3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy z víkendu přivezly tři body

O víkendu ženy odehrály další dva zápasy play-down. V sobotu 9.3. odehrály třinecké ženy zápas v brněnských Židenicích a v neděli 10.3. se soupeřem ze Znojma. Ženám nevyšla první třetina prvního utkání a ztráta se jim už nepodařila dohnat. V druhém zápase se Znojmem už si Třinec výsledek pohlídal a vyhrál.

Do prvního zápasu ženy nevstoupily vůbec dobře. V čase 1:41 se prosadila Janečková o další dvě minuty se znovu prosadila Janečková. V první třetině ještě padly dva góly do branky Třince, v čase 13:49 se prosadila Klvačová a o minutu a půl později ještě Jahodová. To byla konečná pro brankařku Szwanczarovou.

Pět minut od začátku druhé třetiny se opět prosadily Židenice a náskok se navýšil už na pět branek. První branku třineckých hráček v čase 30:47 vstřelila Podsedníková a bylo to o čtyři branky. Do konce druhé části zápasu se ještě za domácí prosadila Muselíková a za hosty z Třince v přesilové hře Hrobařová a do šaten se šlo za stavu 6:2 pro domácí Židenice.

Stejně jako v těch předchozích tak i ve třetí třetině se prosadily ženy z Židenic z hole Králové. Deset minut od branky domácích rychle přišly dvě branky do kasy domácích z hole Podsedníkové a Gawryšové a Třinec začal dotahovat. To se nelíbilo Drápalové a opět poslala Židenice do čtyřbrankového náskoku. V závěru třetiny ještě chtěly ženy z Třince přehrát soupeře, ale povedlo se jim jen kosmeticky upravit skoré. V čase 56:06 se prosadila Turoň a padesát sekund dokonce se prosadila Šibrová. Zápas skončil výsledkem 8:6 pro domácí.

K1 Florbal Židenice – FBC Intevo Třinec 8:6
branky: 2. Natálie Janečková, 4. Natálie Janečková, 14. Anna Klvačová, 16. Monika Jahodová, 26. Jitka Drápalová, 38. Veronika Muselíková, 43. Veronika Králová, 55. Jitka Drápalová - 31. Alina Zelena, 40. Klára Hrobařová, 52. Vendula Podsedníková, 53. Denisa Gawryšová, 57. Michaela Turoň, 60. Adéla Šibrová; rozhodčí: Lukáš Ležák – Martin Ležák; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 116; po třetinách: 4:0, 2:2, 2:4

Hodnocení Kláry Hrobařové: Věděly jsme, co Židenice budou hrát, že se budou snažit zakončovat co nejvíce z brejku a proměňovat je, a i když jsme to věděly, říkaly jsme si to tak se nám to nepovedlo, hlavně v té první třetině, kdy si myslím, že jsme hrály relativně, nehrály jsme špatně, ale Židenice využily všechny brejky, které měly, do kterých jsme je pustily. Potom už se to těžko srovnává, když prohráváme 0:4, ale snažily jsme se prostě bojovat do konce a chybělo ještě dneska.

Sestřih: ZDE

Rozhovory: ZDE

Druhý zápas na druhý den ve Znojmě začal lépe pro třinecké barvy. V první třetině vstřelily ženy tři branky. Jako první v zápase se trefila Macigová. V čase 12:10 se prosadila pošesté v sezoně Zelena a třetí branku v první třetině dávala Portešová. Do šaten se šlo za stavu 3:0 pro třinecké.

Druhá třetina ve Znojmě začala poklidně. První branku ve druhé části jsme viděli až po uplynutí první půlky času. V čase 31:09 se prosadila podruhé v zápase Portešová. Na konci druhé periody se ještě z přesilovky trefila Šibrová a Třinec šel do pěti brankového vedení.

Eva Smutná v čase 43:21 využila přesilovky, po faulu Mišúnové, a Znojmo začalo stahovat. V posledních pěti minutách se ještě pokoušela něco se zápasem udělat Nečasová a snižovala na 2:5. To bylo ovšem vše, co znojemské ženy dokázaly. Minutu a půl dokonce potvrdila výhru Třince Mieszek a Třinec bral 3 body.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBC Intevo Třinec 2:6
branky: 44. Eva Smutná, 56. Eva Nečasová - 8. Kateřina Macigová, 13. Alina Zelena, 15. Klára Portešová, 32. Klára Portešová, 40. Adéla Šibrová, 59. Zuzana Mieszek; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 4:1; využití: 0:1; diváků: 83; zásahy brankářů: Veronika Šplíchalová 26 - Simona Pytlíková 23; po třetinách: 0:3, 0:2, 2:1

Hodnocení Šimona Laštůvky: No... Očekávaný průběh. Zase jsme byli více na míčku, zase jsme byli nebezpečnější. Soupeř měl hodně dobrých brejku, které jsme zase bohužel dopustili, ale asi takový obraz celého toho play-down, pokud prostě vyloženě někomu nepřepne, tak si myslím, takhle to bude vypadat. Mrzí mě dneska víc faktoru. Hlavně mě mrzí ty zranění, které tam prostě byly jak na naší straně, tak na straně soupeře.