Florbal Vsetín

Datum a čas konání: 16.11.2019 18:00
Místo: SH Stars Třinec

Juniorské kategorie po tři body, mladší žáci třetí

Tento víkend vyrazily do bojů také naše dvě juniorské kategorie - junioři a juniorky, kteří byli bohužel "jen" padesátiprocentní a naši starší žáci, kteří skončili na třetím místě.

MLADŠÍ ŽÁCI

V  sobotu 12.10.2019 se přet utkáním 1. ligy žen odehrál ve sportovní hale v Havířově turnaj mladších žáků. Naši druzí nejmladší bojovali o umístění s Karvinou, Havířovem, Krnovem a Vítkovicemi. Bohužel se jim podařilo vyhrát pouze nad Krnovem a nakonec skončili na třetím místě.

Komentář trenéra Tomiczka: "První zápas jsme hrali s Havířovem, s kterým jsme první polovinu drželi krok. Bohůžel druhou třetinu ukázali svou sílu a dokázali nás porazit docela velkým rozdílem, který byl k nám až příliš krutý. Druhý zápas jsme hráli s Krnovem, kde naši hráči plnili isntrukce a tento zápas dovedli do vítězného konce. Dál na řadu přišly vítkovice tento zápas měl opačný průběh, jak v zápase s Havířovem, zde jsme tahali za kratší konec první polovinu. Druhá půlka byla o ničem jiném a dokonce jsme ji vyhrali, bohůžel ale rozdíl z první půlky jsme nedohnali a zápas prohráli. Poslední zápas jsme odehráli s Karvinou. Musím opravdu smeknout před výkonem našich kluků, kteří výborně hrajicí Karvinou 90 % zápasu přehravali. Bohůžel v poslední minutě Karviná nasadila to nejlepší co měla a dokázala zápas otočit a vyhrát. Za celý turnaj bych chtěl jménem trenérů klukům poděkovat ale tento turnaj nám ukázal i slabiny na kterých musíme dál pracovat"

JUNIOŘI

V neděli 13.10.2019 si naši junioři udělali výlet do Petrovic, kde se v ranních a dopoledních hodinách utkali nejprve s domácími Petrovicemi a následně s ostravskou Letkou. Zápas proti domácím se nedal nazvat jinak, než petrovický beton. Tato taktika se jim ale bohužel vyplatila a z brejků se jim podařilo vstřelit dva góly. Třinečtí však přes očividně kvalitní petrovický blok dokázali vstřelit brankou pouze jednu. Druhý zápas byl úplně jiný. Konečně se dalo na něco koukat a naši junioři dokázali první třetinu vyhrát 3:0. Poté se i Letka začínala dostávat do zápasu a druhá třetina byla bez gólu. Další a pak už jediný gól padl až ve třetí třetině do branky Třince.

Z.F.K. AQM PETROVICE - FBC OSSIKO TŘINEC   2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: Turek (Stebel)

FBC OSSIKO TŘINEC - FBC LETKA   3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: Kováč, Heczko (Bajtek), Kyselý

Komentář trenéra Ščigla: "Do prvního zápasu nastoupily Petrovice s totálně defenzivní taktikou, kdy na nás v 5 čekali na své polovině a jen vyráželi do rychlých brejků. 2 z nich proměnili, což jim přes naší střeleckou i herní převahu stačilo k vítězství. V zápase s Letkou jsme od 1. střídání aktivně pressovali, za což jsme byli odměněni rychlým vedením 3:0. Od druhé třetiny se hra vyrovnala a v závěru nás soupeř dostal pod tlak, ale dokázali jsme si to pohlídat a zvítězit."

JUNIORKY

V neděli i naše juniorky vycestovaly do nedaleké Čeladné k utkání proti Aligators a Olomouci. Zápas proti Aligátorkám měly naše holky pevně pod kontrolou a šlo jednoznačně vidět, že mají nad soupeřem převahu.. Druhý zápas už byl o dost obtížnější a holky z obou týmu předvedly kvalitní výkony. Olomouc však potvrdila svou kvalitu a dokázala proměňovat své gólové šance.

Branky a nahrávky: Szymiková (Kováčová), Konderlová (Kovářová), Kováčová (Harwotová), Konderlová

FBS OLOMOUC - FBC OSSIKO TŘINEC   6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: Kajzarová (Konderlová)

Komentář Bieleszové a Martynkové T.: "Dnešní zápasy byly odlišné, každý z nich měl jiný průběh. V tom prvním jsme byly jednoznačně lepším týmem, ale první dvě třetiny jsme se trápily v zakončení. I přes hezké kombinace to tam ne a ne padnout, naštěstí se ve třetí třetině všechno prolomilo a holky dokázaly tento zápas vyhrát. Ve druhém zápase byla favoritem Olomouc. Utkání bylo náročné a i když výsledek nevypadá nejlépe, holky předvedly kvalitní výkon a nemají se za co stydět."