FBC Intevo Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Intevo Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

7:10 FBC Ossiko Třinec
SK K2 Prostějov

Datum a čas konání: 22.2.2020 18:00
Místo: SH Stars Třinec

Jan Janáč: Od starších hráčů se můžeme učit lidskosti

Jan Janáč: Od starších hráčů se můžeme učit lidskosti

Honza Janáč byl vyhlášen nejlepším hráčem minulého zápasu, kdy dvěmi góly výrazně ovlivnil konečný výsledek v odvetě proti Orlové. S Honzou vám proto přinášíme rozhovor, na jehož konci Honza také zodpovídá dotazy fanoušků.

Ahoj Honzo, začneme hezky od konce. V neděli jste odehráli odvetný zápas proti Orlové, kde jsi vstřelil první dva góly, díky čemuž se náš tým uklidnil a mohl hrát svou hru. Vnímal jsi, že toto byly velmi důležité branky?
"Ahoj, myslím, že v každém zápase jsou první góly důležité, obzvlášť u nás, hrajeme pak s daleko větším klidem než když dá první gól soupeř."

Komentáře obou trenérů po zápase se moc nelišily- oba zmiňovali, že poslední třetina neměla s florbalem moc společného. Jak moc těžké bylo zvládat tyto vyhrocené momenty zápasu?
"Řekl bych, že rozhodčí moc nezvládli první dvě třetiny zápasu, kdy si nestihli sjednat respekt na hřišti, ve třetí třetině se pochopitelně všechno znásobilo a dopadlo to tak, jak to dopadlo."

O den dříve v sobotu to doma nevyšlo a prohráli jste 4:1. Co se stalo?
"Orlová se na nás dobře připravila, myslím, že jim vše vyšlo tak jak chtěli, třeba už zmiňovaný první gól. Špatně se nám procházelo do zakončení, kterých jsme měli opravdu minimum. Naštěstí jsme si hned po zápase řekli, co bylo špatně a na druhý den to napravili."

Ve čtvrtek 26.10. jste pak odehráli “Veliké” utkání ve STaRSu proti FBC Letka- soupeři z Národní ligy. I v tomto zápase jsi skóroval (gól na 5:3) a dá se říci i o tomto gólu, že přišel v pravý moment. Zkus nějak popsat tuto situaci. Byl to pro tebe zatím nejdůležitější gól kariéry?
"Začalo to u Matěje Hecla, který mi prohodil míček z obrany na levý mantinel, já jsem si pak už jen narovnal míček na hokejku a zkusil vystřelit, naštěstí to tam padlo. Asi to bude můj nejdůležitější gól kariéry, ale doufám, že půjdeme ještě výš a brzy ho překonám."

Zápas s Letkou jste nakonec zvládli 8:5 a postoupili do dalšího kola Poháru. Přibliž nám trochu emoce, které vládly během zápasu a po něm v týmu.
"Z mého pohledu to byl jeden z našich nejlepších zápasů, co se týče podpory na střídačce, opravdu to tam žilo. Po vyhraném zápase jsme byli pochopitelně všichni rádi, doufám, že bude ještě hodně důvodů k radosti."

Od začátku sezóny zatím nastupuješ docela pravidelně v jednom útoku s velmi zkušenými hráči Lukášem Marthausem a Lukášem Tomiczkem. Jak si pochvaluješ spolupráci právě s nimi?
"Jsem moc rád za to, že můžu pravidelně nastupovat. Výhodou je ještě lajna, ve které hraju, nemůžu si na nic stěžovat, naopak jsem maximálně spokojený nejen s oběma Lukáši, ale i s Kubou Kyselým a Matějem Heclem."

V čem vidíš největší sílu vašeho týmu?
"Určitě ve vyrovnanosti týmu, každý může dát branku. Další výhodou je, že v týmu máme “starší“ hráče, od kterých se můžeme učit nejen co se florbalu týče, ale také lidskosti. Na druhou stranu máme hodně talentovanou mládež, nejen tu, co už nakoukla do A-týmu, ale také v juniorce nebo v dorostu."

V příštím kole Poháru vás čeká Zlín, který jste už letos porazili. Jak bude probíhat příprava na tento důležitý zápas?
"Myslím, že příprava nebude nijak extra odlišná od běžné přípravy na zápas. Spíš si připomeneme jaký systém hraje Zlín a co na něj bude platit."

Dotazy fanoušků:
Dobrý den Honzo, dostala se ke mne informace, že jste nedávno začal také trénovat juniorský tým. Rád bych se v této souvislosti zeptal, zdali vám poznatky nabyté z té druhé strany (tj. trenérské) pomáhají zlepšit vaši hru. Gratuluji ke skvělým výkonům v A-týmu a přeji hodně štěstí do dalších zápasů.

"Jak už jsem zmiňoval, máme talentované juniory, když se občas dívám na jejich techniku, ukazuje mi to velké mezery v mé hře. Taky se snažím hru vnímat trochu jinak, když trénuji a všímat si jiných, lepších rozhodnutí, kterých bych si ze hřiště nevšiml. Děkuji za přání. Zdravím Jirku a Klárku."

Mě by zajímalo, co ten můj chábr by rád ve florbale dokázal? Dekuji za odpověď Honzo a přeju hodně úspěchů.
"Rád bych se čím jak nejvíc zlepšoval, dokud je to možné a pokud možno tím pomohl Třinci v postupech ještě výš. Děkuji za přání. Zdravím Patrika."

Děkujeme za rozhovor.

Diskuze

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FbC Asper Šumperk 22 198:84 63
2. FBC ORCA KRNOV 22 191:118 50
3. FBC Ossiko Třinec 22 161:112 47
4. FBS Olomouc 22 181:150 39
5. SK K2 Prostějov 22 133:150 35
6. 1. FBK Eagles Orlová 22 140:133 33
7. Zlín Lions 22 136:156 33
8. FBC ZŠ Uničov 22 132:135 31
9. FBC MSEM Přerov 22 127:129 28
10. Florbal Vsetín 22 142:154 24
11. FBK Jeseník 22 114:189 11
12. FbC KOVO KM Frýdek.. 22 67:212 2

Kompletní tabulka

INTEVO Třinec s.r.o. EXE Sport Město Třinec
Maple Trade, s.r.o.
Ossiko v.s.p. Moravskoslezský kraj Teamstore Enviform a.s. Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 51631
Posledních 30 dnů: 1192 | Posledních 7 dnů: 494 | Poslední den: 46

© 2020 FBC Intevo Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Stylové triko?
Vychytané tréninkové doplňky?
Mrkni na FANSHOP

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne