FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Muži prohráli dvakrát těsně

Ve dnech 24. a 25.2.2024 muži odehráli první dva zápasy čtvrtfinále play-off s Přerovem. Na hostující půdě se mužům nedařilo a prohráli oba zápasy. Oba ale byly vyrovnané do poslední chvíle, proto také obě rozhodlo až prodloužení.

První zápas začal pro svěřence trenéra Kajfosze lépe. Po dvaceti dvou sekundách se prosadil Czernek a Třinec šel do vedení. Za dvě minuty bylo, ale vyrovnáno po střele Pavliše. Za další dvě minuty se prosadil Kováč a bylo zaděláno na gólové hody. Trošku se nám hra, ale uklidnila a další gól padl až za pšt minut. Opět srovnávací, tentokrát z hole Hořeckého. Dvacet tři sekund do konce první části se podruhé v zápasu trefil Czernek a Třinec šel do šaten spokojenější. Druhá třetina moc gólová nebyla, přinesla jen jeden. Ve čtyřicáté minutě se prosadil Tomiczek a Třinec před třetí periodou mohl být spokojený. Jako vítr vlítl Přerov do třetí části zápasu a dvěma slepenými góly do minuty vyrovnal stav zápasů. Třinec opět do vedení dostal z přesilovkové trefy Sikora. Další pětiminutovka patřila ale Přerovu. 53. minuta vyrovnávací gól na 5:5 a svěřenci trenéra Kořeného přidali ještě dvě trefy z holí Budníka a Hrabala a na tabuli svítil pro Třinec nepříznivý stav 7:5. Poslední dvouminutovky, ale Třinci jdou. V čase 58:44 se trefil, při hře 6 na 5, Czernek a dovršil tak svůj hattrick. Devět sekund před koncem základní hrací doby se trefil, navrátilec do sestavy, Bajtek a šlo se do prodloužení. V prodloužení byli úspěšnější domácí a vystřelili si první bod v této sérii.

Druhý zápas měl úplně odlišný průběh než ten první. První se prosadili tentokrát domácí. V první třetině už více branek nepadlo. Druhá třetina začala pro Přerov také líp. Dvacátá druhá minuta a na světelné tabuli svítil výsledek už 2:0, poté přidali po gólu ještě Pavliš a Šamořil a bylo to o čtyři branky. Jiskru v podobě trefy do branky domácích vykřesal Szkandera a do šaten šlo už za stavu 4:1 pro domácí. Na začátku třetí periody se opět trefili domácí z hole Pavliše. Ve dvou brankách v rozmezí dvaceti šesti sekund vrátili Třinec do hry Kupczak s Fiedorem. Třinec i v tomto utkání ukázal, že poslední dvě minuty zápasu mu jdou. V čase 58:14 se ve hře v šesti prosadil Badura. Devatenáct sekund do konce utkání se prosadil Drong, a i druhý zápas této série putoval do prodloužení. V tom Třinec dostal příležitost dvou přesilovek, bohužel nevyužil ani jednu, a soupeř trestal. Také dostal výhodu ve formě přesilovky a využil. A domácí si připsali na svůj účet druhý bod a v sobotu 2.3.2024 mohou sérii rozhodnout.

FBC Přerov – FBC Intevo Třinec 8:7 p
branky: 3. Tobiáš Pavliš, 10. Tomáš Hořecký, 44. Adam Budník, 45. Filip Hrabal, 53. František Šamořil, 54. Maxim Šefčík, 58. Michal Hrabica, 65. Adam Budník - 1. Šimon Czernek, 5. Pavel Lasota, 20. Šimon Czernek, 40. Lukáš Tomiczek, 48. Filip Sikora, 59. Šimon Czernek, 60. Ondřej Bajtek; rozhodčí: Vladimír Černín – Matěj Vrablík; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 160; po třetinách: 2:3, 0:1, 5:3, 1:0

Hodnocení trenéra Jiřího Kajfosze: „Zítra nesmíme polevit.“

FBC Přerov – FBC Intevo Třinec 6:5 p
branky: 6. Petr Graclík, 22. Jiří Zavadil, 26. Jonáš Pavliš, 29. František Šamořil, 43. Jonáš Pavliš, 70. Tomáš Hořecký - 34. Jakub Szkandera, 48. Dominik Kupczak, 48. Jan Fiedor, 59. Michal Badura, 60. Ondřej Drong; rozhodčí: Tomáš Fuciman – Pavel Urbánek; vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 215; po třetinách: 1:0, 3:1, 1:4, 1:0

Hodnocení trenéra Jiřího Kajfosze: „1. a 2. třetina lepší soupeř, 3. a prodloužení my. Zase smůla a naše blbost na konci. Doma budeme nepříjemní.“