FBC Intevo Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Intevo Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

2:5 FBC ZŠ Uničov
FBC Intevo Třinec

Datum a čas konání: 26.9.2020 18:00
Místo: SH Gymnázium Uničov

Příští zápas

-:- FBC Intevo Třinec
FBC ORCA KRNOV

Datum a čas konání: 24.1.2021 00:00
Místo: SH Stars Třinec

Zpátky do minulosti

Zpátky do minulosti

Pojďme se na chvíli podívat zpátky do minulosti. Ještě do dob, kdy třinecký florbalový klub nesl název FBC Steel Třinec, hala STaRS byla ještě ve své původní verzi a ženy hrály teprve druhým rokem 2. ligu žen. Jen se podívejte na první video z třinecké kabelové televize, které se týkalo ženského flrobalu v Třinci. Co na to říkáte?

 

 

Odkaz na video: https://www.facebook.com/333529976745039/videos/338860709545299

Poprvé se třinecké ženy onu sezónu představily v „nesmrtelných“ bílo-zelených a černo-zelených dresech, které ještě dodnes používají některé kategorie. Některé hráčky určitě poznáte, působily v třineckém klubu po dlouhá léta. Avšak uhádnete, kdo hraje ještě dodnes? Není to nikdo jiný než Lenka Šnajdrová (dříve Kajfoszová) a Markéta Janiková. Tyto dvě hráčky jsou v Třinci od počátku jeho založení. Prošly si všemi krásnými i smutnými chvílemi ženského celku. Jak hodnotí tento devítiletý progres ženského florbalu v Třinci?

Lenka: "Na začátku jsme to braly jako volnočasovou aktivitu. Pak jsme se přihlásily v roce 2011 do ligy a postupně jsme získaly i trenéry. Každý rok přibyly nějaké nové holky a některé zase odešly. I díky trenérům jsme měly čím dál větší ambice. V roce 2018 konečně přišla vytoužená první liga, která si ovšem žádala mnohem větší tempo, tudíž i více tréninků nejen na hřišti, ale také taktických, kondičních a teambuildingů. S úspěchy roste chuť a teď jsme tady a po očku pokoukáváme po extralize."

Markéta: "Je to obrovský rozdíl, jak v týmu, tak v kvalitě hráčů, ale především ve kvalitě florbalu (myslím v Třinci), ale i celkově. Šlo to nahoru, ne, že by to kdysi bylo špatné, ikdyž jsme hrávaly spodek tabulky v druhé lize, což bylo hodně podmíněno i tím, že nás nebylo tolik jako je teď a začínaly jsme. Šlo to rapidně nahoru - je to i tím, že dorostla za tu dobu mládež, a co si budeme, když to máš v ruce od mala, je to značná výhoda. Teď je i úroveň tréninků úplně jiná. Máme kvalitní tréninky od začátku do konce - rozcvička, florbal, nějaké potréninkové protažení, regenerace, ale taky ve všem se dá pořád ještě zlepšovat. Přibyly k nám i do týmu ostřílené hráčky, které tomu taky daliysvůj impuls, takže jestli mám srovnat florbal před několika lety, kdy jsme to tu rozjížděli a teď, tak je v tom obrovský rozdíl. Velký kus trpělivosti, práce, jak trenérů, tak i hráčů, ale i klubu."

A jak odpověděly na to, jestli si v té době myslely, že budou o několik let později bojovat o extraligu?

Lenka: "Před těmi devíti lety bych nikdy neřekla, že třinecké ženy budou bojovat o extraligu (a už vůbec ne, že toho budu součástí), ale očividně s úspěchy roste chuť a teď je to realita."

Markéta: "Jako úplně ze startu bych to neřekla, ale pak ano. Já si to přála. Můj cíl a sen byl si zahrát 1. ligu, takže je to úplně super a to, že je teď možnost jít ještě výš, tak to je něco skvělého. Takže já věřím, že ten kádr k tomu vrcholu dojde."

Tipli byste i Vy, že po osmi letech bude ženský třinecký celek bojovat o extraligu a stabilně se pohybovat na nejvyšších příčkách 1. ligy žen? Onu sezónu (2012/2013) ženy skončily ve spodní části tabulky s devíti výhrami, dvěmi remízami a deseti prohrami. Takto podobná bilance byla stejná po několik dalších let až do sezóny 2017/2018, kdy ženy skončily s osmnácti výhrami, jednou remízou a pěti prohrami na druhém místě. Na prvním místě se umístily Vítkovice B, které odmítly postup do 1. ligy, tudíž v této sezóně postoupily do vyšší ligy ženy z Třince. Od sezóny 2018/2019 tedy Třinečanky působí v první lize, kde stabilně hrají na nejvyšších příčkách tabulky. Loni dokonce měly našlápnuto k historickému postupu do extraligy, avšak kvůli koronaviru a zrušení všech sportovních činností se musela sezóna předčasně ukončit, a tak se ženy musely smířit pouze s prvním místem po základní části. Podaří se jim do extraligy dostat letos?

Diskuze

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC ORCA KRNOV 5 43:30 12
2. FbC Asper Šumperk 4 33:26 9
3. Zlín Lions 4 32:27 8
4. SK Domaslavice 5 33:37 8
5. FBS Olomouc 4 30:22 6
6. Florbal Vsetín 3 23:18 6
7. FBC Intevo Třinec 3 20:15 6
8. FBC MSEM Přerov 5 31:38 6
9. SK K2 Prostějov 5 28:39 6
10. 1. FBK Eagles Orlová 5 27:32 4
11. FBC TJ Sokol Frenštát.. 5 25:36 4
12. FBC ZŠ Uničov 4 21:26 3

Kompletní tabulka

INTEVO Třinec s.r.o. EXE Sport Město Třinec
Maple Trade, s.r.o.
Ossiko v.s.p. Moravskoslezský kraj Teamstore Enviform a.s. Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 62110
Posledních 30 dnů: 1234 | Posledních 7 dnů: 755 | Poslední den: 24

© 2021 FBC Intevo Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Stylové triko?
Vychytané tréninkové doplňky?
Mrkni na FANSHOP

Navštívit Fanshop
x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne