3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Nepovedený víkend pro ženy

První výjezdový víkend pro ženy. V sobotu známý soupeř - Aligators, v neděli nováček - Přerov. Aligators se na třineckou hru velice dobře připravily a dokázaly využít třineckou střeleckou neproduktivitu ve svůj prospěch. Obraly naše ženy o dva body a vyhrály až po samostatných nájezdech. V neděli vypadal zápas s Přerovem obdobně a třinecké tak tak zápas vyhrály. Celkem si tedy přivážejí čtyři body.

V sobotu ženy vycestovaly do Křenovic k utkání v rámci 1. ligy žen. Od "tajných" zdrojů víme, že se na nás domácí tým velice dobře připravoval. To šlo na hřišti náramně vidět a třineckým dělalo problém zakončit. Lze tomu připíchnout i výkon domácí gólmanky, která dovolila v základní hrací době jen jednou, aby se míček dostal za její záda a to po bekendové střele Kawulokové. Hostující gómanka Šteglíková však nezaostávala, a také za svá záda pustila míček jen jednou. První třetina tedy 1:1 a jde se dál. Třinec většinu času na míčku, Aligators se ale také snažily kousat a několikrát se jim povedlo vytvořit si gólové šance. Na straně Třince ale klasicky chceme všchny góly dát kráááásně do prádzné brány. Proto když mám střeleckou pozici, tak to raději nahraju jiné hráčce, ať střílí do prázné že... No, to by tam ten míček musel vůbec doputovat. Takový obraz hry byl až do konce třetí třetiny. Zodpovědnost v obraně Třinci ale také přinesla, že neinkasovaly už žádný další gól. Proto po 60 minutách základní části bylo na řadě pětiminutové prodloužení, které vypadalo obdobně. Třinecké ještě avíc měly skoro ke konci prodloužení početní převahu. Bohužel ani tentokrát přesilová hra nevyšla. Prodloužení skončilo a byly tady nájezdy. Jako první jela nájezd domácí hráčka, které se podařilo vstřelit branku. Za Třinec byla vybrána Zoubková, která svou rychlou bekendovou střelou také skóruje. Druhý nájezd za oba týmy se nepodařilo proměnit jak domácí hráčce, tak Šnajdrové, které střela sjela z čepele. Třetí nájezd proměnily opět domácí, avšak nové posile Kieckové se podařilo trefit při zakončení pouze domácí gólmanku. Do Třince si ženy tedy odváží pouze bod a Aligators se tak mohou radovat za dobře odmakaný zápas.

PRAMOS ŠITBOŘICE FBC ALIGATORS - FBC INTEVO TŘINEC   2:1sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: Kawuloková

Komentář trenéra Czeczotky: "Dnešní zápas měl velký náboj, s většinovou převahou na našich hokejkách, bohužel jsme se málo cpali do zakončení a to byl rozhodující faktor. Nájezdy už byly jen loterie. Děkuji našim holkám za nasazení."

Je tady nový den a s ním i nový zápas. Tentokrát proti nováčkovi ligy - Přerovu na jejich domácí půdě. Papírově byl na tom Třinec mnooooohem lépe než ženy z Přerova. To si asi všichni uvědomovali a úkolem třineckých bylo: Nepodcenit soupeře a hrát tak, aby byla odčiněna včerejší prohra s Aligators. No... Co na to říct. Ne vždy se povede splnit pokyny. První gól padl až v druhé polovině úvodní třetiny, kterou třinecké nakonec vyhrály 3:0. Druhá třetina opět výpadek, a prohra po této dvacetiminutovce 0:1. Po stálém neplnění pokynů trenéra Kajfosze si přerovské mohly kapánek přičuchnout k výhře, kdy se jim podařilo náskok Třince 1:5 dotáhnout až na 4:5. Dvě minuty do konce a Přerov v šesti, nezvdávajíc boj o vítězství. Nějaké šance tam byly, ale třinecké je napadaly, takže ještě musela jejich gólmanka několikrat sprintovat zpět do brány. Nakonec se konečný výsledek nezměnil a do Třince putují další tři body. Je třeba ale opět do toho pořádně šlápnout, protože ambice Inteva na tuto sezónu jsou hodně vysoké a s takovou to nevyjde...

FBC PŘEROV - FBC INTEVO TŘINEC   4:5 (0:3, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: Mišúnová (Zoubková), Martynková T. (Zetková), Kawuloková (Martynková T.), Bieleszová (Zetková), Kiecková (Kajfoszová)

Komentář trenéra Kajfosze: "Výkon hodně, hódně za hranicí našich možností. Přerov zodpovědně od zadu bude trápit dost soupeřů. Holkám děkuji, že to dnes odmakaly, ale bez proměňování šancí to takhle nepůjde. Díky soupeři."