FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Muži nepostupují do dalšího kola Poháru

Muži včera vyzvali druholigový Rožnov p/R k boji o postup do 5. kola Poháru Českého florbalu. Domácí předváděli podobný styl hry jako minulý víkend proti Zlínu. Ani teď to však nestačilo a bohužel po tomto souboji se radoval soupeř, který tak s výhrou 7:4 postupuje dále.

První třetina započala. Uběhlo něco málo přes minutu a Třinec se po přesné střele Janáče z předbrankového prostoru dostává do vedení. Ale první vlaštovka jaro nedělá a tak tomu bylo i tento zápas. Do tří minut už dokázali hosté vyrovnat v jejich přesilové hře. Soupeř úvodní třetinu nepředváděl zrovna kvalitní florbal a třinečtí se toho snažili využít. Bohužel pak přišlo další vyloučení ze strany domácích a Rožnov opět využil početní převahy a vstřelil do branky Třince další gól. Ve druhé třetině se hosté začínali rozehrávat a předvátět krásné kombinace. Třinec se také dostával do šancí, ale chyběl k tomu chtíč a morálka. Na střídačce bylo ticho, do soubojů se chodilo naivně - přece to nemůže trefit ze vzduchu. No... trefil. A několikrát. Hosté tak domácí trestali svými zkušenostmi a odskočili o tři branky. Na konci třetiny přišel přece jen kousek naděje na otočení zápasu. Necelé dvě minuty před koncem se Třinec střelou Fiedora trošičku dotáhl a snížil tak náskok soupeře na 2:4. Třetí třetina započala v podobném duchu jako třetina druhá. Třinec se sice více dostával do gólových šancí, doplatil však na nepřesnosti střel, dobrém postavení rožnovského gólmana a v neposlední řadě na obětavé bloky soupeřů. Naděje však přišla i podruhé. I když třinečtí dostali gól v jejich přesilovce, do šesti minut se jim podařilo vstřelit dva góly a snížit tak náskok na rozdíl pouze jedné branky! Hráči i diváci se začínali probouzet a až v poslední patnáctiminutovce byl na hřišti ten samý Třinec, na který je většina tak zvyklá. Pak však přišla další střela Rožnova, která naneštěstí Třince skončila gólem. Dvě minuty do konce a domácí to zkoušeli v šesti. Ani tohle však bohužel nevyšlo a po ztrátě míčku ve středním pásmu hosté utvrdili svou výhru a gólem na 4:7 tak uhasli veškěré naděje domácích. Zazvonil zvonec, a Poháru je konec...

FBC INTEVO TŘINEC - 1. FBK SRŠNÍ ROŽNOV P/R   4:7 (1:2, 1:2, 2:3)

Branky a nahrávky: Janáč (Tomiczek L.), Fiedor (Drong), Fiedor (Kupczak), Martynek (Janáč)

Komentář trenéra Kajfosze: "Já se můžu jen podepsat pod to, co napsal Pavel. Nic nového bych stejně nevymyslel. Hratelný zápas jsme odevzdali. Díky a gratuluji."

Komentář kapitána Rožnova: "Dnes jsme vyhráli díky zkušenostem. Soupeř nás při hře pět na pět přehrával, byl dobře připravený a my jsme bojovali s pomalým povrchem. Zápas rozhodla vyloučení, kterých měl soupeř přespříliš a nám se dařilo je trestat. Děkuji soupeři za fair play hru a divákům za kulisu."