Související zápas

FBC Třinec
TřinecLitomyšl
7:6 po prodl.(1:1,4:3,1:2)
včera v 17:00 @ SH Stars Třinec, Národní liga, 1. kolo
31_20260226_111855.png
365_20260307_205014.jpg

Review | O prvním bodu rozhodlo prodloužení

Muži v sobotu 7. března odehráli úvodní zápas čtvrtfinále. Po opatrné první třetině přišly branky. Ve druhé třetině už diváci v hale STaRS viděli sedm gólů a také pořádné roztržky. O vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, které zvládli lépe třinečtí hráči a připsali si první bod.

V první třetině měli muži více šancí, ale ani Litomyšl nebyla bez příležitostí. Úvodní minuty patřily domácím hráčům, kteří drželi hosty v jejich obranném pásmu. První šance přišla v čase 2:09, kdy ze středu hřiště zkoušel prostřelit brankáře Lamaře Jakub Szkandera. Poté nad bránu vystřelili Kuczera a o pár minut později také Martynek. Na první branku si diváci počkali až do času 17:33, kdy se prosadil Patrik Petr. Třinec však Litomyšl ve vedení nenechal dlouho a po pětačtyřiceti sekundách Lamaře prostřelil Jan Drong. Po první třetině byl stav 1:1.

Druhá třetina přinesla více tvrdých soubojů, ale také branek. Diváci už nemuseli na další gól dlouho čekat. Opět se do vedení dostala Litomyšl. Pakosta přečetl nahrávku třineckých, zmocnil se míčku a přesně zamířil. Třinečtí ale znovu nenechali Litomyšl dlouho ve vedení a po minutě stav utkání vyrovnal Jakub Szkandera. Utkání se postupně vyhrocovalo a rozhodčí museli zasáhnout. Po dvou minutách udělili dvouminutové tresty Turoňovi z Třince i Ondráčkovi z Litomyšle. Poprvé se Třinec dostal do vedení v polovině zápasu, kdy střelu Janáče dorazil do branky Jan Drong – 3:2. Za pět minut bylo opět vyrovnáno, když přesně zamířil Michal Beránek. Gól Czerneka v čase 38:17 začal vyvolávat emoce, které se naplno projevily až po brance Jakuba Szkandery o dvacet sekund později. Za nesportovní chování byl vyloučen na dvě plus deset minut Filip Sikora a Litomyšl trestala. Přesilovou hru využil Štěpán Švec. Čtyři sekundy před koncem druhé dvacetiminutovky Třinec špatně vystřídal a rozhodčí si toho všimli. Litomyšl si tak téměř celou přesilovku přenesla do poslední třetiny.

V ní však neuspěla a stále prohrávala 5:4. Třinec dostal první příležitost přesilové hry v čase 50:29. Třinci stačilo osmdesát sekund a po souhře Martynka s Turoněm dostal druhý jmenovaný míček mezi rukou a tělem brankáře do branky. Litomyšl přispěchala s rychlou odpovědí a po třiceti sekundách to bylo opět jen o jednu branku. Jan Beránek se v čase 55:35 postaral o vyrovnání, když z první po nahrávce Beránka prostřelil Kreise. Do konce třetiny už žádná branka nepadla, a tak o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. V něm byli úspěšnější domácí hráči. V čase 60:42 vstřelil vítěznou branku Adam Szkandera.

Třinec první zápas vyhrál 7:6 a připsal si první bod v sérii. Druhý zápas se odehraje už zítra, v neděli 8. března od 17:00 v hale STaRS.

FBC Intevo Třinec - FLORBAL LITOMYŠL 7:6p
branky: 19. Jan Drong, 23. Jakub Szkandera, 30. Jan Drong, 39. Šimon Czernek, 39. Jakub Szkandera, 52. Filip Turoň, 61. Adam Szkandera - 18. Patrik Petr, 22. Přemek Pakosta, 36. Michal Beránek, 40. Štěpán Švec, 53. Adam Vajrauch, 56. Jan Beránek; rozhodčí: Jan Galuszka - Matěj Vrablík; vyloučení: 3 + Filip Sikora OS:2; využití: 1:1; diváků: 189; po třetinách: 1:1, 4:3, 1:2, 1:0

Hodnocení trenéra Jana Mieszka: „Co bych k tomu řekl. Jsme strašně rádi, že jsme nakonec ten zápas vyhrál a že mám první bod v sérii. Čekal jsem od obou týmu trošku více. Když se zaměřím na tu naši hru. Tak tam byly dobré a které byly horší. Určitě se nějakým způsobem podíváme na video a asi nějaké změny uděláme.“