FBC Ossiko Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Ossiko Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

10:6 FBS Olomouc
FBC Ossiko Třinec

Datum a čas konání: 10.11.2019 18:00
Místo: SH Čajkaréna Olomouc

Příští zápas

-:- FBC Ossiko Třinec
Florbal Vsetín

Datum a čas konání: 16.11.2019 18:00
Místo: SH Stars Třinec

Ze zápisníku náhodného diváka 27.10.

Ze zápisníku náhodného diváka 27.10.

V neděli 27.10. hrály naše holky 8. kolo 1. ligy žen, tentokráte se střetly s Dobruškou. Naštěstí ženy z města F.L. Věka uspořádaly zápas v Rokytnici v Orlických horách, takže jsme to měli dobrých 30min. blíž autem.

 

 


Ze zápisníku náhodného diváka – 1

V neděli 27.10. hrály naše holky 8. kolo 1. ligy žen, tentokráte se střetly s Dobruškou. Naštěstí ženy z města F.L. Věka uspořádaly zápas v Rokytnici v Orlických horách, takže jsme to měli dobrých 30min. blíž autem.

Zápas začal tak nějak obvykle, Ossiko sleduji jen první sezónu, ale už jsem si zvykl na herní prvek Elišky Zetkové (Mrówki), kdy se vydá podél mantinelu na zteč ať je tam místo, či ne. Tentokráte se nevlezla pod paži soupeřky a skončila na vlastní střídačce. Vzhledem k 40. sekundě zápasu už tam chvíli zůstala.

První gól padl záhy. Adéla Šíbrová tak dlouho za brankou vozila míček, až nevěděla co s ním, tak nakročila sama před branku a bekhendem vymetla roh. My celí dva vzorní fanoušci, jsme očekávali další zvyšování skóre, ale narodilo se takové plácnutí soupeřky od mantinelu a hle, 1:1. Trochu to zacloumalo s Martinou Szwancarovou v brance, neboť si poprvé sáhla na míček, lovíc ho ze sítě, ale to bylo jen chvilkovou záležitostí. K větší pohodě nám napomohla brankářka soupeře, když po její hrubé chybě stačilo Sabce Zoubkové jen dorazit míček do prázdné sítě. Tak to jo, to půjde, s takovou brankářkou u soupeře nemůžeme prohrát :-). Vyzkoušeli jsme si oslabení a pak přichází zvýšení stavu na 3:1. Jana Nogawczyková si vezme míček od Tete na půlce, koukne na soupeřky, jako poslední hráč jde do kličky proti 2 soupeřkám, ufff vyšlo to a vymetá růžek. Teda branka hezká, ale proti silnějšímu soupeři bych doporučil se nepouštět do větších akcí tohoto typu (řečeno slovy klasika).

Na přelomu třetin jde do oslabení soupeř (v zápisu je to obráceně), hrajeme přesilovku, z místa kde ještě nedávno kralovala Nikol, krásně po zemi namazala Jana Nogawczyková (ano, v tomto zápase jí šly kličky i přihrávky) a Sabina Zoubková pohodlně dala na zadní tyči gól.

Aby zápas nebyl tak nudný, začalo se vylučovat. Mrówce „onoseto odrazilo“ na ruku. Dovolím si uvést, že jsme žádného japonského (čti onoseto, či samoseto) spoluhráče s sebou nevezli.

Čekal jsem (po vzoru zápasu s Panters) v oslabení zteč 3 hráček na soupeře, ale tentokráte se nekonalo. Vyrazila jen Lucka Mišúnová, ještě 3 metry před zadním mantinelem měla rychlost jak Bolt na šachovnici před cílem. To bylo jasné, že skončí lapena v síti za mantinelem. V síti skončila soupeřka. Šli jsme to 3. A protože nám popěvek Martinem Štéglikem, „ve třech, dáme góla ve třech“ jaksi nerýmoval, sledovali jsme, jak lze úspěšně ubránit celkem neplodný tým z Dobrušky.

Gól na 5:1 si nějak nevybavuji, jen podotknu, že Adéle Šibrové tento zápas opravdu sedl, a bylo radost koukat na její hru. Premiérový gól na 6:1 si připsala Markéta Konderlová (míček zabaven, podepsán), když jí opět namazala Jana Nogawczyková.

3. třetina už nebyla tak bojovná jako druhá, neb o zápase bylo v podstatě rozhodnuto.

Gólem na 7:1 si odčinila Lucka Mišúnová své vyloučení, docela se sama poprala se soupeřkami, až dostala míček na forhend a pavučinka byla vymetena.

V závěru utkání se nám rozehrála i třetí lajna a po vzoru, co střídání to gól, z hole Natálie Kawulokové bylo ukončeno utkání, ve kterém se ukázalo, že gólu umí dávat i někdo jiný než první lajna, utkání, ve kterém lze vychytat dobré skóre (až na ty výhozy, Martino, až na ty výhozy), a pokud se nebude blbnout kličkami na středu, stahovačkami pod nohy soupeřek a podobných fintiček, lze uhrát hezký výsledek i kvalitnějšími soupeřkami

Zapsal: Martin Mikula

Diskuze

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FbC Asper Šumperk 9 80:35 27
2. FBC ORCA KRNOV 9 79:41 21
3. FBC Ossiko Třinec 10 69:42 21
4. FBS Olomouc 8 68:51 19
5. SK K2 Prostějov 9 56:56 18
6. FBC ZŠ Uničov 9 51:44 14
7. 1. FBK Eagles Orlová 9 51:55 12
8. Florbal Vsetín 8 54:50 9
9. FBC MSEM Přerov 9 42:53 9
10. Zlín Lions 9 50:70 9
11. FBK Jeseník 8 27:71 0
12. FbC KOVO KM Frýdek.. 9 23:82 0

Kompletní tabulka

Ossiko v.s.p. FloorballPlayer Město Třinec Moravskoslezský kraj Enviform a.s. Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s.
Maple Trade, s.r.o.
Pro-idea s.r.o.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 40581
Posledních 30 dnů: 2519 | Posledních 7 dnů: 753 | Poslední den: 163

© 2019 FBC Ossiko Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Stylové triko?
Vychytané tréninkové doplňky?
Mrkni na FANSHOP

Navštívit Fanshop
x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne