FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Muži si s radostí zastříleli. Ženy doma poloviční.

Tento víkend byl pro naše kategorie velice úspěšný. Až na ženy a dorostenky, které si ze šesti možných bodů do tabulky připisují jen tři. Za to muži A-týmu znovu ukázali dobrou herní ale i střeleckou formu. B-tým si také vedl velice dobře v sestavě s několika juniory. Dorostenci porazili své soupeře jednoznačně na své půdě a plný počet bodů tedy zůstal v Třinci

´
Třetiny: 0:3, 1:4, 1:6 Branky a nahrávky (Třinec): 3. Turoň (Marthaus), 6. Mieszek (Turoň), 8. Marthaus (Turoň), 20. Babilon (Turoň), 23. Mieszek (Turoň), 24. Galuszka (Porosz), 27. Martynek (Hloužek), 31. Tomiczek (Galuszka), 31. F.Sikora (Hloužek), 33. Martynek (Badura), 38. Marthaus (Mieszek), 44. Badura (Martynek), 44. Mieszek (T.Sikora) Rozhodčí: Lepík -Sojka Vyloučení: 3:4 Využití: 1:1

Třetiny: 6:1, 2:1, 2:2 Branky a nahrávky (Třinec): 1. T.Sikora (Mieszek), 4. Mieszek (Turoň), 5. Kupczak (Galuszka), 7. T.Sikora (Marthaus), 10. Turoň (Badura), 12. Mieszek (Turoň), 19. Kupczak (Galuszka), 20. Mieszek (Turoň), 38. Marthaus (Mieszek), 42. Kupczak (Tomiczek) Rozhodčí: Lepík -Sojka Vyloučení: 7:4 (+ Jan Mieszek 5min) Využití: 1:0

FBC Ossiko Třinec: Franek, Šteglík – Sikora T. (C), Janovský, Babilon, Sikora F., Porosz, Janáč, Marthaus, Mieszek, Turoň, Tomiczek, Kupczak, Galuszka, Martynek, Badura, Hloužek
Trenér: Jiří Kajfosz

OHLASY TRENÉRŮ
Jiří Kajfosz (FBC Ossiko Třinec): „Za oba zápasy musím kluky pochválit. První zápas proti těžké Olomouci pak patřil mezi naše vůbec nejlepší. Dodržovali jsme taktické pokyny, byli disciplinovaní a hladoví a zápas byl jednoznačně v naší režii. Také do druhého zápasu se nám povedlo perfektně nastoupit a v první třetině jsme si vybudovali solidní náskok. Bohužel jsme nedokázali udržet koncentraci a zbylé dvě třetiny už pouze zápas dohrávali. Mohlo to být lepší, ale na pohodovou výhru to nakonec stačilo, takže jsem nadmíru spokojený. Jsme už jediný tým v lize, který vše vyhrál a věřím, že to tak zůstane i za 2 týdny po domácích zápasech, především pak v zápase o první místo s Mohelnicí. Všechny tímto zvu do Starsu, budeme chtít předvést naší mnohem více zlepšenou hru, kterou jsme předváděli v prvních 4 zápasech.“

Třetiny: 0:3, 0:1, 0:4 Branky a nahrávky (Třinec): 5. Žvak (Wania), 7. Kobiela (Boszczyk), 11. Szmek (Žvak), 14. Ciencala (Stebel), 26. Ciencala (Stebel), 27. Žvak (Boszczyk), 36. Žvak (Szmek), 36. Stebel Rozhodčí: Jekielek – Pustówka Vyloučení: 0:1 Využití: 0:0 V oslabení: 0:2

Třetiny: 1:0, 0:0, 2:1 Branky a nahrávky (Třinec): 5. Žvak (Szmek), 34. Szmek (Stebel), 36. Žval (Pavka) Rozhodčí: Veselý - Onderka
Vyloučení: 0:0 Využití: 0:0

FBC Ossiko Třinec: Tomšů, Pavka – Kobiela, Gorný, Wania, Ciencala, Szmek, Drong, Turek, Boszczyk, Žvak, Kocyan, Stebel

David Tomšů (FBC Ossiko Třinec): „Na výjezd do Horní Suché jsme jeli v sestavě se stabilními členy B-týmu s pomocí junioru, kteří si nominaci zasloužili svými výkony na trénincích. Za oba zápasy musím kluky pochválit. V prvním utkání se nám povedlo dát jako prvním branku a vlastně až do konce jsme navyšovali skóre proti pasivnímu soupeři. Nula je zásluha celého týmu. Do druhého zápasu jsme šli s tím potvrdit výhru z prvního zápasu, a to se nám nakonec s menšími problémy podařilo. Byl to takový zápas blbec, hodně bojovný, který moc florbalové krásy nenabídl. B-tým hlavně slouží pro rozehrání hráčům, kteří se nedostali do nominace prvního týmu, a hlavně pro juniory, kteří si tak osahávají mužský florbal. Cílem je určitě dostávat se postupně nahoru o ligy výš tak abychom si časem i s „béčkem“ mohli zahrát kvalitní zápasy.“

Třetiny: 1:2, 0:1, 1:5 Branky a nahrávky (Třinec): 3. M.Hecl (V.Hecl), 8. Cemerek (Kupczak), 20. Lasota (M. Hecl), 25. M.Hecl (V.Hecl), 26. Molin (Cemerek), 30. V. Hecl (M.Hecl), 32. Byrtus (M.Hecl), 33. Bocek Rozhodčí: Morkes - Nowak Vyloučení: 4:4  Využití: 1:2

Třetiny: 1:0, 3:0, 3:0 Branky a nahrávky (Třinec): 11. Molin (Cemerek), 19. Kováč (Molin), 22. M.Hecl (Lasota), 23. Kováč, 30. M.Hecl (Lasota),  32. Lasota (Kuchejda), 36. M.Hecl Rozhodčí: Šindler - Sládek Vyloučení: 1:1  Využití: 0:0

FBC Ossiko Třinec: Houška, Gawlík – V.Hecl, Heczko, Rakus, Lasota, Byrtus, Kuchejda, Bocek, Kováč, Molin, M.Hecl, Kupczak, Matloch, Cemerek
Trenér: Jan, Mieszek, Martin Ščigel, David Tomšů

Martin Ščigel (FBC Ossiko Třinec):
: „Dnes nás čekaly dva zápasy s papírově slabšími soupeři v domácí hale, což je vždy náročné na psychiku. V prvním utkání s Frenštátem jsme od první minuty hráli aktivní florbal s agresivním napadáním, což nám přineslo řadu šancí. Pouze naše slabá koncovka udržela soupeře v zápase až do 3. třetiny, na jejímž začátku jsme zápas dvěma brankami definitivně rozhodli. Stejnou taktiku jsme nastavili i pro druhé utkání s Porubou. Opět jsme byli lepším týmem, ale problémy nám dělal dobrý pohyb soupeře, který nám nedával čas na kombinaci ani na střelbu. Gólem na 3:0 ve druhé části jsme však soupeře zlomili a opět si došli pro vysoké vítězství.“

Třetiny: 5:0, 2:1, 4:1 Branky a nahrávky: 5. Havlová (Šibrová), 6. T.Martynková (Bieleszová), 8. Gibiecová (Wojnarová), 10. Kawuloková (Copanidisová), 18. Bieleszová (Zetková), 27. Nogawczyková (Šibrová),  36. Kawuloková (Zoubková), 46. Bieleszová (Gibiecová),   50. Skalíková,  55. Bieleszová (Gibiecová), 58. T.Martynková (Gibiecová) – 34. Minářová, 47. Šedová Rozhodčí: Duda - Piško Diváci: 88
Střely na branku: 75:24

FBC Ossiko Třinec: Szwanczarová – Zetková, Gibiecová, Skalíková, Stará, Wojnarová, Franková, Miczková, Copanidisová, Bieleszová, Zoubková, Kawuloková, Dembská, Nogawczyková, T.Martynková, Havlová, Šibrová, Mišúnová, M.Martynková
Trenéři: Jiří Kajfosz, Tomáš Žvak

FTC Vysoké Mýto: Bartošová (Ondrová) – Večeřová, Svobodová, Češková, Slupecká, Šedová, Suchomelová, Jechová, Minářová, Zahradníková, Prokešová, Spurná, Štěpanská, Juříková
Trenéři: Aleš Dejdar, Lukáš Medveď

Jiří Kajfosz (FBC Ossiko Třinec): "Před sezónou bych za takové vítězství dal (tólik) tisíc peněz. Po dnešním zápase však cítíme, že náš výkon mohl být o dost lepší. Chyb jsme udělali tolik, že to je na 3 denní video rozbor. No, aspoň, že ty přesilovky nám jdou. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů. Děkujeme našim skvělým fanouškům."

Aleš Dejdar (FTC Vysoké Mýto): "Jsme rádi, že jsme mohli být při posledním gólu přítomni změnám ve fyzikálních zákonech... :) soupeř byl dnes jasně aktivnější a zaslouženě vyhrál, ani 8 našich samostatných nájezdů nestačilo. Děkujeme za fajn pořadatelství."

Třetiny: 4:1, 1:5, 0:2 Branky a nahrávky: 2. Šibrová (Mišúnová), 6. Šibrová (Havlová), 9. Nogawczyková (Martynková), 20. Šibrová (Bieleszová), 28. Mišúnová – 4. Miholová, 27. Drahokoupilová, 31. Hock (Řezníčková), 32. Hazuková (Kašparová), 37. Kašparová, 40. Romančáková (Drahokoupilová), 43. Drahokoupilová (Romančáková), 44. Šarounová (Kašparová) Rozhodčí: Lepík - Sojka Diváci: 70
Střely na branku: 40:30

IBK Hradec Králové: Tománková – Hazuková, Hock, Pešková, Řezníčková, Drahokoupilová, Miholová, Dohnalová, Romančáková, Bartůšková, Šarounová, Kašparová, Špulková, Kohoutová, Buchalová
Trenér: Josef Janeček

Jiří Kajfosz (FBC Ossiko Třinec): "Po luxusní první třetině jsme bohužel nebyli schopni 40 minut vstřelit branku. Individuálními chybami jsme soupeři darovali branky. Pořád jsme ještě nezkušené kůňata co se učí velký florbal. Na play off budeme hustí, jen se ještě nejprve musíme začít chovat jako tým. Děkujeme Hradci že nás vrátil na zem a fanouškům, kteří upřednostnili ženský florbal před extraligovým hokejem."

Josef Janeček (IBK Hradeck Králové): "Dnes to bylo spíš vítězství vůle a individuálních schopností našich hráček než nějakého hezkého florbalu. Soupeř nám zle zatápěl, díky jim za zápas. Díky mým hráčkám za neskutečně odmakaný víkend."

Třetiny: 4:0, 2:1, 1:0 Branky a nahrávky (Třinec): 19. Kuchejda Rozhodčí: Guziurová - Libotovská Vyloučení: 0:0 Využití: 0:0

Třetiny: 3:0, 2:0, 1:2 Branky a nahrávky (Třinec): 3. Kajzarová, 7. Konderlová (Harwotová), 10. Kajzarová, 13. Iwanuszek (Hrobařová), 20. K.Ruszová (Šebestová), 36. Iwanuszek Rozhodčí: Ganišin - Hlinský Vyloučení: 1:1 Využití: 1:0

FBC Ossiko Třinec: Šebestová – Szymiková, Kajzarová, Harwotová, Ruszová, Konderlová, Szücsová, Hrobařová, Iwanuszek
Trenéři: Markéta Janiková, Tomáš Klapsia, Adéla Šibrová

Markéta Janiková (FBC Ossiko Třinec): Cílem naší cesty bylo přivézt 3 body a to jsme splnili. Do první třetiny proti Olomouci jsme nevstoupili zrovna dobře a dostali jsme 4 góly. S druhou a třetí třetinou jsem spokojena, jelikož holky ukázaly, že umějí podat dobrý výkon, ale Olomouc je kvalitnější tým a díky tomu vyhrál. Holky bych za jejich florbal chtěla pochválit. Druhý zápas proti Šumperku už nevypadal, tak hezky jako první, ale bereme z něj první 3 body, což jsme chtěli.“