FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Muži si stále drží neporazitelnost, úspěšné i ostatní kategorie

Přes víkend (28. - 29.10. 2017) odehrály své zápasy hned čtyři kategorie FBC Ossiko Třinec - muži, mladší žáci, ženy a juniorky. Po tomto víkendu vládne určitě spokojenost ve všech družstvech Ossika, od těch nejmenších až po A-team Třince.

MUŽI
Muži vycestovali do Horní Suché s jasným cílem - NEZTRATIT BODY! V prvním utkání v krásných nových dresech skvělým týmovým výkonem porazili "Béčko" Torpéda. Ve druhém utkání muži zcela jasně dominovali, jenže jen dvě třetiny. Po 2.třetině svítilo na světelné tabuli skóre 6:0 pro Třinec. Bohužel, Bohumín šel do třetí periody s jasnou taktikou vyprovokovat třinecké borce a to se jim i za cenu velmi tvrdé hry povedlo. Zbytečnými vyloučeními našich hráčů dostali bohumínští možnost na comeback, naštěstí Bohumín své příležitosti nevyužil a do Třince tak míří všech 6. bodů!

Moravskoslezská liga mužů – 5. kolo
FBC Ossiko Třinec - Torpédo Havířov B 7:3
1. SC Bohumín´ 98 - FBC Ossiko Třinec 4:6

Sestava
Třinec: Pinkas, Tomšů – Sikora (C), Kyselý, Porosz, Tomiczek, Turoň – Mieszek, Babilon, Marthaus, Žvak, Janovský, Janáč, Cieslar, Martynek, Galuszka, Czeczotka

Hodnocení trenéra Jiřího Kajfosze: "Pro nás neskutečně cenné body. V prvním zápase jsme čelili dle mého soudu doposud nejkvalitnějšímu soupeři za ligovou historii. Havířovu to na hokejkách lepilo a dobře kombinovali. My jsme ale dokázali zodpovědně bránit a upracovaným výkonem si vydřeli výhru. Zápas s Bohumínem jsme měli až na závěrečnou periodu celou dobu pod kontrolou. V ní jsme se nechali vyprovokovat a připustili jsme zbytečné drama. Naštěstí nás to nestálo body. Nyní jsme na 1. místě a je vše v našich rukách. Bude záležet na nás, jak se vypořádáme se zbytkem sezóny."

MLADŠÍ ŽÁCI
I mladší žáci nastoupili ke svým víkendovým zápasům v nových dresech a také oni zažili úspěšný víkend, když poprvé dokázali zaznamenat vítězství a zlepšenými výkony poukázali na to, že se s nimi bude muset do konce sezóny ještě počítat.

Moravskoslezská liga mladších žáků – 18. kolo
FBC Ossiko Třinec - FBC Český Těšín 4:1
FBC Vikings Kopřivnice - FBC Ossiko Třinec 6:1
FBC Ossiko Třinec - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 5:5
FBC Karviná - FBC Ossiko Třinec 8:3

Hodnocení trenéra Milana Kupczaka: "Kluci natěšení z nových dresů hned v prvním zápase zaskočili svojí bojovností a nasazením favorita turnaje domácí Český Těšín (pozdější vítěz) a získali první vítězství v sezóně. Nakonec jsme v turnaji s jedním vítězstvím, jednou remízou a dvěma prohrami skončili na čtvrtém místě. Musíme kluky pochválit za snahu, přístup a herní nasazení v každém utkání. Kluci podali obětavý výkon s tím, že ke konci turnaje už jim trochu chybělo sil. Určitě je stále co zlepšovat a už se těšíme na další turnaj, kde kluci s radostí a nasazením budou reprezentovat náš klub."

ŽENY
Ženy si překvapivě snadno poradily se silným Přerovem! Samozřejmě, tak snadné to nebylo. Holky předvedly skvělý týmový výkon podpořený skvělými individualitami některých hráček a zápas ovládly rozdílem třídy. V druhém utkání si také bezpečně dokráčely k vítězství proti silné rezervě Vítkovic a zapisují si tak do tabulky cenné body.

2. liga žen - skupina 7 – 3. kolo
FBC Přerov - FBC Ossiko Třinec 0:8
FBC Ossiko Třinec - 1.SC Vítkovice B 4:1

Hodnocení trenéra Jiřího Kajfosze: "V posledních dnech jsme s kolegou Tomášem Žvakem přehodnotili filosofii fungování a nastolili jsme holkám konkurenční prostředí. Přineslo to více ovoce, než jsme očekávali. Výher proti tak těžkým soupeřům si rozhodně ceníme a budeme chtít v dobrých výkonech pokračovat. Doufám, že to nebyla pouze první jarní vlaštovka, ale že tyto zápasy opravdu vypovídaly o kvalitě toho, co děvčata doopravdy umí."

JUNIORKY
Juniorky si i nadále po dvou jednoznačných vítězstvích drží 1. příčku v tabulce a touží zopakovat loňský úspěch z MČR juniorek, na kterém obsadily skvělé 2. místo. Nutno podotknout, že v letošní sezóně se spojila liga juniorek s olomouckou a jihomoravskou divizí, a tak má liga mnohem vyšší kvalitu než v loňské sezóně.

2. liga juniorek - skupina 6 a 7 – 8. kolo
FBC Ossiko Třinec - FbC KOVO KM Frýdek-Místek 14:0
Branky a nahrávky: 3. Nikola Liberdová, 7. Nikola Liberdová (Adéla Šibrová), 8. Tereza Martynková (Jana Nogawczyková), 13. Agnieszka Iwanuszek (Michaela Gibiecová), 17. Nikola Liberdová (Adéla Šibrová), 17. Kateřina Havlová, 20. Michaela Gibiecová (Adéla Šibrová), 20. Sabina Zoubková (Lucie Mišúnová), 33. Lucie Mišúnová (Nikola Liberdová), 34. Adéla Šibrová (Eliška Zetková), 35. Lucie Mišúnová, 41. Agnieszka Iwanuszek (Lucie Mišúnová), 41. Adéla Šibrová (Eliška Zetková), 43. Agnieszka Iwanuszek (Lucie Mišúnová)

itelligence Bulldogs Brno – FBC Ossiko Třinec 1:10
Branky a nahrávky: 27. Eva Stará - 7. Kateřina Havlová (Nikola Liberdová), 11. Tereza Martynková (Markéta Konderlová), 11. Lucie Mišúnová (Jana Nogawczyková), 17. Nikola Liberdová (Adéla Šibrová), 30. Markéta Konderlová (Agnieszka Iwanuszek), 34. Nikola Liberdová (Adéla Šibrová), 39. Jana Nogawczyková (Adéla Šibrová), 40. Tereza Martynková (Michaela Gibiecová), 43. Nikola Liberdová (Sabina Zoubková), 44. Eliška Zetková (Adéla Šibrová)

Sestava
Třinec: Turoňová, Swanczarová - Havlová, Konderlová, Zetková, Šibrová, Gibiecová, Zoubková, Iwanuszek, Mišúnová, Martynková, Nogawczyková, Liberdová

Hodnocení trenéra Tomáše Žvaka: "Do prvního zápasu jsme nastoupili proti Frýdku-Místku. Do zápasu jsme šli s tím, že i když je Frýdek papírově slabším týmem, dokáže nás potrápit viz. náš zápas loni, když jsme s nimi remizovali 2:2. Vstoupili jsme do zápasu velice dobře a po první třetině jsme vedli 4:0. V podobném tempu se zápas odvíjel i v druhém třetině, ta byla sice od nás herně slabší, nedávali jsme vyložené šance ale i tuhle třetinu jsme vyhráli 4:0. Do třetí třetiny jsme holkám s Jirkou (hl. trenérem) promluvili do duše a řekli, že si nepřejeme ať míčky předržují, ale naopak ať ho co nejrychleji rozdávají. Třetí třetina byla jak po herní, tak i po taktické stránce od nás nejpovedenější a vyhráli jsme ji 6:0. Takže si myslím, že s výsledkem 14:0 můžeme být spokojení. V druhém zápase nás čekalo Brno. Věděli jsme, že to bude úplně jiný zápas a také byl. Brno se nás snažilo pressovat, ale naše holky se s touto taktikou soupeře vypořádaly na výbornou. Do zápasu jsme vstoupili se stejnou taktikou jako do poslední třetiny s Frýdkem-Místkem a to se nám vyplatilo. Zápas byl zcela v naši režii a Brno jsme přejeli rozdílem třídy 10:1. K výhře nám pomohly i dvě přesilovky, které holky využily. Teď jsme v tabulce na prvním místě, ale nesmíme usnout na vavřínech a na trénincích ještě více makat."