FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Nabitý víkend mládeže

Nabitý víkend pro Třinec a třineckou mládež. Dorostenci vyjeli do Havířova. Mladší žáci, dorostenky a mladší žákyně odehráli zápas v domovských halách ve STaRSu a ve sportovní hale ZŠ a MŠ Gustava Przeczka. A juniorky dohrávaly v pondělí v Horní Suchá.

Juniorky svoje zápasy dohrávaly v pondělí 19.2.2024. První zápas zvládly na výbornou, kde porazily domácí Horní Suchou, a to bez inkasovaného gólu, 6:0. Druhý zápas také měly juniorky pod kontrolou až do třetí třetiny. Dostaly v ní od Olomouce pět gólů a prohrály zápas 1:5.

Dorostenci hráli zápasy v Havířově. Se Slovanem Havířov vedli třinečtí dorostenci první dvě třetiny, ale pak přišla třetí část a Slovan rozhodl. Nastřílel třineckým klukům 5 branek a zápas otočil a vyhrál 7:4. Druhý zápas už byl pod kontrolou třineckého týmu. První třetina skončila vyrovnaně. Ve Druhé třetině se ale chlapci chopili vedení a už ho nepustili. Nakonec tak vyhráli 13:7.

Ani dorostenkám se na domácí půdě moc nedařilo. S Olomoucí prohrály 1:5, když rozhodla druhá třetina, kde Olomouc vstřelila tři branky. Druhý zápas dorostenek také přinesl pět branek do sítě Třince, ovšem s jiným soupeřem. Se Šumperkem prohrály 2:5.

Mladším žákům se domácí turnaj moc nepovedl. V prvním zápase prohráli 2:12 s Vítkovicemi. V druhém zápase s Krnovem také dali žáci dva góly, Krnov jich ale bohužel dal sedm a Třinec prohrál i druhý domácí zápas.

Mladší žákyně v hale STaRS vybojovaly krásné třetí místo na domácím turnaji, když porazily Kopřivnici a Vítkovice, remizovaly s Ostravou a bohužel prohrály Lutiní.

Juniorky

FbK Horní Suchá – FBC Intevo Třinec 0:6

branky: 2. Tereza Buchtelová, 9. Eva Böhmová, 10. Anežka Blechová, 24. Pavlína Raszková, 25. Michaela Stankušová, 29. Tereza Buchtelová; rozhodčí: Richard Kaňok – Michal Kroczek; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; po třetinách: 0:3, 0:1, 0:2

FBS Olomouc B – FBC Intevo Třinec 5:1

branky: 26. Lucie Zaoralová, 28. Anna Ševčíková, 28. Lucie Ema Navrátilová, 30. Lucie Ema Navrátilová, 34. Sofie Zaoralová - 13. Michaela Stankušová; rozhodčí: Richard Kaňok – Michal Kroczek; vyloučení: 3:4; využití: 0:0; diváků: 22; po třetinách: 0:0, 0:1, 5:0

Hodnocení trenéra Šimona Laštůvky: Zápasy hodnotím velmi pozitivně, v zápase s Horní Suchou jsme hráli většinu času na míčku a z aktivní obrany jsme pak vytěžili mnoho šancí. V zápase s Olmíkem už to bylo náročnější, hra byla mnohem vyrovnanější a ve třetí třetině už jsme odpadli fyzicky, to se projevilo na inkasovaných gólech, a i na neproměnění tutových šancí. Jinak holky moc chválím. Soupeřům děkuji za zápasy.

Dorostenci

TJ Slovan Havířov – FBC Intevo Třinec 7:4
branky: 14. Tadeáš Zuczek, 23. Jiří Němec, 34. Jakub Brija, 35. Jiří Němec, 39. Tadeáš Zuczek, 42. David Kajzar, 45. Radek Ivanovič - 10. Štěpán Toráč, 10. Matěj Ćmiel, 15. Daniel Otruba, 26. Štěpán Laštůvka; rozhodčí: Andrej Bílek – Ondřej Fojt; vyloučení: 1:1 + Filip Stryczek 4; využití: 1:0; po třetinách: 1:3, 1:1, 5:0

FBC Intevo Třinec – Fbc Topgal Šternberk 13:7

branky: 2. Filip Hevera, 7. Daniel Otruba, 14. Filip Czudek, 28. Filip Stryczek, 30. Jan Bajtek, 30. Štěpán Pilch, 31. Michael Banot, 34. Filip Stryczek, 36. Patrik Rusz, 39. Filip Stryczek, 40. Filip Czudek, 42. Filip Stryczek, 42. Štěpán Šotkovský - 3. Tomáš Papica, 11. Filip Neplech, 12. Filip Neplech, 18. Tomáš Papica, 35. Tomáš Papica, 35. Adam Laža, 41. Adam Laža; rozhodčí: Andrej Bílek – Ondřej Fojt; vyloučení: 3:4; využití: 2:1; po třetinách: 3:3, 3:1, 7:3

Hodnocení trenéra Davida Lisztwana: První polovinu zápasu se Slovanem jsme plnili alespoň částečně náš stanovený plán, který jsme si určili v šatně … bohužel po zbytečném faulu na začátku druhé poloviny jsme přestali hrát a zápas jsme si zcela a zbytečně prohráli sami (škoda). Druhý zápas i přes neúplnou koncentraci jsme měli zcela pod kontrolou a dokráčeli jsme si pro pohodový i když celkem divoký výsledek. Gratulace naším starším žákům k prvnímu dorosteneckému gólu a doufáme, že jim to dalo motivaci se poprat o další zápasy. Děkujeme naším skvělým rodičům za podporu!

Dorostenky

FBC Intevo Třinec – FBS Olomouc 1:5

branky: 19. Alice Sabelová - 10. Sofie Zaoralová, 19. Nela Juráňová, 20. Nela Juráňová, 23. Sofie Zaoralová, 34. Julie Elsnerová; rozhodčí: Jakub Houška – Vojtěch Marszalek; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; po třetinách: 0:1, 1:3, 0:1

FBC Intevo Třinec – Asper Šumperk 2:5

branky: 4. Markéta Mieszková, 15. Diana Sydor - 4. Milada Zbořilová, 5. Nella Hamalová, 8. Eliška Vondráková, 14. Lilien Minaříková, 21. Eliška Vondráková; rozhodčí: Jakub Houška – Vojtěch Marszalek; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; po třetinách: 1:3, 1:2, 0:0

Hodnoceni trenéra Břetislava Staňka: Domácí turnaj, byl věrnou kopií předešlých zápasů se stejnými týmy Olomoucí a Šumperkem. Kdy v prvním zápase, proti Olomouci hrajeme 2 třetiny vyrovnanou partii a po jednom obdrženém gólu svěsíme hlavy a zbytek zápasu už se holky nedokázaly vzpamatovat. Během pauzy mezi zápasy jsme si něco řekli a očividně to zafungovalo a zápas se Šumperkem vypadal úplně jinak a i přesto, že jsme byli gólově méně úspěšní, než soupeř, tak holky bojovaly jako tým a na celkovém výkonu to bylo také znát. Pro holky vzkaz od trenéra Šumperka „Udělaly neskutečný progres a Třinec už není jen otloukánek a těší se na zápasy příští sezónu“. A my trenéři taky .

Mladší žáci

1.SC TEMPISH Vítkovice Hurikán – FBC Intevo Třinec – 12:2

FBC Intevo Třinec – FBC ORCA KRNOV – 2:7

Hodnocení trenéra Jana Kyselého: Takže první zápas jsme se utkali s Vitkovicemi, do zapasu jsme šli s určitou taktikou, která od samého začátku nebyla plněna, dělaly nám problém úplně jednoduché nahrávky, dovolím si tvrdit že jsme byli ve všem horší. Do soubojů jsme nechodili tak, jak umíme. Udělali jsme příliš individuálních chyb, které se odrazili na výsledku 2:12.
Druhé utkání jsme prohráli proti Krnovu v poměru 2:7. Do druhého zapasu jsme upravili taktiku a byl to skvělý výkon, kdyby jsme proměnili velké šance, tak výsledek mohl být v náš prospěch. Bylo tam obrovské nasazení a hrálo se ze strany na stranu, avšak jsme opět udělali individuální chyby, díky kterým nám soupeř odskočil. Je špatné, že děláme furt ty stejne chyby. Jsem ale rád že nám trenérům ale především hráčům tento turnaj opět otevřel oči, teď zase makat a makat. Velké díky patří soupeřům a skvělým rodičům.

Mladší žákyně

1.SC TEMPISH Vítkovice – FBC Intevo Třinec – 2:9

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA – FBC Intevo Třinec – 9:9

FBC Intevo Třinec – FBC Tornáda Lutín – 4:13

FBC Intevo Třinec – FBC Vikings DDM Kopřivnice – 8:1

Hodnocení trenérky Lucie Blažkové: O víkendu jsme odehrály další domácí turnaj. První zápas byl v naší režii, kdy jsme vyhrály 8:1. V druhém zápase nás čekal soupeř z Ostravy, kterému jsme v předchozích zápasech vždy podlehly. Holky bojovaly do posledních sekund zápasu a podařilo se nám remizovat. Ve třetím zápase jsme narazily na Lutín, který nám předvedl, že i v menším počtu holek nás může hravě přehrát. Přestaly jsme plnit pokyny, které jsme si na začátku zápasu řekly. Polevením v obraně jsme holkám z Lutína nechaly dostatečný prostor na střelbu. A doslova holkám do brány spadlo, vše, co tam mířilo. V posledním zápase jsme si zlepšily náladu druhou výhrou v turnaji. Na turnaji jsme obsadily hezké třetí místo. Děkujeme Třineckým rodičům za parádní atmosféru během celého turnaje.