FBC Intevo Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Intevo Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

2:5 FBC ZŠ Uničov
FBC Intevo Třinec

Datum a čas konání: 26.9.2020 18:00
Místo: SH Gymnázium Uničov

Příští zápas

-:- FBS Olomouc
FBC Intevo Třinec

Datum a čas konání: 11.10.2020 18:00
Místo: SH Čajkaréna Olomouc

Rozhovory s kapitány elitních kategorií o uplynulé sezóně a jejím netradičním konci

Rozhovory s kapitány elitních kategorií o uplynulé sezóně a jejím netradičním konci

Už je to měsíc, co vláda vyhlásila nouzový stav, a právě kvůli tomuto rozhodnutí skončily rovněž i všechny sportovní akce a následně muselo také nastat předčasné ukončení lig jak v hokeji, fotbale, či volejbale, tak i ve florbale. Obě elitní kategorie měly našlápnuto na historické úspěchy – muži bojovali o postup do třetí nejvyšší soutěže a ženy bojovaly dokonce o postup do nejvyšší soutěže v ČR. V tomto období ticha a zákazu shromažďování a částečně i vycházek jsme se zeptali kapitánů z obou kategorií na uplynulou sezónu a na vyhlídky do té další.

Nejprve kapitán mužů Tomáš Sikora.

Ahoj Tome, hned na úvod – jak bys zhodnotil uplynulou sezónu?

Ahoj, sezóna se mi hodnotí hodně smíšeně. Povedla se nám neskutečná věc, kdy jsme v Poháru Českého florbalu do Třince dostali superligový Tatran Střešovice a hráli před plnou halou diváků. V ligové sezóně jsme se téměř celou dobu drželi na místech zajištující postup do bojů play-up. Vše vypadalo nadějně a už jsme měli pootevřené dveře do Národní ligy, bohužel zasáhla příroda, vyšší moc a během minuty byla roční snaha pryč.

Co bys řekl, že bylo vaší silnou stránkou a co naopak bylo třeba zlepšit?

Nejsilnější stránkou byli v této sezoně naši brankáři v mnoha zápasech předváděli nadstandartní výkony a plno bodů jsme získali jen díky nim. Dále jsme se mohli spolehnout na kvalitní kondici, téměř 100% docházky na tréninky, a hlavně se nám vyhýbaly nemoci a zranění, takže jsme mohli hrát v sehraných formacích.  Naopak určité rezervy jsme měli v taktických věcech, jako je například pohyb na hřišti bez míčku, přechody do útočné fáze a určitě jsme mohli mít větší hlad po gólech. Pokud tyto věci vypilujeme, budeme v nadcházející sezoně ještě silnější.

Poslední zápas základní části proti Prostějovu (který je papírově slabším soupeřem) jste museli vyhrát, abyste postoupili z druhého místa a měli tak lepší pozici do play-up. To se však nepodařilo a s tímto celkem jste doma prohráli 7:10, tudíž jste šli do postupových bojů z místa třetího a do play-up jste dostali vítěze z vedlejší skupiny. Co se stalo, že jste nedokázali „urvat“ to druhé místo?

Určitě bych se nedíval, kdo je papírově slabší nebo silnější, tato liga je krásná v tom, že opravdu každý tým může vyhrát i prohrát s kýmkoli nehledě na pořadí v tabulce. Nicméně měli jsme dvě šance: se Vsetínem a Prostějovem, kde jsme potřebovali jeden z těchto zápasů vyhrát, bohužel se nepovedl ani jeden a druhé místo jsme si ztratili sami. Prostějovu už nešlo vůbec o nic, přijeli si odehrát svůj poslední zápas a věděli, že pro ně sezóna končí, my jsme byli ti, kteří museli vyhrát. A tady byla ta hlavní křeč, Prostějov hrál dobře do těla, chtěli si to užít a my jsme si na sebe ušili zbytečnou nervozitu, čím více jsme chtěli, tím hůře jsme hráli. Do příští sezóny se z těchto zápasů musíme poučit.

V bojích play-up se vám nakonec podařilo Brno porazit 3:2 na série, přičemž rozhodující zápas jste hráli na domácí půdě Brna a vyhráli těsně 8:7. Jak jsi s týmem prožíval tento zápas? Zápas se hrál navíc první den, kdy vláda vyhlásila zákaz diváků na sportovní utkání. Bylo poznat, že v hale chybí hlasy a aplausy diváku? A jak jste se tím vypořádali?

Páté rozhodující zápasy jsou nepopsatelné, v roce 2009 jsem už podobný zápas hrál o setrvání v nejvyšší soutěži a vyhráli jsme ho, jsou to zápasy, na které nezapomenete. V šatně šlo cítit odhodlání a chuť po vítězství, byl jsem přesvědčený, že tento tým nemůže v Brně prohrát! Všechny čtyři předešlé zápasy se hrály opravdu v bouřlivé divácké kulise, a to jsme čekali i od pátého zápasu. Do Brna jsme měli vycestovat autobusem společně s našimi fanoušky, den před odjezdem přišel tento zákaz a autobus jsme museli zrušit. Proto jsme alespoň na tribuny vyvěsili naši druhou sadu dresů, abychom se v hale nebáli. Tento zápas si diváky určitě zasloužil.

Tušil jsi už po zápase s Brnem, že by mohla nastat situace, která nastala, tedy zrušení všech sportovních utkání?

Po zápase s Brnem jsme byli v obrovské euforii už jsme se těšili na sobotu, že vyrazíme na Krnov, což měl být náš další soupeř. To, co se odehrálo v následujících hodinách jsem vnímal, jako nějakou akční bojovou hru, která se nás vůbec netýká. Pak jsem viděl v televizi tiskovku, že se ruší česká hokejová extraliga a tam mi došlo, že bude konec i u nás. V pátek vyšlo prohlášení, že se florbalové soutěže ukončují.

Jaká byla tvá reakce, když ses dozvěděl, že vedení Českého florbalu předčasně ukončilo sezónu a vy se s postupem do Národní ligy pro tuto sezónu můžete rozloučit?

Cítil jsem neskutečný vztek, smutek, že roční tvrdá práce všech je u konce. Tam jsem si pomyslel, kdyby nás Brno vyřadilo, prohráli jsme sportovní cestou, tento konec bolí. Ale rozhodnutí respektuji, všichni sportovci jsme na tom stejně. Zdraví je přednější.

Jaké máte ambice na příští sezónu?

Letos jsme chtěli hrát v první polovině tabulky. Troufám si říct, že ambice na příští sezónu budou – hrát na předních místech tabulky a dokončit práci, kterou jsme letos nedotáhli do konce.

Jak trávíš svůj volný čas, kterého máš teď díky pauze více než obvykle?

Díky mé práci učitele, mám teď volného času opravdu dostatek. Čas trávím s rodinou. A do toho se snažím nějak udržet ve fyzické kondici.

Připravujete se už s týmem nějak na nadcházející sezónu?

Prozatím se každý připravujeme individuálně, společnou přípravu bychom měli zahájit v půlce června.

Jak myslíš, že bude vypadat příští sezóna (z organizačního hlediska)? Myslíš, že bude stejná, nebo bude několik úprav, jako například omezený počet diváků, nebo vstup pouze se zakrytými ústy a nosem atp.?

Pevně věřím, že sezóna bude probíhat klasicky, jak jsme zvyklí.

Minulou letní přípravu jste absolvovali pod vedením borců z Fit Factory. Jak jste se s týmem cítili po dvouměsíční dřině FF? Plánujete i letos opět s nimi spolupracovat?

Jak už jsem zmínil, fyzicky jsme byli vybaveni opravdu dobře, proto už jsme s Fit Factory domluveni na další spolupráci, trenéři i my se už na společnou práci moc těšíme, už aby to začalo.

Díky za rozhovor a přeji hodně štěstí.

 

A teď kapitánka žen Vladimíra Skalíková.

Ahoj Skaldi, taky hned na úvod – jak bys zhodnotila uplynulou sezónu?

Ahoj, sezónu nejde hodnotit jinak než pozitivně. Nejen díky výsledkům, ale i složení týmu letos hodně sedlo.

Co bys řekla, že bylo vaší silnou stránkou a co naopak bylo třeba zlepšit?

Začnu tím, co bychom měli zlepšit, a to je jednoznačně trefování brány, jelikož to je opravdu do nebe volající, co dokážeme netrefit (smích). Naši silnou stránkou je, že jsme flexibilní, co se sestavy týče, umíme získávat míč a kombinovat do útoku.

Vyhrály jste základní část ligy, kdy jste se o prvenství „praly“ s Hradcem Králové. Nakonec jste byly od Hradce o osm bodů ve vedení a třetí tým, kterým je nováček Havířov, ztrácel na Hradec bodů jedenáct. Proč bys řekla, že je mezi jednotlivými příčkami rozmezí tolika bodů? Jak jsi prožívala boj o prvenství už se zmíněným Hradcem Králové?

Nehledala bych za tím nic zapeklitého, Hradec zkrátka párkrát zaváhal a Havířov měl pomalejší rozjezd sezóny coby nováček. Osobně jsem čekala ostřejší boj, ale věřila jsem, že to zvládneme. Takové zápasy, kde jde o víc, než jen výsledek jsou za odměnu.

S Havířovem jste také několikrát zaváhaly. Čím to, že vám tento celek dělal takové problémy?

Havířov hodně spoléhá na individuality, což šlo nejvíc poznat v posledním zápase, kdy přišli hned v úvodu o jednu z opor a celá sestava se jim rozsypala jako domeček z karet. Naší chybou bylo, že jsme k obranné fázi přistupovali hodně „laksně“ a mysleli si, že proti nováčkovi v sezóně to půjde samo.

V prvním kole play-off jste si vybraly Jihlavu, kterou jste si ostatně vybraly i minulý rok. Z jakého důvodu jste i opět vybraly tento celek?

Od Jihlavy víme, co čekat a umíme si nad nimi udržet kontrolu. A hlavně jsme si to celkem jednoznačně odhlasovali.

Nad Jihlavou jste tedy vyhráli poměrně hladce na série 2:0. Poté jste měly hrát s vítězem duelu Dobruška – Aligators, o jejichž vítězství musel rozhodnout až třetí zápas, kdy vyhrály Aligators. Byla jsi ráda, že vyhrály zrovna ony, nebo bys raději hrála proti Dobrušce?

Zápasy s Dobruškou mají „říz“ a takové zápasy já mám moc ráda (smích). Takže mě trošku mrzelo, že to nedotáhli, ale věřím, že by si náš dobře rozjetý vlak poradil i s Aligators.

Kdybyste vyhrály nad Aligators, šly byste do semifinále na tým z druhé skupiny. Jak moc jsi věřila svému týmu, že byste to mohly dotáhnout až třeba do finále a bojovat o extraligu?

Myslím si, že to bylo klidně možné. Někdy máme nevyrovnané výkony, ale co se týče zápasů, kde jde do tuhého, umíme zarvat a táhnout za jeden provaz.

Věřila jsi, že by mohl letos ten postup do extraligy vyjít?

Vždycky věřím v ty nejvyšší cíle a mockrát za svoji kariéru jsem byla u toho, že možné je opravdu vše, nehledě na statistiky. Takže ano, klidně to vyjít mohlo.

Jaká byla tvá reakce, když ses dozvěděla, že vedení Českého florbalu předčasně ukončilo sezónu a vy se s postupem do extraligy žen pro tuto sezónu můžete rozloučit?

Zrovna jsem jela v autě a na hodinkách mi přišlo upozornění od 4 lidí skoro ve stejný čas. Zastavila jsem, abych se podívala „co se robí“… Když jsem si vybavila všechen ten čas, dřinu, úspěchy, i neúspěchy... přišel pocit bezmoci a slzy.

Jaké jsou vaše ambice na příští sezónu?

Zatím jsme se společně nesešli a nemluvili o tom, ale osobně si myslím, že budeme minimálně chtít navázat na to, co všechno jsme letos natrénovali. Nepochybuju o tom, že hlad po florbale všech z týmu bude tak velký, že to rozjedem na plné pecky.

Jak trávíš svůj volný čas, kterého máš teď díky pauze více než obvykle?

Můj volný čas se nejvíce točí kolem Tobíka (syn od Vlaďky – pozn. red.), dokud neotevřou školku, jsem s ním doma na home office. Takže jsme doma, a odpoledne buď na kole, nebo někde v přírodě. Čas pro mě samotnou přichází, když jde spát nebo nastoupí babička. Nejvíce využívám tyhle momenty k posilování, občas běhu a turistice.

Připravujete se už s týmem nějak na nadcházející sezónu?

Zatím to bylo individuální, ale v nejbližších dnech máme možnost začít nultou fázi letní přípravy a já se na to moc těším.

Jak myslíš, že bude vypadat příští sezóna (z organizačního hlediska)? Myslíš, že bude stejná, nebo bude několik úprav, jako například omezený počet diváků, nebo vstup pouze se zakrytými ústy a nosem atp.?

Samozřejmě respektuji veškeré opatření a nařízení, ale doufám, že v časech nové sezóny už bude zase všechno v normálu.

Díky za rozhovor a přeji hodně štěstí.

Taky děkuji a těším se, až se všichni zase potkáme.

 

Diskuze

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC ORCA KRNOV 3 21:16 7
2. FBS Olomouc 3 25:15 6
3. FbC Asper Šumperk 3 26:21 6
4. Florbal Vsetín 3 23:18 6
5. FBC Intevo Třinec 3 20:15 6
6. SK Domaslavice 3 19:17 6
7. Zlín Lions 3 21:21 5
8. 1. FBK Eagles Orlová 3 18:19 3
9. FBC ZŠ Uničov 3 16:19 3
10. FBC MSEM Přerov 3 20:25 3
11. SK K2 Prostějov 3 18:28 3
12. FBC TJ Sokol Frenštát.. 3 13:26 0

Kompletní tabulka

INTEVO Třinec s.r.o. EXE Sport Město Třinec
Maple Trade, s.r.o.
Ossiko v.s.p. Moravskoslezský kraj Teamstore Enviform a.s. Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 57278
Posledních 30 dnů: 2704 | Posledních 7 dnů: 591 | Poslední den: 64

© 2020 FBC Intevo Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Stylové triko?
Vychytané tréninkové doplňky?
Mrkni na FANSHOP

Navštívit Fanshop
x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne