3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy vyhrály boj s Hradcem a porazily i Jihlavu

V sobotu hrály ženy v jihlavské hale s domácím celkem. Ten byl na ně dost dobře připravený a naše holky, které předváděly špatný výkon, dokázal dost potrápit. Naštěstí si ale Třinečanky odvážejí výhru 4:2. V neděli se naše ženy utkaly v boji o prvenství s Hradcem Králové na hradeckém bojišti. Naše ženy ale necelou minutu před koncem dostaly srovnávací gól a nakonec vyhrály na nájezdy.

V sobotu 23.11.2019 vyjely třinecké ženy na dvoudenní výjezd nejprve do Jihlavy a poté do Hradce Králové. Zápas s Jihlavou neprobíhal tak, jak by asi každý čekal - že třinecké domácí tým přebijou. Bohužel opak byl pravdou a Jihlava naše ženy dost potrápila a stav skóre po druhé třetině byl jen 2:2. Ve třetí třetině ale Třinečanky nasázely Jihlavě ještě dva góly a nedostaly ani jeden. Takže první tři body jsou na kontě.

SK JIHLAVA - FBC OSSIKO TŘINEC   2:4 (1:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: Bieleszová (Zoubková), Šibrová (Franková), Martynková T. (Bieleszová), Bieleszová (Nogawczyková)

Komentář trenéra Czeczotky: "Neumím si vysvětlit dnešní výkon naších holek. Nevim, jestli dolehla daleká cesta nebo co se stalo, ale vůbec jsme nehráli, jak jsme chtěli. Jihlava byla na nás dobře připravena a nám to dělalo problémy. Všude jsme byli o krok pozdějí a stáli na místě, jak vánoční stromek. Děkuji soupeři za zápas."

V neděli už byl výkon s prvním Hradcem daleko lepší. Tempo bylo vysoké, na hru se dalo s okousanými nehty dívat. Skóre otevřela ve 14. minutě kapitánka Třince Bieleszová a v poslední minutě úvodní třetiny naše holky také inkasovaly jeden gól. Začátek druhé třetiny se zase z třineckého pohledu moc nepovedl, protože od zkušeného Hradce dostal další tři góly, kdežto Třinec dal jen jeden. Ve třetí třetině se ale karta obrátila a teď dal 3 góly Třinec. Je 58. minuta zápasu, skóre 5:4 pro třinecké. Třinecký trenér stahuje sestavu na dvě nejsilnější lajny, protože dostat gól je nepomyslitelné. Minuta do konce. Už už to vypadá, že si hosté v klidu udrží vedení, ale pak přišla chyba Bieleszové, která z předbrankového prostoru omylem nahrála přesně na hůl soupeřky, která pálila z první a tuto "nevinnou" střelu po zemi nedokázala zastavit ani Šteglíková. Takže následovalo pětiminutové prodloužení, kde Franková unikla s míčkem až za obranu Hradce a běžela sama na gólmanku. Šanci však neproměnila, protože byla faulována a rozhodčí se rozhodli tento přestupek potrestat samostatným nájezdem. Trenéři Třince vybrali Šnajdrovou. Ta zvolila střelu, ale bohužel to jen "krásně" cinklo o konstrukci branky a muselo se tedy pokračovat dál v prodloužení. To také padlo nakonec bez gólu a jely se nájezdy. Ze strany Třince jela Šibrová (vstřelila branku), poté Bieleszová (nevstřelila branku) a nakonec Nogawczyková, která jela jako poslední ze šestice hráček a pokud by dala, vyhrál by Třinec. Pokud ne, byla by další série nájezdů. Ale naše Romča to dala a zajistila tak dva body pro třinecké!

Nutno ještě zmínit, že v tomoto zápase si dala svůj první gól za ženy Hrobařová a vůbec svůj první gól za Třinec posila z Ostravy Kajfoszová.

IBK HRADEC KRÁLOVÉ - FBC OSSIKO TŘINEC   4:5 (1:1, 3:1, 1:3)

Branky a nahrávky: Bieleszová, Mikulová, Kajfoszová (Skalíková), Hrobařová (Šiborvá), Wojnarová (Kawuloková)

Kometář trenéra Kajfosze: "Prokoučovaný začátek druhé třetiny nás dnes stál 3 body. Beru to na sebe, naše nesmyslné napadání jsem měl zarazit dříve. Holky ale předvedly obrovský morál a zvládly zápas otočit. Bohužel jsme Hradci nadělili předčasný dárek k Vánocům minutu před koncem, ale aspoň to bude na konci sezóny zajímavější :). Děkuji za zápas."