Tomáš Sikora, který nám řekl, že se v Třinci zakládá florbalový tým a že by nás tam chtěl. A florbal asi proto, že jsme to hráli se všemi kamarády.

 

Málo kdo vi, co jsi všechno za svou poměrně mladou florbalovou kariéru už stihl. Tvé začátky byly tady u nás v Třinci, ale poté ses přesunul do Havířova. Prozradíš nám k tomu více? 

Ano, byl jsem na letním turnaji Prague Games s Horní Suchou a hrál s námi i tehdejší kapitán dorostu, který mě oslovil, jestli to nechci zkusit v torpédu. No a už to bylo. Torpédo tehdy hrálo nejvyšší ligy v mládežnických soutěžích a nechal jsem se tam zlákat. Taky jsem měl celkem vysoké ego a myslel jsem si jaký nejsem repre hráč. Teď už se na to dívám trochu jinak a vím že to s tou repre asi neklapne (smích). Každopádně určitě ničeho nelituji a věřím že mi to angažmá v Havířově dalo strašně moc. Parta tam byla tehdy parádní a v těch mládežnických soutěžích jsme dokázali vždycky minimálně hodně potrápit i top týmy v republice. Poslední rok v juniorech mě kluci dokonce zvolili kapitánem. V mužích jsme pak hráli 1. ligu, ale v tom týmu byla obrovská konkurence na to se prosadit. Každopádně jsem hrál celkem často, ale určitě to nebylo tak že by ta hra na mě stála. Na Havířov nemůžu říct nic špatného, jak už jsem říkal parta byla parádní, podmínky taky super a vedení nám dost vycházelo vstříc a nedělali nikdy žádné problémy, ani když jsem se rozhodl odejít.

 

 

Co tě zlákalo se vrátit zpátky do mateřského klubu? 

Největší podíl na tom má asi ta parta z DDM Bystřice, kteří už mi strašně, chyběli a chtěl jsem s klukama znovu hrát a zažívat ty emoce u toho sportu. Navíc když přestoupil zpět do Třince o rok dříve i Honza Fiedor, se kterým jsme prošli celým Torpédem společně, k tomu ta moje poslední sezóna v Torpédu byla taková dost utrápená a plná zranění tak nebylo o čem a už během té sezóny jsem věděl, že tady není o čem a že musím zpátky domů.

 

 

Jaký je tvůj největší florbalový úspěch?

Na nějaký větší úspěch stále čekám, ale kdybych měl vypíchnout něco, na co doteď rád vzpomínám tak je to asi 2. místo v juniorské kategorii na Brněnském turnaji Hummle cup, kde jsme se dostali do finále právě s Havířovem. A potom osobní úspěch tak asi účast v play off v 1. lize. Každopádně věřím, že za pár let přidám i úspěchy s Třincem.

 

Jak bys popsal svůj nynější tým? A co bys chtěl s klukama dokázat?

Na tým si nemůžu stěžovat, ale je ještě asi brzo cokoli hodnotit, ten charakter týmu se ukáže až v prvním ostrém zápase. 

S klukami bych chtěl určitě urvat postup, nic jiného nepřipadá v úvahu!

 

 

Co tě motivuje?

Asi mi všichni sportovci dají za pravdu, že hledat motivaci bylo poslední rok a půl nesmírně těžké a i já jsem měl celkem krizovku, kdy jsem byl absolutně znechucený co se to ve světě děje, ale určitě jsem nebyl jediný. Každopádně to zatím vypadá dobře a tak je motivace jasná – postup!

 

Máš něco na srdci co bys vzkázal mladým třineckým nadějím?

Asi jen to, aby využili každou příležitost ke zlepšení se, ať už je to třeba jen sranda hala, kterou si s kamarády objednají. Ať do toho sportu dají vždycky všechno a aby byli vždycky lepší než včera.

 

Děkuji. A přeji ti hodně štěstí a hlavně to zdraví! 

Taky děkuji za pozvání

Diskuze

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC ORCA KRNOV 5 43:30 12
2. FbC Asper Šumperk 4 33:26 9
3. Zlín Lions 4 32:27 8
4. SK Domaslavice 5 33:37 8
5. FBS Olomouc 4 30:22 6
6. Florbal Vsetín 3 23:18 6
7. FBC Intevo Třinec 3 20:15 6
8. FBC MSEM Přerov 5 31:38 6
9. SK K2 Prostějov 5 28:39 6
10. 1. FBK Eagles Orlová 5 27:32 4
11. FBC TJ Sokol Frenštát.. 5 25:36 4
12. FBC ZŠ Uničov 4 21:26 3
13. SK K2 Prostějov 0 0:0 0
14. SK Domaslavice 0 0:0 0
15. Florbal Vsetín 0 0:0 0
16. FBS Olomouc 0 0:0 0
17. FBC ZŠ Uničov 0 0:0 0
18. FBC TJ Sokol Frenštát.. 0 0:0 0
19. FBC ORCA KRNOV 0 0:0 0
20. FBC MSEM Přerov 0 0:0 0
21. FBC Intevo Třinec 0 0:0 0
22. Asper Šumperk 0 0:0 0
23. 1. FBK Eagles Orlová 0 0:0 0
24. Zlín Lions 0 0:0 0

Kompletní tabulka

INTEVO Třinec s.r.o. EXE Sport
Maple Trade, s.r.o.
Město Třinec Ossiko v.s.p. VYKRUT zahradní služby a.s. Moravskoslezský kraj Teamstore Enviform a.s. Třinecká klimatizace, a.s.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 70122
Posledních 30 dnů: 998 | Posledních 7 dnů: 293 | Poslední den: 25

© 2021 FBC Intevo Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Stylové triko?
Vychytané tréninkové doplňky?
Mrkni na FANSHOP

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne