3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Ženy také postupují do dalšího kola Poháru!

Ženy v rámci 2.kola Poháru Českého florbalu čekala sobotní cesta do Hradce Králové, kde se střetly se soupeřkami z ligy. V zápase předvedly vynikající výkon na všech frontách a vyhrály všechny tři třetiny. Ženy tak postupují do osmifinále, jejich soupeř však zatím není známý, protože druhé kolo ještě nebylo kompletně odehráno.

IBK HRADEC KRÁLOVÉ vs. FBC INTEVO TŘINEC - 2:7 (1:2, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: Bieleszová (Kawuloková), Martynková T.(Macigová), Macigová (Gawryšová), Zoubková (Martynková T.), Vlastní gól (Kůželová), Janiková, Gawryšová (Mikulová)

Komentář k zápasu:

Vstup do utkání se holkám povedl dá se říci na jedničku. Hned po minutě se prosadila Peťa Bieleszová a otevřela tak skóre zápasu. Petard obdržela skvělou přihrávku do předbrankového prostoru od Natky Kawulokové a nekompromisně zakončila. Pak následoval menší útlum ve výkonu našich holek, kdy trošku přecenily své síly a hráčky Hradce toho nekompromisně využily a snížily tak na 1:1. Naštěstí se naše holky nesesypaly a tlačily Hradec na jejich obrannou polovinu. Terka Martynková se dobře uvolnila před brankou a po nahrávce Káči Macigové z rohu hřiště poslala naše holky znovu do vedení střelou nad nohu hradecké gólmanky.

Ve druhé třetině se jako první prosadila Káča Macigová, která se nejlépe zorientovala před hradeckou branou a nekompromisně zavěsila. O pár minut později se ve skrumáži před hradeckou svatyní  nejlépe zorientovala Sabča Zoubková a doslova vymetla pavučinku v levém horním růžku.

Ve třetí třetině si hradecké hračky vstřelily vlastní branku, kdy po nepovedené nastřelené přihrávce Terky Martynkové skončil míček za zády hradecké gólmanky. Poté se do samostatného úniku dostala Lucka Mišúnová a vybojovala tak trestné střílení pro Markét Janikovou, která se nemýlila a vymetla druhý horní růžek brány. Trestný nájezd byl nařízen také na opačné straně hřiště. Tam ale předvedla perfektní zákrok Marťa Szwanczarová, která nedovolila Hradci snížit skóre. V posledních minutách zápasu stanovila konečné skóre tohoto utkání na krásných 7:2 z pohledu Inteva Denda Gawryšová, kterou našla osamocenou u pravého mantinelu v rohu hřiště Terka Mikulová.

Ohlasy trenéra Jiřího Kajfosze: "Máme radost, že jsme zápas zvládli. Soupeř se dobře pohyboval a dobře bránil. Víme, na čem máme pracovat a věřím, že se budeme zlepšovat. Holky chválím především za dobrou nátlakovou hru. Děkujeme soupeři za zápas."