FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Junioři, dorostenci, mladší žákyně, muži B a veteráni odehráli další zápasy

Juniory čekalo tentokrát pouze jedno utkání proti Frenštátu pod Radhoštěm, které bohužel nedokázali vyhrát a soupeři podlehli 7:5. Dorostenci měli další dva těžké soupeře a ze dvou zápasů se jim podařilo získat alespoň bod. Mladší žákyně na krásném a napínavém turnaji vybojovaly druhé místo. Krasojízda mužského “béčka” pokračovala i tentokrát a přinesla další dvě výhry. Stejně úspěšní byli i veteráni, kteří taktéž získali dvě cenné výhry.

JUNIOŘI

FBC TJ Sokol Frenštát p.R. vs. FBC Intevo Třinec – 7:5 (1:0, 3:5, 3:0)

Branky a nahrávky: Polak (Czernek), Tonowski (Rychlik), Kováč (Gorgosz), Mucha (Czernek), Kováč (Spratek)

Hodnocení trenéra Dominika Gorného: „V prve řadě děkujeme všem týmům, že souhlasily s reorganizací časů zápasu vlivem nedostatku hráčů, které jsme měli k dispozici. Odehráli jsme tak jen jeden zápas, druhý dohrajeme během týdne už v plné sestavě. První třetinu srazila atmosféra na střídačce, víme co potřebujeme k tomu, aby se nám hrálo komfortně, což na začátku chybělo. To se změnilo od druhé třetiny, kde jsme vstřelili pět branek a byli ve vedeni. Tento zápas byl v našich rukách, měli jsme si ho pohlídat tak, abychom brali tři body. Soupeř potrestal všechny naše laciné chyby, to jim stačilo, nic víc dělat nemuseli, aby uspěli. Pro nás to znamená práci na eliminaci příčin vzniku gólů, které dostáváme z předbrankového prostoru nebo ze středu, jinak nemůžeme pomýšlet na úspěšné zápasy po všech stránkách. Jinak předvedená hra na míčku velmi dobrá. Díky všem za podporu a hráčům za nasazeni.”

DOROSTENCI

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. FBC Intevo Třinec – 7:6 PN (4:0, 1:1, 1:5)

Branky a nahrávky: Rusz (Pilch), Sikora (Polok), Stryczek (Bajtek), Otruba (Toráč), Sikora, Bajtek (Otruba)

FBC Intevo Třinec vs. 1.SFK Havířov – 5:7 (3:3, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: Bajtek, Polok, Otruba (Laštůvka), Pyszko, Ćmiel (Pilch)

Hodnocení trenéra Lukáše Kupczaka: „V sobotu nás čekaly zase 2 těžké zápasy, jak už skoro všechny na této úrovni. Do prvního zápasu proti Ostravě šli kluci srovnani v hlavách a namotivování porazit papírově lepšího soupeře. V první třetině jsme dostali 4 laciné branky. Za co musím kluky ale pochválit, je že pořád věřili v úspěch což nám i ukázala druhá třetina, která skončila nerozhodně 1:1. V třetí třetině kluci předvedli něco co od nich chceme vidět celou sezónu což je síla týmu, kterou neshodila ani obdržená branka na 6:5 v poslední minutě. Nájeźdy jsou pak už loterie, ve které byl soupeř šikovnější. Druhý zápas proti Havířovu jsme měli rozhodně vyhrát. Zápas, ve kterém nás soupeř trestal z breaků a našich chyb si troufám říct zlomila branka z nájezdu za stavu 5:5 a bohužel naše neproduktivita. Za oba zápasy, ale musím klukům poděkovat a věřím, že naše práce na trénincích přinese vítězné ovoce. Na závěr bych se chtěl omluvit Ostravě za způsobeny nepořádek v šatně což je bohužel na celkové úspěšném dni pro nás hrozná kaňka, která to celé přebíjí.”

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

FBC Hranice vs. FBC Intevo Třinec – 5:11

FBC Intevo Třinec vs. FBC Tornáda Lutín – 12:5

FBC Intevo Třinec vs. FBC Vikings DDM Kopřivnice – 12:11

FBC ORCA KRNOV vs. FBC Intevo Třinec – 9:8

Hodnocení trenéra Jakuba Mrózka: „V sobotu odehrály holky po náročné cestě do Krnova čtyři zápasy plné emocí. Od začátku hrály jako jedna a táhly všechny za jeden provaz. První dva zápasy bez větších problému porazily soupeřky vysokým rozdílem. V předposledním zápase bylo vidět, jak holky florbal baví. I když na konci nebyl stav moc příznivý tak i po tvrdších zákrocích dokázaly otočit skóre ve svůj prospěch a o jednu branku třetí zápas vyhrát. Po infarktovém zážitku nás čekal finálový zápas s domácím celkem. Ze začátku jsme ztráceli o několik branek, ale holky bojovaly do poslední vteřiny, kdy se podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Časomíra byla neúprosná a chyběly vteřiny od vyrovnání. Brali jsme krásné druhé místo.Je vidět jak se holky každým týdnem zlepšují.”

MUŽI B

FBC Intevo Třinec B vs. FbC KOVO KM Frýdek-Místek – 10:1 (2:0, 3:0, 5:1)

Branky a nahrávky: Szkandera J. (Szkandera A.), Polak (Tonowski), Lasota (Stebel), Szkandera J. (Szkandera A.), Szkandera A. (Gorgosz), Szkandera J. (Kyselý Jakub), Kyselý Jan (Szkandera J.), Kyselý Jan (Szkandera J.), Lasota (Polak), Tonowski (Lasota)

1.FBK Eagles Orlová B vs. FBC Intevo Třinec B – 1:8 (1:3, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: Tonowski (Szkandera A.), Kyselý Jan, Stebel, Tonowski, Szkandera J. (Szkandera A.), Lasota (Tonowski), Kyselý Jakub (Szkandera J.), Tonowski

VETERÁNI

FBC Intevo Třinec vs. FBK Štajgřy Ostrava – 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: Dänemark (Mieszek), Barteček (Dänemark), Staněk (Mieszek)

Z.F.K. Petrovice vs. FBC Intevo Třinec – 7:12 (3:2, 0:6, 4:4)

Branky a nahrávky: Staněk, Cibulka (Mieszek), Ščigel (Grim), Dänemark (Mieszek), Grim (Staněk), Barteček (Dänemark), Cibulka (Dänemark), Cibulka (Dänemark), Grim (Mieszek), Grim (Kawulok), Mieszek (Ščigel), Dänemark (Barteček)

Hodnocení Petra Ščigela: „Dneska nás čekali 2 papírově slabší soupeři. V prvním zápase jsme se dlouho nemohli prosadit přes urputně bránící Štajgry, ale podařilo se nám zlomit zápas v přesilovce. Pak jsme si naopak užili ofenzivní přestřelku s Petrovicemi. Každopádně vezeme krásných a důležitých 6 bodů.”