8:4 1. SFK Havířov

Datum a čas konání: 17.3.2024 18:00
Místo: MSH Havířov

Dorostenci skončili v prvním kole play-off

V sobotu a neděli se odehrály dva zápasy prvního kola play-off první ligy dorostenců. V sobotu 16.3. si dorostenci zahráli před domácím publikem v hale STaRS a v neděli 17.3. vyrazili na odvetné utkání do Havířova. Celkové skoré bylo 11:12 a dorostenci tak o jednu branku nepostoupili.

V sobotu 16.3. odehráli dorostenci první zápas prvního kola play-off na domácí palubovce před početnou návštěvou 249 diváků.

Hned v první pětiminutovce jsme viděli, že to bude zajímavý zápas, protože šance měly obě strany. Jako první se v tomto utkání trefili domácí. Po nahrávce Hevery se do levého růžku trefil Polok. Tento hráč o dalších pět minut fauloval a Havířov trestal. Po dvaceti sekundách přesilovky se z první trefil Kantor a stav byl vyrovnán. Před závěrečným hvizdem se provinil ještě Otruba a Třinec šel opět do čtyř.

Třinec začal druhou třetinu s dokončujícím oslabením z první části. Dvě sekundy po skončení přesilovky Havířov skóroval a šel do vedení 2:1. Obrat Třince zahájil v čase 20:11 Bajtek, který si vybojoval míček a poté se nemýlil. Šest minut diváci ve STaRSu gól neviděli, a tak jim to dorostenci chtěli vynahradit. V čase 26:21 Polok nejprve střílel do bloku, ale o míček nepřestal bojovat a vyplatilo se mu to. O dvě minuty později dovršil hattrick Polok a bylo to o dvě branky. A to nebylo vše! O dvacet sekund později Bajtek našel osamoceného Otrubu a ten se do prázdné branky nemýlil.

Třetí třetinu začali aktivněji hosté a také se jim to vyplatilo. V čase 31:56 se prosadil přes teč domácího hráče Toma a bylo to 5:3 pro Třinec. Tlak hostů pokračoval i po snižující brance. Po chybě na polovině hostů si s míčkem poradili Pyszko se Stryczkem a druhý zmiňovaný zvýšil náskok na 6:3. Po rozehrávce z rohu se prosadil Cieslar a bylo to už 7:3. Tři minuty do konce se po chybě před bránou prosadili hosté a kosmetický upravil skoré Kantor. A to bylo vše. Do odvety si Třinec vezl vedení 7:4.

FBC Intevo Třinec - 1. SFK Havířov 7:4
branky: 5. Tomáš Polok, 21. Jan Bajtek, 27. Tomáš Polok, 29. Tomáš Polok, 29. Daniel Otruba, 39. Filip Stryczek, 42. Lukáš Cieslar - 11. Daniel Kantor, 17. Vojtěch Sasin, 32. Dominik Toma, 43. Daniel Kantor; rozhodčí: Dominik Pustówka – Radek Vybíhal; vyloučení: 3:0; využití: 0:1; diváků: 249; po třetinách: 1:1, 4:1, 2:2

Hodnocení hráče Filipa Stryczka: „Šli jsme do sobotního zápasu respektem soupeře, od první vteřiny z nás opadla nervozita a mohli jsme se soustředit na svůj výkon, s podporou fanoušků se nám povedlo dotáhnout zápas do vítězného konce. Děkuju fanouškům za úžasnou atmosféru a podporu rodičů.“

Do druhého zápasu v neděli 17.3. šli třinečtí dorostenci s vedením 7:4 a měli nakročeno k vítězství.

Do první třetiny vstoupili domácí aktivněji a hned po 51 sekundách vedli po brance Lehnerta. Třinec ale dokázal odpovědět během 11 sekund z hole Stryczka. O tři minuty později šli opět do vedení domácí, a to po trefě Macečka. V čase 9:11 se v oslabení opět prosadil domácí Lehnert. V čase 11:51 šel na trestnou lavici třinecký Ćmiel a Havířov trestal. Z přesilovky se prosadil Maceček. Dvě minuty před koncem první třetiny se prosadil třinecký Rusz a skóre po první části bylo 4:2 pro domácí.

Ve druhé třetině šel za katr Laštůvka za držení a Havířov se opět v přesilovce nemýlil. Za minutu navýšil náskok Havířova na 6:2 Kantor. V rozmezí dvanácti sekund Třinec zase stáhl ztrátu na 2 branky po střelách Bajtka a Poloka. Na přestávku po druhé třetině se šlo za stavu 6:4 a Třinec šel do třetí třetiny už jen s celkovým vedením o jednu branku.

Náskok v zápase navýšil ve třetí třetině Maceček a stav série byl vyrovnaný 11:11 a následoval Time-out domácích. Hevera dal nabídku domácím, aby přidali další branku, protože byl vyloučený na dvě minuty za hrubost. Minutu před koncem základní hrací doby se domácí prosadili a šli do vedení. Třinec už s tímto nedokázal nic udělat. Zápas prohrál 8:4, ale co mrzí určitě více je prohra v sérii 11:12 a konec sezóny pro naše dorostence.

1.SFK Havířov – FBC Intevo Třinec 8:4
branky: 1. Kryštof Lehnert, 5. Jakub Maceček, 10. Kryštof Lehnert, 13. Jakub Maceček, 20. Jakub Maceček, 21. Daniel Kantor, 37. Jakub Maceček, 45. Samuel Strakoš – 2. Filip Stryczek, 14. Patrik Rusz, 21. Jan Bajtek, 21. Tomáš Polok; rozhodčí: Vít Morkes – Jakub Palowski; vyloučení: 1:5; využití: 2:0; diváků: 86; po třetinách: 4:2, 2:2, 2:0

Hodnocení hráče Štěpána Toráče: „Dnešní zápas nebyl podle mého očekáváni, ale dostali jsme se hodně daleko. S takovým týmem prohrát o jeden bod není žádná hanba. Všichni jsme to odjezdili na krev. Dneska ale štěstíčko stálo na opačné straně.“

Hodnocení trenéra Lukáše Kupczaka: „První sezóna v nejvyšší dorostenecké lize a první play-off pro nás. Série z Havířovem určitě mrzí, protože jsme do ní fantasticky vstoupili, bohužel nakonec rozhodly zkušenosti soupeře. I tak bych chtěl celému týmu upřímně poděkovat. Mám obrovskou radost a jsem na každého člena týmu hrdý za to, co předvedli. Všichni víme, jak sezóna probíhala, a že to bylo občas jak na houpačce. I přes to všechno se ale kluci na vrchol sezóny zase semkli a ukázali, že umí tahat za jeden provaz. Když se v rychlosti zpětně zamyslím nad celou sezónou. Vidím obrovský progres všech kluků, a to nejen po té hráčské stránce. Nakonec bych chtěl poděkovat všem rodičům za jejich podporu v průběhu celé sezóny. Myslím si, že takové rodiče, co tady v Třinci máme by nám mohl ne jeden klub závidět. Taky děkuji všem fanouškům, kteří vytvořili na obou play-off zápasech fantastickou atmosféru. Na tohle kluci ani já jen tak nezapomeneme. DÍKY RODINO!“