3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy po srdnatém výkonu v boji o Pohár končí

Ženy ve čtvrtek odehrály osmifinálové utkání Poháru Českého florbalu proti ČPP Ostravě a předvedly opravdu úctyhodný výkon. V zápase, ve kterém naše ženy nepatřily mezi favoritky, Intevo třikrát vedlo, pak ale přišlo srovnání a gól soupeřek v poslední minutě, který rozhodl. Osmifinálové klání sledovalo 154 diváků.

FBC Intevo Třinec vs. FBC ČPP Ostrava - 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 4. Veronika Enenkelová (Adéla Šibrová), 19. Petra Bieleszová (Veronika Enenkelová), 19. Sabina Zoubková (Lucie Mišúnová), 42. Lucie Mišúnová

Komentář k utkání:

S výsledky v Poháru Českého florbalu může být Intevo rozhodně spokojené. Po dobrých výsledcích mužů, potvrdila taky ženská kategorie, že třinecký florbal jde dále nahoru. V zápase proti ČPP Ostravě chybělo k postupu opravdu málo a fantastický postup do čtvrtfinále byl velmi blízko.

Úvodní minuty zápasy patřily zcela jednoznačně domácím hráčkám, které ze své aktivity těžily už ve čtvrté minutě, kdy po pohledném signálu z rohu hřiště našla Šibrová Veroniku Enenkelovou, která otevřela skóre zápasu. Po této brance se hra vyrovnala, hostující hráčky zabraly a s míčkem pod kontrolou trávily postupně více a více času. Z této aktivity vzešla také vyrovnávací branka Ostravanek, v čase 11:23 předvedla důsledný důraz v předbrankovém prostoru Michaela Mlejnková a poslala míček mezi tři tyče.

Úvod jako hrom měly na rozdíl od první třetiny hráčky hostujícího celku a po uplynulých devatenácti sekundách druhé třetiny otočila skóre po úspěšném přečíslení Kristína Hudáková. Soupeřky Třince v tlaku nadále pokračovaly a po většinu času se hrálo hlavně před domácí klecí. V 18. minutě však došlo k vyloučení na straně Ostravy a Intevo trestalo. V čase 18:48 využila přesilovou hru Petra Bieleszová. Krátce po vhazování bylo v Třinci ještě veseleji, protože perfektní přihrávkou vybídla ke střele Mišúnová Sabinu Zoubkovou, která vrátila Intevu zpátky jednobrankové vedení. I přes značnou dominanci Ostravanek v závěru prostřední periody ke změně stavu nedošlo a oba celky odešly do šaten za stavu 3:2 pro Třinečanky.

Vstup do třetí patnáctiminutovky měly znovu lepší hostující hráčky, které v čase 32:12 srovnaly s Intevem krok po trefě Pavlíny Bačové. Brankářka Třince Šteglíková, která v průběhu druhé třetiny nahradila Szwanczarovou, musela předvést hned několik těžký zákroků, stav se ale především díky ní neměnil. Pak ale předvedla pohlednou individuální akci Lucie Mišúnová a v čase 41:46 překonala hostující gólmanku. Trenér Ostravanek na tuto branku reagoval oddechovým časem, který očividně stačil k tomu, aby své hráčky nakopl a vrátil zpátky do zápasu. O necelou minutu totiž vyrovnávala na 4:4 Michaela Mlejnková. V čase 43:30 se ale provinila sekáním Niemczyková a domácí hráčky měly jedinečnou příležitost tento zápas rozhodnout. Bohužel se tak nestalo, a navíc v čase 44:17 ve vlastním oslabení zkompletovala Michaela Mlejnková hattrick, který znamenal jednobrankové vedení Ostravanek necelých pětačtyřicet sekund do konce utkání. Intevo to pak ještě zkoušelo v šesti hráčkách v poli, k vyrovnání už ale nedošlo, a tak třinecké ženy musely skousnout hořkou porážku, která se po bojovném výkonu zformovala až v samotném závěru zápasu.

Komentář trenéra Jiřího Kajfosze: "Myslím, že se za dnešní výkon nemusíme stydět. Dvě třetiny jsme hráli naši hru a dařilo se nám relativně s Ostravou držet krok. Ve třetí jsme už moc konstruktivní nebyli, tlak soupeře byl opravdu velký. Holkám chci poděkovat za odmakaný výkon a soupeři přeji mnoho štěstí do ligy."