FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Vítězný vstup veteránů, trápení starších žáků

Své první dva soutěžní zápasy mají za sebou také veteráni, kteří vstoupili do sezóny úspěšně a vyhráli oba dva sobotní duely. Starší žáci naopak v prvním víkendovém dni odehráli další dva zápasy ve své lize a bohužel ani protentokrát na své první body v sezóně nedosáhli.

Veteráni:

FBC Intevo Třinec vs. FBC Letka Ostrava - 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Břetislav Staněk (Mario Dänemark)

1. FBK Eagles Orlová vs. FBC Intevo Třinec - 6:7 (4:2, 2:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Mario Dänemark (Přemysl Cieslar), 11. Václav Tomiczek (Tomáš Gajdica), 16. Stanislav Frolo (Přemysl Cieslar), 20. Václav Tomiczek, 22. Tomáš Gajdica (Filip Grim), 27. Martin Mieszek, 35. Tomáš Gajdica

Hodnocení trenéra: "První zápas proti Letka Ostrava byl po covidové pauze z počátku velmi opatrný, kde jsme si vytvořili plno šancí, ale nebylo k nám nakloněno střelecké štěstí. Možná se projevila delší doba bez hokejky v ruce, ale nakonec jsme ubojovali těsný výledek 1:0 a zaslouženě brali první 3 body do tabulky. Druhý zápas proti domácí Orlové, byl výrazně bohatší na branky. Skore se během zápasu přelévalo na obě strany. Z intenzivního tlaku na branku v posledních minutách nám tam spadl šťasný gol. Následně jsme již těsný výsledek ubránili až do konce zápasu a tímto zakončili úspěsný výjezd s plným počtem bodů. Vydařený vstup do sezony hodnotím velice pozitivně. Je potřeba kluky pochválit za bojovnost a nasazení. Věřím že pokud se budeme scházet v plném počtu, můžeme atakovat přední příčky tabulky."

Starší žáci:

FBC Intevo Třinec vs. Torpedo Havířov - 2:17 (1:4, 0:6, 1:7)

Branky a nahrávky: 2. Vojtěch Boff (Štěpán Toráč), 27. Filip Stryczek (Lukáš Cieslar)

FbC KOVO KM Frýdek-Místek vs. FBC Intevo Třinec - 6:5 (1:1, 2:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 4. Tomáš Polok (Štěpán Laštůvka), 13. Tomáš Polok, 19. Filip Stryczek (Vojtěch Boff), 31. Štěpán Toráč, 35. Tomáš Polok

Hodnocení trenéra Ondřeje Dronga: "V prvním zápase bylo Torpédo jednoznačně lepším týmem a potvrzuje to i výsledek. I když do zápasu jsme vstoupili velice dobře a dokonce jsme vedli 1:0. V druhém zápase jsme narazili na Frýdek se který jsme odehráli velice vyrovnané utkání ve kterém vyhrál šťastnější tým a bohužel pro nás to byl soupeř. První třetinu jsme opět jako v předchozím utkání dokázali vstřelit první branku ale bohužel jsme vedení neudrželi a o přestávce svítilo skóre 1:1. Do druhé třetiny jsme opět vstoupili skvěle a vytvořili jsme si vedení 3:1. Frýdek dokázal opět vyrovnat a do poslední části se šlo za stavu 3:3 kde jsme po třech minutách prohrávali 5:3. Každopádně tým se nevzdával a minutu a půl před koncem pečetil Tomáš Polok hattrick gólem na 5:5 závěrečný tlak na soupeře nám ale gól nepřinesl, naopak střela Třineckých z půlky trefila jednoho z útočníku Frýdku a ten utíkal sám na skvěle chytající Kačku Stryjovou která chránila Třineckou bránu, bohužel ale soupeř svůj samostatný nájezd na konci nekompromisně zakončil a zápas tak skončil 6:5 pro Frýdek-Místek. Nicméně oba zápasy hodnotím velice kladně. Kluci na hřisti běhali dávali si přesné nahrávky a dali do toho vše což nás trenéry opravdu velice těší."