FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Starší žáci stoprocentní, elévové úspěšní, mladší žákyně braly stříbro a muži „B“ se čtyřmi body

V sobotu 20.4. odehráli starší žáci další dva zápasy. Dokázali vyhrát s Kopřivnici i Rožnovem. V sobotu si také zahráli další turnaj naše druhá nejmladší kategorie a to elévové. Nedokázali si poradit jen s Vítkovicemi. V neděli 21.4. odehrály svůj poslední turnaj mladší žákyně. Svým výkonem vybojovaly krásné druhé místo. V neděli také odehráli další dva zápasy muži „B“ a dokázali z nich vydolovat 4 body.

Starší žáci

První zápas odehráli s Kopřivnicí. V první třetině padly branky na obou stranách. První se prosadili třinečtí konkrétně Tomáš Bednarz. Za dvacet sekund ale Kopřivnice dorovnala z hole Jiříka. Ve druhé třetině si dokázal Třinec udělat slušný náskok tří branek, když skórovali Banot, Kováč a Otruba. Tento náskok se snažili Vikingové smazat. Částečně se jim to povedlo. Ve třetí třetině dokázali skórovat Šrámek a Kostelník. Vedení si už Třinec pohlídal a vyhrál 4:3.

Ve druhém zápasu už si kluci zastříleli. Proti Rožnovu střelili 17 branek. Jako první se ovšem trefili hráči Rožnova. Pak už ale začala salva třineckých hráčů. O první tři branky se postaral Daniel Otruba k němu se v první třetině přidali Szkandera a Banot. V druhé třetině kluci vstřelili tři branky. Postarali se o ně Folwarczny, Sikora a Klus. Rožnov se prosadil i v této třetině, a to korigoval skoré na 8:2 Prstek. V poslední části zápasu přidali kluci ještě šest branek, a to z holí Sikory, Folwarczného, Šotkovského a Szkandery. Dva fíky přidal Daniel Otruba. Třinec nakonec zvítězil 17:2.

FBC Intevo Třinec – FBC Vikings Kopřivnice 4:3
branky: 4. Tomáš Bednarz, 13. Michael Banot, 18. Antonín Kováč, 24. Daniel Otruba - 5. Jindřich Jiřík, 27. Lukáš Šrámek, 32. Jan Kostelník; rozhodčí: Petr Bezděčík – Filip Mocek; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 1:1, 3:0, 0:2

FBC Intevo Třinec - 1.FBK Sršni Rožnov p/R 14:2
branky: 4. Daniel Otruba, 8. Daniel Otruba, 12. Daniel Otruba, 12. Jan Szkandera, 12. Michael Banot, 14. Benjamin Folwarczny, 16. Vojtěch Sikora, 18. Václav Klus, 26. Vojtěch Sikora, 29. Benjamin Folwarczny, 30. Štěpán Šotkovský, 33. Daniel Otruba, 34. Daniel Otruba, 36. Jan Szkandera - 2. Sebastian Štrbík, 22. Antonín Prstek; rozhodčí: Petr Bezděčík – Filip Mocek; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; po třetinách: 5:1, 3:1, 6:0

Hodnocení trenéra Michala Martynka: „O víkendu jsme odehráli po měsíční pauze další dvě utkání, i když nám nefungovala ofenzivní stránka hry nějak moc, jsme spokojení, že kluci přenesli věci z tréninku do hry a sami viděli, že to neslo ovoce. Děkuji klukům za předvedený výkon.“

Elévové

V sobotu 20.4. odehráli další turnaj i elévové. V prvním zápase je čekaly Petrovice. S nimi si poradili 21:2. Jedinou prohru v turnaji museli snést elévové od Vítkovic, prohráli 3:12. Další dva zápasy ale vyhráli. Mvil dokázali porazit v poměru 15:2 a Rožnov roznesli 21:6.

FBC Intevo Třinec – Z.F.K. Petrovice - 21:2

FBC Intevo Třinec – 1.SC Tempish Vítkovice Aligátor – 3:12

1.Mvil Ostrava – FBC Intevo Třinec – 2:15

1.FBK Sršni Rožnov p/R – FBC Intevo Třinec – 6:21

Hodnocení trenéra Filipa Malika: "45. kolo elévů, předposlední ligový turnaj nás zastihl v dobré formě. Do zápasů jsme šli v širší sestavě a až na zápas s Vítkovicemi jsme přesvědčivě vyhráli. Snažíme se do týmu začleňovat nové tváře, a tak jsme do brány tentokrát vzali nováčky, kteří rozhodně nezklamali a chytali dobře. Dětem patří velké díky. Už vyhlížíme poslední ligový turnaj a letní turnaje."

Mladší žákyně

Druhá nejmenší dívčí kategorie zakončila sezónu turnajem v Krnově. Po výborných výkonech holky braly medaile za 2. místo! Gratulujeme a těšíme se na letní turnaje! Poradily s Olomouci 12:4, Krnovem 9:5. Na jediný tým nestačily, a to na ČPP Ostrava se kterými padly 4:7.

FBC Intevo Třinec – FBS Olomouc 12–12:4

FBC Intevo Třinec – FBC Orca Krnov – 9:5

FBC ČPP Bytroň Group Ostrava – FBC Intevo Třinec – 7:4

Hodnocení trenérky Lucie Blažkové: „Dnes nás čekal poslední turnaj sezóny, kde jsme si daly především za cíl užít si zápasy. Cíl se splnil na výbornou, první zapas jsme vyhrály poměrem 12:4. Druhý zápas byl taktéž vítězný poměrem 9:5. V posledním zápase jsme byly krátké na soupeře a prohrály 4:7. Letošní rok uzavírám jako velice úspěšný. Ať už je úspěchem to, že jsme na většině turnajů byly medailové nebo tím, že se počet mladších žákyň zvedl na dva týmy. Hlavní je, že chceme hrát a že nás to baví! Důkazem jsou výsledky a poznatky nás trenérů o zlepšení se holek ve florbale, které se rychle posouvají. Holky děkuji za sezónu!“

Muži „B“

V první zápase měli muži na programu Pirates Ostravu. Ostrava do tohoto zápasu vstoupila lépe. Sedlák a Ivan je poslal do dvoubrankového vedení. Dvanáct sekund do první sirény snížil náskok Kyselý Jan. Ve druhé třetině se prosadil druhý z bratrů, a to Jakub Kyselý a bylo vyrovnáno. Obrat třineckého klubu dokončil Adam Szkandera a Třinec vedl 3:2. Ostrava se ale minutu dokonce dokázala prosadit a vyrovnala na konečných 3:3

Ani druhý zápas nepřinesl žádné gólové hody. Tentokrát do zápasu vstoupili lépe muži z Třince. V čase 4:32 se prosadil Jan Kyselý. Na to dokázali soupeři z Frenštátu pod Radhoštěm ještě odpovědět z hole Hlísty. V 8. a 10. minutě první třetiny se prosadil Tomáš Polak. Ve druhé třetině jsme branku neviděli, a tak se šlo na třetinu poslední. V ní dokončil hattrick, v čase 26:25, Tomáš Polak a Třinec vedl o tři branky. Z přesilovky se prosadil Karban a snížil náskok na branky dvě. To ale bylo vše, co Frenštát dokázal a muži tak v druhém zápasu brali tři body za výhru 4:2.

FBC Intevo Třinec B – FurtFit FBC PIRATES OSTRAVA 3:3
branky: 12. Jan Kyselý, 18. Jakub Kyselý, 30. Adam Szkandera - 1. Lukáš Sedlák, 6. Radim Ivan, 36. Patrik David; rozhodčí: Libor Gavlas – Patrik Mik; vyloučení: 1:4; využití: 1:0; po třetinách: 1:2, 1:0, 1:1

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B – FBC Intevo Třinec B 2:4
branky: 7. Václav Hlísta, 28. Michal Karban - 5. Jan Kyselý, 8. Tomáš Polak, 10. Tomáš Polak, 27. Tomáš Polak; rozhodčí: Libor Gavlas – Patrik Mik; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; po třetinách: 1:3, 0:0, 1:1