FBC Ossiko Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Ossiko Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

7:5 FBC Ossiko Třinec
FBC Spartak Bílovec

Datum a čas konání: 9.3.2019 13:30
Místo: SH ZŠ Komenského Bílovec

Příští zápas

-:- 1. FBK Rožnov p/R B
FBC Ossiko Třinec

Datum a čas konání: 31.3.2019 08:00
Místo: SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

Dominik Kupczak: Konečně bych chtěl něco vyhrát!

Dominik Kupczak: Konečně bych chtěl něco vyhrát!

Tak je to tady. Přichází série rozhovoru s členy klubu. Dnes jsme si vzali na paškál Dominika Kupczaka. Koho máme pro Vás vyzpovídat příště? Neváhejte a napište nám své kandidáty.

 

 

 

 

1. Čau Domino, moje první otázka bude směřovat na to jak jsi spokojený v Třinci?
Spokojený jsem velmi. Loni jsem začal hrát za muže, odehrál jsem víc zápasu, než jsem čekal, za což jsem vděčný. Zápasy v mužské kategorii mě posunuly zase o kousek dál. Opět se podařilo postoupit o ligu výš, takže určitě velká spokojenost. Pořád mě sice mrzí smutný konec sezóny v juniorce, kde jsme se posledním výjezdem připravili o první místo, ale i takové momenty ke sportu patří.

2. Hraješ za juniorku, kde jsi kapitán ale pravidělně i za muže, sezóna teprve začala jaké jsou tvé cílé do této sezóny?
Hlavně se chci florbalem bavit, protože to je základ. V mužích bych chtěl navázat na loňské výkony, se kterými jsem byl spokojen. Loni jsem to bral tak, že můžu jenom překvapit, letos už bych měl něco dokázat. Pořád jsem v týmu jeden z nejmladších, ale vím že bych už měl ostatním na hřišti více pomoct, doufám že se mi to podaří, budu platným hráčem a zvládneme zase postoupit. V juniorce cítím velkou zodpovědnost jako kapitán. Zatím se nám zápasy nepovedly úplně podle představ a máme na čem pracovat. V posledním zápase jsme ale změnili přístup a přineslo to ovoce, takže doufám, že v tom budeme pokračovat a posuneme se v tabulce na přední příčky. Je to můj poslední rok v mládežnických kategoriích a chci si ho hlavně užít, než už budu patřit jen do mužské kategorie.

3. Jak se ti v mužích libí a jak vidíš šance na postup do vyšší soutěže (do divize), který sice není přímo cílem ale určitě by si to v týmu každý přál…
Jak jsem už zmínil za zápasy v mužích jsem moc rád. Tréninky i zápasy jsou něco jiného než v juniorce. U hry je třeba více přemýšlet, a hlavně se rychleji rozhodovat. Letos je v týmu velká konkurence, což je jen dobře. Kvalitu na postup máme, když pro to všichni uděláme maximum, k tréninkům budeme přistupovat zodpovědně, jsou postupové ambice reálné.

4. Na Ossiko Cupu 2018 se povedlo dosáhnout skvělého druhého místa, v poháru se nám ale přilíš nevedlo, vzpomeneš si ještě na zápas se Vsetínem? Jaké dojmy v Tobě zanechal?
Klukům se na Ossiko Cupu podařilo dosáhnout skvělého výsledku, já jsem odehrál jen poslední zápas, což bylo finále. Kvůli dovolené jsem toho bohužel nestihl víc, ale celou dobu jsem držel palce na dálku. Pohár je pro všechny zklamáním, chtěli jsme víc než 2. kolo. Je to strašná škoda, šance jsme měli ale nevyužili jsme je a pak smolně padli v prodloužení. Mě osobně mrzí jedna moje "tutovka", kterou kdybych proměnil, tak žádné prodloužení být nemuselo. Musíme se z toho ponaučit a věřím, že v příští sezóně už postoupíme dál.

5. Čeho by jsi chtěl ve florbale dosáhnout?
Konečně něco vyhrát! Zatím mi přijde, že mám pořád smůlu. Loni jsme v juniorce byli celou sezónu první a poslední dvě remízy nás o první místo připravily. Muži jsme se taky prohrou proti Petrovicím připravili o titul. Pak jsi už zmínil Osiko Cup, kde jsme sekundu před koncem inkasovali a pak prohráli na nájezdy. Takže mým cílem je být konečně první!

6. Tvůj oblíbený klub?
Oblíbený je asi silné slovo, ale nejbližší jsou mi Vítkovice. V poslední době taky Mladá Boleslav, kde hraje Jiří Curney a Petr Krzyžanek.7. Máš nějaký florbalový vzor?
Žádný vzor nemám, ale líbí se mi hra Matěje Jendrišáka. V naší reprezentaci ho vždycky rád sleduji a obdivuji.

8. Jaké jsou Tvé koníčky?
Koníčkem je pro mě celkově sport. Rád jezdím na kole, chodím na hory, když je čas tak i běhám.

9. Tvůj brácha Lukáš hraje za dorostence, zanedlouho tedy může přijít chvíle, kdy se potkáte v mužích, bavili jste se doma, že by jste hráli spolu za jeden tým?
O tom jsme se ještě vůbec nebavili. Lukáš je teprve prvním rokem v dorostu a do mužů má ještě dlouhou cestu. Zahrát si spolu za jeden tým by ale bylo fajn. Snad se toho jednou dočkáme.

Diskuze

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC Ossiko Třinec 16 131:58 44
2. FBC Mohelnice 18 140:70 40
3. SK Domaslavice 18 122:111 37
4. FBC VÁLEC Český Těšín 16 119:95 32
5. 1. FBK Rožnov p/R B 16 85:60 29
6. FBS Olomouc B 16 83:113 20
7. TJ Sokol Kostelec na.. 16 87:102 16
8. FBC Spartak Bílovec 16 74:91 12
9. FBC Letka Netopýři B 16 58:109 11
10. FBC Piranha Přerov B 16 77:121 10
11. Fbc Šternberk 16 78:124 9

Kompletní tabulka

Ossiko v.s.p. FloorballPlayer Město Třinec Podpora výkonnostního sportu a reprezentace ČR v Moravskoslezském kraji pro rok 2018 Enviform a.s. Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s.
Maple Trade, s.r.o.
Pro-idea s.r.o.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 26709
Posledních 30 dnů: 2421 | Posledních 7 dnů: 680 | Poslední den: 31

© 2019 FBC Ossiko Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Stylové triko?
Vychytané tréninkové doplňky?
Mrkni na FANSHOP

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne