3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy dalších šest bodů!

V pátek se odehrálo odložené utkání se Rtyní v Podkrkonoší. Holky cestou zpět asi nečekala moc příjemná cesta, protože je naše ženy roztřískaly 14:0. V neděli proběhl souboj rivalů v havířovské městské hale. I přes velké drama dokázaly naštěstí třinecké vyhrát s rozdílem tří branek.

V pátek na sv. Valentýna se ženy utkaly v odloženém zápase s Orel Rtyně v Podkrkonoší. Rtyně však příjela až po osmé hodině, kdy měl zápas začínat, a tak bez rozcvičky ženy z Podkrkonoší vběhly na hřiště poprvé až při nástupu. I přes fakt, že orlice nebyly vůbec rozběhané ani si zatím nepotykaly s míčkem, daly našim holkám dost zabrat. V prvních dvou třetinách jsme viděli zbytečné chyby třineckých hráček, ne příliš promyšlené akce a pár brejků hostů. Je třeba ale vyzdvihnout velkou zodpovědnost Třince do obrany. Rtyni v podstatě nepustili skoro k ničemu. Třetí třetina byla mnohem lepší a také to i ukázal výsledek této části, kdy třinecké vstřelily v posledních dvaceti minutách osm gólů.

FBC OSSIKO TŘINEC - OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ   14:0 (3:0, 3:0, 8:0)

Branky a nahrávky: Šiborvá (Bieleszová), Mišúnová (Šiborvá), Wojnarová, Bieleszová (Kawuloková), Kajfoszová (Mišúnová), Bieleszová (Zoubková), Martynková T. (Kajfoszová), Bieleszová (Zetková), Šiborvá (Skalíková), Mišúnová (Konderlová), Zoubková (Konderlová), Kawuloková (Kajfoszová), Bieleszová (Nogawczyková), Kawuloková (Šiborvá)

Komentář trenéra Kajfosze: "Dnešní zápas jsme využili ke zkoušce různých variant sestavy. Hráli jsme zodpovědně od zadu a vepředu tam nakonec i něco spadlo. Těšíme se na play off, pilujeme detaily a budeme připraveni. Děkujeme soupeři, že nic nevzdali a přejeme šťastnou cestu domů. Děkujeme fanouškům."

V neděli 16.2.2020 se ženy utkaly s Havířovem na jejich domácí půdě. Zápas to byl vskutku dramatický a oba týmy moc dobře věděly, o kolik šlo. Havířov začal už od začátku zápasu pressovat s vysokým nasazením a s tím měly třinecké hráčky celkem problém. I přes to ale první třetina skončila 2:0 pro Třinec. Druhá třetina byla obdobná, ale Třinec se snažil hrát naučenou hru a vycházelo to. Když se to podařilo... A je tady vedení 4:1. No jenže pak nastal minutový výpadek, během kterého Třinec inkasoval dva góly. Konec druhé třetiny. Třinec stále vede 4:3. Jedeme dál. Hra ze strany Třince už mnohem lepší než první dvě třetiny. Jenže přišel vyrovnávací gól Havířova. A kdo nedostal infarkt během prvních dvou třetin, dostal ho teď. Pořádná bitva o tři body začala. Tyčka sem, tyčka tam. Havířovská šance, pak třinecká. Oba týmy moc chtějí vyhrát. Necelých pět minut do konce a gól stříli Šibrová. Juchuuu! Teď jen nedostat. Neuběhla ještě ani minuta a třinecké ženy už vedly dokonce o tři branky! O ty další dvě se postarala Mišúnová s Basketou Martynkovou. Tohle úžasné skóre 4:7 si Třinečanky pohlídaly až do konce a oplatily tak svou prohru nad tímto celkem v Třinci. Děkujeme fanouškům, kteří i přes silný kotel Havířova dokázal podpořit naše ženušky (především rodinka Šibrových).

FLORBAL EXELSIOR HAVÍŘOV - FBC OSSIKO TŘINEC   4:7 (0:2, 3:2, 1:3)

Branky a nahrávky: Zoubková (Bieleszová), Martynková T. (Konderlová), Bieleszová, Wojnarová (Zoubková), Šibrová (Skalíková), Mišúnová, Martynková T. (Wojnarová)

Komentář trenéra Kajfosze: "Dnes docela atletika, ve které mohly zvítězit oba týmy. Soupeř nám ze začátku dělal problémy dobrým napadáním. Nakonec jsme ale ukázali sílu a po stažení na 2 lajny zápas rozhodli 3 góly. Mrzí mě nešťastná zranění hráček Havířova, přeji ať to není nic vážného. Děkujeme za super zápas."