FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Starší žáci bez bodu, elévové ovládli turnaj a veteráni stoprocentní

V sobotu 9.3. odehráli své zápasy starší žáci v Krásném Poli bohužel nevyhráli ani jeden zápas a po zápasech s MVIL Ostrava a Ostravou přijeli do Třince bez bodů. Mezitím v domácí hale STaRS probíhal turnaj elévku, na kterém se účastnily hned dva týmy z Třince. Veteráni zvládli své dva zápasy a po vítězstvích nad Ostravou a Havířovem si do tabulky připsali šest bodů.

Starší žáci

Žákům nevyšel vůbec vstup do prvního zápasu s MVIL Ostrava. V první třetině inkasovali třikrát a ve druhé třetině taktéž dostali tři branky. Ve druhé třetině, ale dokázali vstřelit aspoň jednu branku a do šaten po dvou třetinách se šlo za stavu 1:6 z pohledu Třince. Ani vstup do třetí části zápasů nebyl ideální. Inkasovali jako prví. Pak se ale probudil drak v Danielu Otrubovi a za minutu a šest sekund dokázal vstřelit hattrick a pokoušel se se skoré ještě něco udělat. MVIL si ale pohlídal koncovku zápasu a půl minuty před koncem vstřelili gól na konečných 8:4 z pohledu MVILu.

Ani druhý zápas starším žákům nevyšel podle představ. V první třetině inkasovali hned čtyři branky. Ve druhé třetině dali branku Sikora a Otruba, ale Ostrava na to odpověděla sedmi brankami a zápas byl rozhodnutý. Po druhé třetině byl stav 2:11 z pohledu Třince. Ve třetí třetině ještě kosmeticky chtěl upravit Banot, ale na to mu Ostravané odpověděli dvěma góly a bylo vyřešeno. Třinec prohrál 3:13.

1.MVIL Ostrava – FBC Intevo Třinec 8:4
branky: 7. Matyáš Holek, 10. Lukáš Jurník, 11. Matyáš Vavroš, 17. Matyáš Holek, 19. Ondřej Strauch, 24. Ondřej Strauch, 30. Matyáš Holek, 36. David Riedl - 22. Michael Banot, 31. Daniel Otruba, 31. Daniel Otruba, 33. Daniel Otruba; rozhodčí: Robert Horák – Martin Siřinek; vyloučení: 1 + Jan Mučka 4:4; využití: 1:0; po třetinách: 3:0, 3:1, 2:3

FBC Intevo Třinec – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 3:13
branky: 17. Vojtěch Sikora, 23. Daniel Otruba, 35. Michael Banot - 3. Dominik Řehula, 6. Jiří Kozub, 8. Dominik Řehula, 12. Jiří Kuchař, 13. Onni Leinonen, 13. Vojtěch Adamiš, 16. Sebastian Kubiczek, 18. Onni Leinonen, 20. Dominik Řehula, 22. Vojtěch Adamiš, 22. Vojtěch Adamiš, 35. Vojtěch Adamiš, 36. Onni Leinonen; rozhodčí: Robert Horák – Martin Siřinek; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; po třetinách: 0:4, 2:7, 1:2

Hodnocení trenéra Michala Martynka: „Z víkendových zápasů jsem velmi zklamaný, mrzí mě to a osobně to budu kousat dlouho. Dali jsme si nějaký cíl na konečné umístění a ten jsme si tímto víkendem hodně oddálili, do zbylých zápasu se zkusíme připravit tak ať bodujeme na 100 %. V obou zápasech jsme hlavně nezvládli proměňování šanci, které jsme si vypracovali a inkasujeme celou sezónu hodně laciné góly po našich chybách, na které si upozorňujeme každý trénink a zápas.“

Elévové

V sobotu se odehrál ve SH STaRS turnaj elévů, na kterém se představily 2 třinecká družstva. Tým složený s kluku a holek spadající do této kategorie ovládl celý turnaj bez jediné porážky. Druhy tým složeny z velké části z děti z přípravky ukázal taky svou kvalitu a celý turnaj si všichni užili.

FBC Intevo Třinec Bílí – FBC Viking Kopřivnice – 6:9

Hodnocení trenéra Rostislava Galuszky: „Z pohledu trenéru se tento turnaj vydařil skvělé, i když nutno říci, že přísně měřítko snese pouze zápas s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, kdy tento soupeř je z TOP 5 naší soutěže. Tomu i odpovídal výsledek zápasu i samotná rivalita, která je viditelná pokaždé, když se tyto dvě družstva potkají. Výkon našeho družstva byl skvělý a náskok vybudovaný v poločase jsme díky vynikající práci všech hráčů a skvělých výkonu obou brankářů udrželi do vítězného konce. Zápas s FBC Vikings Kopřivnice ukázal naši sílu, disciplínu a odhodlanost. Jsem velice rád, že kluci a holky nepodcenily ani výkonnostně slabší soupeře a hráli líbivý florbal, který bavil jejich rodiče a známé v ochozech. Vynikající výkon podalo i družstvo FBC Intevo Třinec Bílí, které bylo složeno z hráčů Elévku a Přípravky. Obzvláště hráči přípravky ukázali, že příští rok budou velkou posilou našeho týmu.“

Veteráni

Veteráni v Petrovicích vyhráli oba své zápasy. V prvním zápase s Ostravou začal lépe pro třinecké borce. První třetinu vyhráli 2:0 po gólech Molina a Dänemarka. V druhé třetině přidal gól Hrubec, ale Ostrava nechtěla pustit zápas tak lehce takže ještě před sirénou druhé třetiny snížila náskok na dvě branky. Ve třetí třetině už padla jen jedna branka do třinecké brány a Třinec vyhrál zápas 3:2. Druhý zápas přinesl podobný scénář. Třinec po první třetině vedl 3:0. Ve druhé třetině povolil a soupeř z Havířova toho využil a srovnal skoré a do třetí třetiny se šlo za stavu 3:3. Ve třetí třetině byli úspěšnější veteráni Třince a po gólu Dänemarka brali vítezství 4:3.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FBC Intevo Třinec 2:3
branky: 24. Jan Štindl, 36. Jiří Štindl - 1. Miroslav Molin, 11. Mario Dänemark, 20. Miroslav Hrubec; rozhodčí: Ondřej Bienek – Tomáš Kluska; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; po třetinách: 0:2, 1:1, 1:0

FBC Intevo Třinec – Torpedo Havířov A 4:3
branky: 2. Mario Dänemark, 7. Tomáš Gajdzica, 11. Tomáš Gajdzica, 34. Mario Dänemark - 13. Lukáš Uher, 16. Roman Krygiel, 18. Lukáš Uher; rozhodčí: Ondřej Bienek – Tomáš Kluska; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 7; po třetinách: 3:0, 0:3, 1:0

Hodnocení Petra Ščigela: „Krásný šestibodový výjezd, to vždy potěší. S ČPP jsme dokázali udržet náskok z úvodu zápasu i přes 4minutovou závěrečnou powerplay Ostravy. S Havířovem jsme se pak drželi tradičního přitáhnout, povolit, přitáhnout. I když rozhodující přitažení a vítězný gól jsme si nechali až do samotného závěru.“