3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy v posledním venkovním zápase základní části zvítězily 6:2

K poslednímu zápasů na venkovní půdě se v neděli vydaly ženy do Havířova. Souboj o první příčku vrcholí, takže každý zápas je velmi důležitý. Zápas začal tlakem domácích hráček Torpeda, ale Szwanczarová míček za svá záda nepustila a úvodní nápor tak branku nepřinesl. Poté se hra otočila a ženy byly pro změnu aktivnějším týmem, vytvářely si nebezpečné šance, ale branku také nevstřelily. Následovalo mírně zklidnění hry, které přerušilo vyloučení domácí hráčky za blokování florbalky a ženy tak dostaly příležitost přesilové hry. Tu se jim však využit nepodařilo a zápas tak stále pokračoval bez branek. Až v čase 18:54 vytvořila Třinecká skvělou šanci pro Macigovou, která se nemýlila a krátce před první přestávkou otevřela skóre zápasu. Na začátku druhé části hry mohla navýšit skóre Martynková, ale bohužel trefila pouze tyč domácí branky. Další příležitost na navýšení skóre nabídla ženám Kučerová, která putovala na trestnou lavici za sekání, ale ani druhou početní výhodu se ženám nepodařilo využít. V polovině utkání nahradila Szwanczarovou v brance Šteglíková, která už po pár minutách v brankovišti musela likvidovat dvě dobré šance Torpeda. Třetí přesilová hra v zápase dopadla pro ženy nejhůře, nejenže gól nevstřelily, ale také nabídly domácí Kadlecové příležitost trestného střílení, která dokázala srovnat stav zápasu na 1:1. Aby toho nebylo málo tak Kučerová se přímo z trestné lavice dostala do šance, kterou využila a otočila skóre ve prospěch domácích. Do třetí třetiny ženy vstupovaly s vědomím, že musí zápas otáčet. To, co zafungovalo na konci první třetiny zafungovalo i na začátku té třetí – Třinecká našla Macigovou a bylo vyrovnáno. Ženy pokračovaly v tlaku a do vedení se dostaly díky brance Gawryšové. Ani záchranná brzda v podobě oddechového času Torpeda ženy nezastavila, 14 vteřin po Gawryšové přidala třetí branku v utkání Macigová. Uběhlo něco přes minutku a Macigová se radovala už počtvrté. Skóre zápasu uzavřela Třinecká. Po skvělé třetí třetině ženy nakonec vezly z Havířova plný počet bodů. Základní část uzavřou ženy domácím víkendem 18.-19.2 kdy se postaví proti hráčkám Hradce Králové a Jihlavy.

Torpedo Havířov vs. FBC Intevo Třinec – 2:6 (0:1, 2:0, 0:5)

Branky a nahrávky: Macigová (Třinecká), Macigová (Třinecká), Gawryšová (Zoubková), Macigová (Wojnarová), Macigová (Buchtelová), Třinecká

Hráčka utkání: Kateřina Macigová

Hodnocení trenéra domácích Josefa Březiny: „Dnešní utkání je velmi těžké hodnotit, protože ani jeden tým nebyl lepší nebo horší. Bohužel za stavu 2:1 se nám nepodařilo dát další gól a udržet si tak náskok nad Třincem. Poté jak Třinec vyrovnal a přidal další branku, tak bylo pro nás velmi těžké udržet tempo. Děkujeme divákům, soupeřům a rozhodčím za dnešní utkání.“

Hodnocení trenéra hostů Šimona Laštůvky: „I v menším počtu jsme toto utkání zvládli, pochvala všem, že jsme dřeli až do konce. Třetí třetina nebyla moc odlišná od začátku druhé, ale konečně jsme proměnili šance. Fanoušci, děkujeme!!! Nechte si nějaké hlasivky i na playoff, budeme Vás potřebovat :) díky rozhodčím a soupeři za zápas.“