3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy doma poloviční

V sobotu 30. a neděli 31.3. odehrály své poslední zápasy v této sezoně před domácím publikem. V sobotu nedokázaly porazit Židenice a v neděli si hravě poradily se Znojmem.

První třetinu proti Židenicím nezačaly ženy vůbec dobře. Již po dvou minutách prohrávaly a v sedmé minutě to už bylo o dvě branky. Obě branky vstřelila Janečková. Ještě do sirény dokázala náskok Židenic snížit Portešová po nahrávce Podsedníkové. Do šaten se šlo za stavu 1:2 z pohledu domácího Třince.

Na jedinou branku ve druhé třetině si museli fanoušci v hale STaRS počkat až do samotného konce třetiny. V čase 38:28 se z přesilové hry prosadila Podsedníková a do třetí periody se vstupovalo za vyrovnaného stavu.

Veronika Králová v 7. minutě třetí třetiny poslala hosty zpět do vedení, ale ne na dlouho. O 38 sekund později se prosadila domácí Šíbrová a zase bylo vyrovnáno. Dvě minuty po půlce třetí části zápasu opět poslala hosty do vedení Zimolová. Minutu před koncem zastavila míček před prázdnou bránou vysokou holí Kociánová a Židenice jely nájezd. Na samostatný nájezd se postavila Janečková, která se nemýlila a dovršila tak hattrick. Ženy v závěru znovu zkoušely hru v šesti a soupeřky ještě kously po brance Podsedníkové v čase 59:49. Do konce zápasu jsme už nic neviděli, a tak zápas skončil jednobrankovým rozdílem 5:4 ve prospěch hostů z Židenic.

FBC Intevo Třinec – K1 Florbal Židenice 4:5
branky: 20. Klára Portešová, 39. Vendula Podsedníková, 47. Adéla Šibrová, 60. Vendula Podsedníková - 3. Natálie Janečková, 7. Natálie Janečková, 47. Veronika Králová, 52. Monika Zimolová, 60. Natálie Janečková; rozhodčí: Jan Galuszka – Matěj Vrablík; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 115; po třetinách: 1:2, 1:0, 2:3

Hodnocení Petry Bieleszové: „Super zápas, bohužel jsme se trápily s koncovkou, když soupeř má koncovku lepší než my, ale bylo to dobré, bavilo nás to drama až do konce. Gratuluji soupeři. Děkujeme výborným fanouškům jako vždy!!“

Rozhovory: ZDE

Sestřih: ZDE

V neděli 31.3. čekal na ženy poslední zápas sezony před domácím publikem a přišly si ho užít. V čase 2:46 otevřela skoré domácí Sovadinová. O šest minut později Znojmo trestalo třineckou hru v šesti a vyrovnalo z přesilovky z hole Václavkové. Sedmnáctá minuta byla pro Třinec úspěšná. Nejprve se trefila Kociánová a o dvacet sekund později Šibrová. Na závěr první časti se prosadila i znojemská Reischlová a po první třetině byl stav 3:2 z pohledu domácích.

Ve třetí minutě druhé třetiny se prosadila domácí Hrobařová z přesilovky. Tři minuty stačily ženám ze Znojma na to, aby vyrovnaly zápas. V čase 23:42 se prosadila Bartušková a 26:41 Cihlařová. Karolína Sovadinová dokázala zkompletovat hattrick ještě ve druhé třetině, 30. minuta a gól na 5:4 a v čase 36:18 zvyšovala na 6:4.

Tři minuty od začátku třetí třetiny rozjela svůj gólo stroj i Portešová. Zvyšovala na 7:4. Poslední naději hostům dala Bartušková, která snížila na 7:5. Naděje byla jen 10 sekund. Podruhé se prosadila Portešová. Za 5:58 dovršila hattrick, když se v čase 48:53 prosadila znovu. Fanoušci si přáli desítku. Tereza Martynková jim přání splnila a minutu před koncem korigovala skoré na konečných 10:5.

FBC Intevo Třinec – TJ Znojmo LAUFEN CZ 10:5
branky: 3. Karolína Sovadinová, 17. Klára Kociánová, 17. Adéla Šibrová, 23. Klára Hrobařová, 30. Karolína Sovadinová, 37. Karolína Sovadinová, 43. Klára Portešová, 45. Klára Portešová, 49. Klára Portešová, 59. Tereza Martynková - 9. Petra Václavková, 20. Kamila Reischlová, 24. Marie Bartušková, 27. Daniela Cihlářová, 45. Marie Bartušková; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 188; po třetinách: 3:2, 3:2, 4:1

Hodnocení Kláry Kociánové: „Tak dneska super zápas, odbojovaný plno šanci a jsem ráda že nám tam napadaly i góly a jsem moc ráda že se do hry dostaly i hráčky, které pravidelně nenastupují a porvaly se s tím víc než důstojně, takže super. Neskutečně děkuji naším skvělým fanouškům, kteří nás podporují celou sezonu a jsou fakt neskuteční, takže díky moc!!“