3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy v prvním kole úspěšné

Ženy v pátek 1.3. odehrály první kolo play-down ČEZ extraligy se Znojmem. První dvě třetiny se nesly v poklidném tempu hry a pak přišla třetí třetina, která zápas rozhodla a padlo v ní devět branek. Třinec první zápas v play-down vyhrál a připsal si tři body do tabulky.

První třetinu zahájila i ukončila Vendula Podsedníková. První branku vstřelila minutu po začátku třetiny. Druhou branku přidala přesně na druhém konci třetiny. Prosadila se v čase 19:45. A první třetina byla u konce

Ve druhé třetině jsme přece jen viděli o pár branek více než v první části. Dvacet dva sekund po začátku druhé třetiny se prosadily ženy ze Znojma. O šestnáct sekund později Třinci vrátila Portešová dvoubrankové vedení. Ve 25. minutě se prosadila po individuální akci Liberdová. V posledních minutách třetin to holkám v tomto zápase pálilo a výjimkou nebyla ani druhá třetina. V čase 39:02 míček do branky vstřelila Mišúnová a o čtyřicet sekund později brankářka Znojma lovila míček ze sítě už po šesté po střele Portešové. Třinec mohl v klidu vstoupit do třetí třetiny.

V prvních třech minutách třetí třetiny se prosadily znojemské hráčky. V čase 41:01 Nečasová a v 43:11 Smutná. V 50. minutě dovršila svůj hattrick Podsedníková. Eva Smutná ještě chtěla pohnout s výsledkem a opět snížila náskok třineckých hráček na 4:7. Ve druhé polovině třetí třetiny se za třinecké hráčky prosadily Martynková a Hrobařová. V poslední minutě zápasu jsme viděli hned tři branky. Kosmeticky upravila počet branek hostů Václavková. Šest sekund po této brance se prosadila Šíbrová a k třem asistencím přidala i branku a pět sekund po Šíbrové se prosadila také Portešová a dovršila hattrick. Třinecké ženy vyhrály nad Znojmem 11:5 a další víkend si udělají výlet na Moravu.

FBC Intevo Třinec - TJ Znojmo LAUFEN CZ 11:5
branky: 1. Vendula Podsedníková, 20. Vendula Podsedníková, 21. Klára Portešová, 25. Nikola Liberdová, 40. Lucie Mišúnová, 40. Klára Portešová, 49. Vendula Podsedníková, 56. Tereza Martynková, 59. Klára Hrobařová, 60. Adéla Šibrová, 60. Klára Portešová - 21. Marie Bartušková, 42. Eva Nečasová, 44. Eva Smutná, 52. Eva Smutná, 60. Petra Václavková; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 205; po třetinách: 2:0, 4:1, 5:4

Hodnocení Venduly Podsedníkové: Tak asi fajny zápas. Nastřílely jsme konečně víc než deset gólu a fajn vstup do play-down, i když jsme tam měly nějaké výpadky koncentrace, které pak hustily do těch brejku, které častokrát byly proměněné i tak si myslím, že celkem fajn výkon.

FBC Intevo Třinec: Šteglíková (Szwanczarová) – Kociánová, Blechová, Hrobařová, Gawryšová, Buchtelová, Mieszek – Šíbrová, Liberdová, Mišúnová, Zelená, Portešová, Podsedníková, Bieleszová, Sovadinová, Macigová, Čmielová, Martynková, Böhmová

TJ Znojmo Laufen CZ: Šplíchalová – Šmahelová, Cihlářová, Svobodová, Filáková, Smutná, Bartušková, Houšťová, Nečasová, Tesaříková, Václavková