FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Statistické shrnutí základní částí mužů

Muži mají za sebou základní část Divize E a dneska v 19:00 vstupují do play-up. Ještě před tím Vám přinášíme statistické ohlédnutí za základní části. Muži odehráli 22 ligových zápasů, takže k dispozici je velké množství zajímavostí, které se dozvíte v tomto článku. Nabízíme statistiky týmové i individuální, ve kterých se naši hráči vůbec neztratili.

Týmové statistiky:

Zápasy: 22 (18 výher, 4 prohry) = 54 bodů (2. místo v Divizi E)

Všechny zápasy mužů skončily po šedesáti minutách, muži si ani jednou nevyzkoušeli prodloužení nebo nájezdy.

Vstřelené branky: 173 (4. místo)

Nejofenzivnějším celkem Divize E byl vítěz základní části ze Zlína, na kterého muži ztratili 12 branek.

Inkasované branky: 109 (4. místo)

Tým s nejlepší obranou v lize byl opět Zlín, který obdržel 95 branek a jako jediný nepřesáhl hranici 100 inkasovaných gólů.

Brankový rozdíl: 64 (3. místo)

Pouze pět týmů Divize E udrželo brankový rozdíl v kladných číslech.

Nejdelší série výher: 11 (1.místo)

Nejdelší sérii výher zahájili muži 20. listopadu domácím zápasem proti Uničovu. Úctyhodnou sérii přerušil až v posledním kole Paskov.

Trestné minuty: 164 (9 místo)

V této statistice byly horší pouze tři týmy, takže do play-up by tohle měli muži bezpochyby změnit. Nejtrestanějším hráčem základní části byl Jan Fiedor, který nasbíral 34 trestných minut.

Úspěšnost přesilovek: 42,11% (3. místo)

Přesilovky byly letos silnou zbraní mužů. Celkem vstřelili 40 přesilovkových branek, které vstřelilo 13 různých hráčů. Nejlepším přesilovkovým střelcem týmu se zcela jasně stal Ondřej Drong, který si připsal 10 zásahů v početní výhodě.

Úspěšnost oslabení: 74,29% (1. místo)

Zcela nejlepší ze všech týmů měli muži oslabení. V početní nevýhodě dokázali také třikrát skórovat. Oproti minule sezóně je to však zhoršení o dvě branky, loni totiž muži dokázali skórovat v oslabení pětkrát.

Průměr diváků doma: 160,82 (1. místo)

U této statistiky stojí za zmínku fakt, že muži doma ani jednou neprohráli. Všechny čtyři prohry zaznamenali na hřištích soupeřů. Jen pro porovnání druhý tým v této statistice – Paskov měl průměr 95,09 diváků na zápas. Orel Rtyně v Podkrkonoší - soupeř mužů v 1.kole play-up 59,73.

Nejvyšší výhra: 16:1 vs. Uničov

Shodou okolností byl tento zápas začátkem jedenáctizápasové vítězné série mužů. Nejvíce kanadských bodů v tomto zápase získal Jan Kyselý (2+3).

Nejvyšší porážka: 4:8 vs. Paskov, 3:7 vs. Olomouc

Individuální statistiky:

Kanadské body: 40 – Šimon Czernek

Nejproduktivnějším hráčem základní části se stal Šimon Czernek, který vstřelil 28 branek a připsal si 12 asistencí. V Divizi E obsadil v kanadském bodování třinácté místo. Jen o jedno místo za ním se umístil Jan Mieszek s 38 body.

Branky: 28 – Šimon Czernek

Již zmíněných 28 branek Šimona stačilo jednoznačně na první místo v týmu. Druhý Filip Turoň vstřelil branek 15.

Asistence: 24 – Jan Mieszek

Nejlepším nahrávačem se stal kapitán Jan Mieszek, který nasbíral 24 gólových přihrávek. S tímto výkonem se umístil na děleném třetím místě soutěže.

Branky v přesilovce: 10 – Ondřej Drong

Jak již bylo zmíněno výše nejlepším přesilovkovým střelcem se stal Ondřej Drong. 10 přesilovkových branek bylo také nejlepším výkonem jednotlivce v soutěži!

Branky v oslabení: 1 – Dominik Gorný, Jan Fiedor, Jan Mieszek

Odchytané minuty – brankáři: 967,51 - Jan Piško

Minuty v mužském brankovišti si rozdělili celkem čtyři brankáři: Jan Piško, Marek Gawlik, David Tomšů a Martin Kreis. Zcela nejvíce toho odchytal Jan Piško.

Výhry – brankáři: 15 - Jan Piško

Nejvíce výher si připsal Jan Piško, který také odchytal nejvíce zápasů. Z 20 zápasů, do kterých nastoupil si připsal 15 výher, což je nejlepší výsledek Divize E.

Průměr obdržených branek – brankáři: 4,71 – Jan Piško

V této statistice kraloval opět Jan Piško. V porovnání s ostatními Divizními brankáři, kteří nastoupili alespoň do 10 zápasů se umístil na třetím místě.