FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Nejdřív nadšení, pak vrácení zpět na zem k tvrdé práci.

Muži se představili doma, kde vyválčili čtyři body. Ženy nejprve porazili Florbal Rtyni vysoko 11:4, následně v dalším zápase podlehly Dobrušce vysoko 2:11. Dorostenci vezou z Krnova tři body. Mladší žáci znovu zabojovali a ukázali, že když se chce tak to jde. A nakonec dorostenky odehrály své poslední utkání v tomhle kalendářním roce. Bohužel, bez bodu.

Třetiny: 1:3, 2:2, 2:1 Branky a nahrávky (Třinec): 1. Turoň (Marthaus), 8. Porosz, 9. Janáč, 16. T.Sikora (Mieszek), 30. Porosz (Babilon), 32. Porosz (Kupczak) Rozhodčí: Prouza - Rogowski Vyloučení: 3:4 Využití: 2:1

Třetiny: 1:3, 4:1, 1:2 Branky a nahrávky (Třinec): 13. Hloužek (Janáč), 17. Badura (Martynek), 17. Turoň (T.Sikora), 18. Kupczak (Galuszka), 25. Porosz (Babilon), 38. Babilon (Kupczak) Rozhodčí: Jekielek - Pustówka Vyloučení: 0:1 Využití: 0:0

FBC Ossiko Třinec: Tomšů, Šteglík – Sikora T. (C), Janovský, Babilon, Sikora F., Porosz, Janáč, Marthaus, Mieszek, Turoň, Tomiczek, Kupczak, Galuszka, Martynek, Badura, Hloužek, Boszczyk
Trenér: Jiří Kajfosz

OHLASY TRENÉRŮ
Jiří Kajfosz (FBC Ossiko Třinec): Na zápas s Mohelnicí jsme se poctivě připravovali a myslím si, že to především v první třetině neslo ovoce. Více méně jsme měli celý zápas pod kontrolou, i když to nebylo nic jednoduchého, protože se Mohelnice dokázala vždy díky našim zbytečným vyloučením vrátit do hry. Nicméně zápas jsme zvládli a jsem za to hrozně rád. Bohužel do zápasu s Rožnovem nastoupili mistři světa, kteří si mysleli, že se soupeř porazí sám, když jsme zmákli Mohelnici. No, než jsme se stačili rozkoukat, tekli jsme 0:3. Od druhé třetiny jsme se postavili zpět nohami na zem a během jedné minuty dokázali překlopit skóre na naši stranu. Neskutečná síla. Bohužel jsme dál nebyli střelecky zdaleka tak aktivní jako v prvním zápase a Rožnov zahrál zbytek zápasu celkem zkušeně a bod si asi zaslouží. Nás tato ztráta rozhodně mrzí, ale věřím, že to bude pro nás znovu ponaučení, že letos nemůžeme odchodit zápas proti nikomu.“

Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0 Branky a nahrávky (Třinec): 5. Wania (Cienciala), 8. Kyselý (Gorný), 23. Kocyan (Gorný), 34. Cienciala (Wania) Rozhodčí: Piško - Cieslar Vyloučení: 1:0 Využití: 0:0

Třetiny: 1:3, 1:1, 0:1 Branky a nahrávky (Třinec): 4. Kajfosz (Turoň), 6. Kajfosz (Turoň), 12. Kajfosz (Szmek), 23. Turoň (Hlavenka), 36. Kajfosz Rozhodčí: Morkes - Vaněk Vyloučení: 2:0 Využití: 0:0

FBC Ossiko Třinec: Laštůvka, Pavka – Kyselý, Gorný, Wania, Ciencala, Szmek, Drong, Turek, Kocyan, Hlavenka, Kajfosz, Turoň

Jan Szmek (FBC Ossiko Třinec): První zápas se hodnotí těžce, kdy soupeř hrál defenzivně a spoléhal se na brejky a my se i vlivem spousty nepřesností nedokázali prosazovat, ale naštěstí jsme ke konci přidali gól na 4:2 a doslova ubojovali těsnou výhru. Druhý zápas už byl z naší strany daleko lepší, byť měl také k ideálu daleko, je dobře, že nás nepoložil rychle a smolně obdržený gól a my tak mohli dokráčet k výhře, byť mohla být vyšší, ale spousta šancí skončila na dobře chytajícím gólmanovi soupeře.“

Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1 Branky a nahrávky (Třinec): 4. M.Hecl (Cemerek), 26. Kováč  Rozhodčí: Jekielek – Pustówka Vyloučení: 1:1  Využití: 0:0

Třetiny: 1:1, 1:1, 1:2 Branky a nahrávky (Třinec): 9. Cemerek (Kupczak), 18. M.Hecl (Kupczak), 26. Byrtus (Lasota) Rozhodčí: Lepík - Sojka Vyloučení: 2:4  Využití: 2:0

FBC Ossiko Třinec: Sobol, Gawlík – V.Hecl, Heczko, Rakus, Lasota, Byrtus, Kuchejda, Bocek, Kováč, Molin, M.Hecl, Kupczak, Matloch, Cemerek
Trenér: Martin Ščigel, Jan Mieszek

Jan Mieszek (FBC Ossiko Třinec): Joo, do Krnova je cesta dlouhá, ještě v tak ,,brutální,, zimě která u nás panuje. Je škoda, že jsme si neodvezli 6 bodů ale jenom 3. Oba dva zápasy byly vcelku vyrovnané, velkou pochvalu zaslouží naši gólmani, kteří podali nadstandardní výkony. Celkově zápasy nebyly moc florbalově kvalitní šlo spíše o bojovné zápasy. Na obou stranách bylo k vidění hodně ztracených míčku a technických chyb. My musíme zapracovat na zručnosti v předbrankovém prostoru a celkově na technické kvalitě, kde máme značné rezervy. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon.“

FbC KOVO KM Frýdek–Místek – FBC Ossiko Třinec 2:3

Petr Leščuk (FBC Ossiko Třinec): „Ve sváteční sobotu se naší kluci zúčastnili turnaje v Orlové.
Jako na každém turnaji i zde jsme odehráli čtyři utkání. První tři utkání jsme měli výborně rozehrané, kluci vedli o dvě branky a soupeře dobrým napadáním dostávali pod tlak, bohužel po zbytečných faulech a chybách (nutno dodat i slabé produktivitě, kdy hrajeme 80% času na soupeřově polovině a neproměníme vyložené šance) vrátíme soupeře do hry, kdy mu dovolíme vyrovnat a dokonce dobře rozehrané utkání ztratit ve 40 vteřinách laxním přístupem v soubojích. V posledním utkání jsme prohrávali 2:0 i když jsme většinu času hráli na polovině soupeře. Asi necelých pět minut před koncem se nám podařil vstřelit kontaktní gól. Po tomto gólu, jakoby na plochu vypustili tygry z klece. Rvali jsme se o každý míček a soupeřova gólmana jsme zasypali střelami. Brzy na to jsme vstřelili i vyrovnávací gól. Kluci v tempu nepolevili a před koncem se nám povedlo vstřelit vítěznou branku. Čtyři utkání dvě výhry - kluky musím pochválit jak za bojovnost tak i za výborné individuální výkony. Jen je škoda, že to "tygří" nasazení nepřišlo od prvního utkání.“

Třetiny: 1:3, 2:6, 1:2 Branky a nahrávky: 10. Romančáková, 21. Romančáková, 22. Romančáková (Sokolová), 53. Romančáková (Hejnová) - 9. Stará (Mišúnová), 11. Šnajdrová (M.Martynková), 19. Havlová (Šibrová), 22. Skalíková (Dembská), 27. T.Martynková (Zetková), 29. T.Martynková (Bieleszová), 33. Mišúnová, 36. Havlová (Šnajdrová), 37. Stará (Skalíková), 46. Šibrová (Stará), 57. Zetková (Bieleszová) Rozhodčí: Knejp - Balachoncev Diváci: 20 Střely na branku: 18:46

Florbal Rtyně: Čubová (Vyklická) – Vacková, Joudalová, Kalousková, Romančáková, Hejnová, Macháčková, Ondráčková, Sedláčková, Mědílková, Štěpánová, Vernerová, Sokolová
Trenér: Miloslav Krýsl

FBC Ossiko Třinec: Szwanczarová – Zetková, Gibiecová, Skalíková, Šnajdrová, Stará, Wojnarová, Copanidisová, Bieleszová, M.Martynková, Kawuloková, Dembská, Nogawczyková, T.Martynková, Havlová, Šibrová, Mišúnová
Trenér: Tomáš Žvak

Tomáš Žvak (FBC Ossiko Třinec): Milion kilometrů v autobuse se projevilo v naší hře. Uděláme všechno pro to, abychom se zítra zase naši hrou bavili. Děkuji soupeřům za zápas a přeji hodně úspěchu v dalších bojích.“
Miloslav Krýsl (Florbal Rtyně): „Opět jsme dokázali začátek utkání držet se soupeřem krok, ale konec jsme nezvládli. Děkujeme soupeři za utkání a ať se daří v další části sezóny.“

Třetiny: 2:1, 1:1, 8:0 Branky a nahrávky: 13. Peterová (Vávrová), 17. Remešová, 39. Doležalová (Ulbrichová), 41. Bašová (Ulbrichová), 46. Peterová (Zeisková), 49. Poláčková (Flidrová), 51. Remešová (Andršová), 52. Flidrová (Poláčková), 52. Bašová (Ulbrichová), 55. Bašová (Doležalová), 60. Bašová – 7. Mišúnová (Copanidisová), 22. M.Martynková (Wojnarová) Rozhodčí: Typl- Ondráček Diváci: 52 Střely na branku: 23:51

FBC Dobruška: Flídrová – Březovská, Remešová, Ulbrichová, M.Bašová, V.Bašová, Flídrová, Zeisková, Peterová, Jirčíková, Poláčková, Doležalová, Andršová, Rešková, Vávrová, Jirčíková
Trenér: Jan Černý

Tomáš Žvak (FBC Ossiko Třinec): „Naše koncovka nás stála zápas. Z 51 střel dát dva góly mluví za vše. Gratuluju soupeři.“
Jan Černý (FBC Dobruška): „První půlku zápasu jsme se nechali totálně vařit. Pak přišlo zlepšení a holky si zvykly na tempo zápasu. Ve třetí třetině přišla naše neskutečná produktivita a zlomení zápasu v náš prospěch. Těžký víkend - 4 body za odmakaná obě utkání jsou cennou odměnou. Díky soupeři za zápas, a děkujeme také našim fanouškům.“

Třetiny: 1:2, 0:3, 2:1 Branky a nahrávky (Třinec): 8. Kuchejda (Ruszová), 29. Harwotová (Kuchejda), 29. Harwotová (Szymiková) Rozhodčí: Pavlíček - Sedláček Vyloučení: 1:2 Využití: 0:0

Třetiny: 1:3, 4:0, 0:0 Branky a nahrávky (Třinec): 2. Harwotová, 3. Hrobařová, 8. Kuchejda (Harwotová) Rozhodčí: Pavlíček - Sedláček Vyloučení: 1:2 Využití: 0:0

FBC Ossiko Třinec: Šebestová, N.Ruszová – Szymiková, Kajzarová, Harwotová, K.Ruszová, Konderlová, Szücsová, Hrobařová, Iwanuszek
Trenéři: Markéta Janiková

Markéta Janiková (FBC Ossiko Třinec): Do Přerova jsme jeli s tím, že si jedem užít poslední zápasy tento rok. První zápas proti Opavě byl pro nás velmi těžký, ale hratelný. Dali jsme gól v oslabení a třetí třetinu jsme dokonce vyhráli. Vzhledem k postavení v tabulce je to velmi slušný výsledek. Do druhého zápasu jsme nastoupili s tím, že si chceme odvézt body domu, ale bohužel to se nám nepodařilo, i když si myslím, že jsme byli lepší většinu zápasu. Byli jsme více na míčku a na gólmanku šlo celkem dost střel. Ve druhé třetině se Přerov rozstřílel, padly tam 4 góly, dva ze standartní situace, dva z výhody a to nás stálo výhru. Na holkách jde vidět, že se zlepšují a konečně začali dávat góly, což jsme chtěli. Druhé třetiny pro nás bývají kritické. Všechny holky bych chtěla pochválit za oddřené dva zápasy.“