FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Junioři poloviční, starší žáci bez zaváhání, zlatá přípravka a veteráni vyhráli

Junioři v odpoledních hodinách neděle 25.2. odehráli další dva zápasy své ligy. Z poloviny byli úspěšní. Dne 24.2. odehráli své zápasy starší žáci a byli stoprocentní. Také veteráni svůj zápas odehráli 24.2. s Vítkovicemi a byli úspěšní.

Junioři

První zápas nezačal pro chlapce trenérů Gorného a Ščigela vůbec dobře. Havířov B dokázal během prvních devíti minut nastřílet čtyři branky. Půl minuty do konce úvodního dějství se prosadil poprvé Třinec, konkrétně Stryczek. Pět minut od začátku druhé části zápasů se během šesti sekund dvakrát prosadil Havířov a bylo to už 1:6. Dvě minuty poté se opět prosadil havířovský hráč. Dvěma góly ve 24. a 25. minutě udeřil do havířovské klece Tonowski. Do konce třetiny se prosadili také havířovský Kantor a třinecký Mucha a do třetí periody se vstupovalo za stavu 8:4 pro Havířov. Posledních pět minut patřil Třinci. Ve třetí třetině nedovolil Havířovu odskočit, nicméně už jenom snižoval. Tonowski dovršil hattrick, prosadili se ještě Polak a z přesilovky Kováč, ale to bohužel bylo vše. Havířov už nedopustil vyrovnání, a tak junioři prohráli svůj první zápas 7:8.

V druhém zápasu také klukům nevyšla první třetina. První se prosadil Krnov. Třinec v první třetině také přidal branku, ale Krnov si ještě před sirénou vzal dvoubrankový náskok zpět. V druhé periodě zápasu padaly branky jen do krnovské kasy a Třinec průběh zápasu otočil po gólech Spratka, Tonowského a Czerneka. Třetí třetina začala stejně jako ta druhá skončila a Třinec dál navyšoval svůj náskok na soupeře. Prosadil se podruhé v zápase Tonowski a gól přidali také Klimek, Stryczek a Kováč. Soupeř z Krnova se snažil ještě se zápasem něco udělat dvěma brankami v závěru, ale náskok nedohnal. Junioři svůj druhý zápas vyhráli 8:5.

FBC Intevo Třinec - 1. SFK Havířov B 7:8
branky: 15. Filip Stryczek, 24. Daniel Tonowski, 27. Daniel Tonowski, 30. Viktor Mucha, 41. Daniel Tonowski, 44. Tomáš Polak, 45. Matěj Kováč - 2. Vojtěch Zmuda, 4. Lukáš Galla, 9. David Vaněk, 10. František Benda, 21. Šimon Jandák, 21. David Vaněk, 23. Daniel Kantor, 29. Daniel Kantor; rozhodčí: Roman Sasín – Martin Ručka; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; po třetinách: 1:4, 3:4, 3:0

FBC Intevo Třinec – FBC ORCA KRNOV 8:5
branky: 10. Patrik Rusz, 25. Šimon Spratek, 28. Daniel Tonowski, 28. Jakub Czernek, 34. Daniel Tonowski, 38. Šimon Klimek, 40. Filip Stryczek, 40. Matěj Kováč - 3. Tomáš Fridel, 8. Patrik Doboš, 14. Martin Juroška, 41. Sebastian Tököli, 45. František Šuly; rozhodčí: Filip Górny – Adam Langer; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 1:3, 3:0, 4:2

Hodnocení trenéra Petra Ščigela: SFK nás překvapilo aktivním stylem hry, s čímž jsme se dlouho nemohli srovnat a ztrátu z první poloviny zápasu se nám v závěru nepodařilo smazat. Druhý zápas už se nám, po opět nevydařené 1. třetině, podařilo otočit. Nicméně 3 body z tohoto dvojzápasu bereme jako ztrátu.

Starší žáci

Starší žáci odehráli své dva zápasy v nedalekém Českém Těšíně. První zápas byl v plné režii třineckých kluků. Soupeři z Českého Těšína dovolil Třinec v prvních dvou třetinách po brance a ve třetí dokonce branky dvě. První třetina skončila vyrovnaná 1:1, ale ve druhé třetině si vzali slovo chlapci z Třince a začala show. S náskokem pěti branek mohli v klidu vstoupit do poslední části zápasu. S klidem na holi dokázali skórovat ještě čtyřikrát a vyhráli první zápas 10:4. V druhém zápase s Frýdkem-Místkem pět branek vstřelili mladí kluci hned v první třetině a v klidu postupovali zápasem dál. Ve druhé části přidali dvě branky, stejně jako soupeř a do třetí části se šlo za stavu 7:3 pro Třinec. Drama Třinec nedopustil a i přes tři branky soupeře si došel pro vítězství 8:6

FBC Intevo Třinec – FBC MR elektro Český Těšín 10:4
branky: 11. Benjamin Folwarczny, 14. Daniel Otruba, 17. Michael Banot, 20. Michael Banot, 21. Daniel Otruba, 24. Benjamin Folwarczny, 25. Jan Szkandera, 26. Štěpán Šotkovský, 31. Antonín Kováč, 33. Benjamin Folwarczny - 12. Vojtěch Badura, 19. Vojtěch Badura, 29. Vojtěch Badura, 34. Matyáš Moravec; rozhodčí: Pavel Hála – Matyáš Kudláček; vyloučení: 1:3; využití: 0:0; po třetinách: 1:1, 5:1, 4:2

FBC Intevo Třinec – FbC KOVO KM Frýdek-Místek 8:6
branky: 1. Štěpán Šotkovský, 2. Michael Banot, 8. Václav Klus, 8. Daniel Otruba, 11. Štěpán Šotkovský, 22. Jan Szkandera, 23. Daniel Otruba, 27. Daniel Otruba - 6. Ondřej Stošek, 23. Daniel Malucha, 24. Daniel Malucha, 25. Dominik Banetka, 27. Daniel Malucha, 34. Přemysl Dužyk; rozhodčí: Pavel Hála – Matyáš Kudláček; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 5:1, 2:2, 1:3

Hodnocení trenéra Michala Martynka: Přijeli jsme tady pro 6 bodů a ty si taky odvážíme, takže můžeme být spokojení. Ještě ne úplně jsme spokojení z naši obrannou hrou, zkusíme na tom ještě víc zapracovat. Děkuji rodičům za podporu a klukům za předvedeny výkon.

Přípravka

V prvním zápase turnaje nedala přípravka šanci svému soupeři ze Slovanu Havířov a vyhráli 10:0. Druhý zápas s Torpédem Havířov už byl trošku vyrovnanější, ale také si s ním kluci poradili a vyhráli 8:4. Problém nebyl ani s Horní Suchou, kterou přejeli poměrem 9:1. Na závěr turnaje na nejmladší kategorii čekaly Petrovice, pro mlaďochy žádný problém a vyhráli 8:1. Také celý turnaj vyhráli a z Horní Suché si odvezli zlato.

FBC Intevo Třinec – TJ Slovan Havířov Modří – 10:0

Torpédo Havířov – FBC Intevo Třinec – 4:8

FBK Horní Suchá – FBC Intevo Třinec – 1:9

FBC Intevo Třinec – Z.F.K. Petrovice – 8:1

Hodnocení trenéra Tomáše Sikory: I když nás ještě čeká poslední letošní domácí turnaj, tento turnaj jsme pojali jako rozlučkový pro ročníky 2015, kteří budou od příští sezony v kategorii elévů. Kluci si to patřičně užili, předváděli krásnou kombinační hru, kdy poráželi postupně všechny týmy, které jim přišly do cesty. Za tyto výkony ale i za výkony v celé sezoně zaslouží velkou pochvalu a krásnou tečkou bylo 1. místo. Na již zmiňovaném posledním domácím turnaji dostanou šanci naši letošní nováčci, kde pevně věříme ukážou všem, jak se za ten rok florbalově posunuli.

Veteráni

Veteráni měli na programu jen jediný zápas, a to s ostravskými Vítkovicemi. Po dvou třetinách, kde padlo po jednom gólu do branky Vítkovic, přišla třetina třetí. Tu úspěšněji začali ostravští chlapi a snížili náskok. Třinec ovšem přidal další dvě branky a vedl o tři góly a šel si pro vítězství. Ale bylo to drama do poslední chvíle. Dvě minuty do konce třetí třetiny Vítkovice snížily a bylo to o jednu branku. Třicet sekund do konce dokonce snížily na rozdíl jediné branky, ale muži drama nedopustili a po Time-outu hru dohráli a vyhráli 4:3.

1.SC Vítkovice Mustang A – FBC Intevo Třinec 3:4
branky: 32. Tomáš Krásný, 34. Ondřej Miklas, 36. Libor Veselý - 2. Jiří Raszka, 24. Martin Ščigel, 33. Jiří Raszka, 33. Břetislav Staněk; rozhodčí: Jaromír Kubáč – David Eliáš Lipenský; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; po třetinách: 0:1, 0:1, 3:2

Hodnocení trenéra Petra Ščigela: Dneska to bylo, jak se říká přitáhnout, povolit. Naštěstí nám v závěru při powerplay soupeře, to předešlé přitáhnutí stačilo a vedení jsme udrželi.