FBC Ossiko Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Ossiko Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

7:4 FBC Ossiko Třinec
FBC ORCA KRNOV

Datum a čas konání: 20.10.2019 16:00
Místo: SH Stars Třinec

Příští zápas

-:- FBK Jeseník
FBC Ossiko Třinec

Datum a čas konání: 2.11.2019 17:00
Místo: MSH Jeseník

Tereza Mikulová posílí ženský tým

Tereza Mikulová posílí ženský tým

Úřadující mistryně ČR Tereza Mikulová posílí pro nadcházející sezónu tým našich žen. Třinec se dohodl s aktuálně nejlepším českým klubem 1.SC Vítkovice na ročním hostování.

 

 

 

Byť vytížení 20 leté univerzálky nebylo v uplynulé sezóně podle jejich představ, byla u všeho významného, co se ve Vítkovicích odehrálo. Nejprve se účastnila Poháru mistrů ve Švédsku, kde ostravanky obsadily krásné 2. místo, následně si pak ze Superfinále odnesla zlatou medaili a titul mistryně ČR. "S Terkou k nám přicházejí velmi zajímavé zkušenosti. Je to mladá hráčka, která dokáže zahrát na všech pozicích a určitě vhodně doplní náš tým. Věřím, že díky své povaze také rychle zapadne do kolektivu." okomentoval příchod Mikulové trenér žen Jiří Kajfosz.

Tak, jak už bývá u našich posil zvykem, také s Terezou jsme pro vás připravili krátký rozhovor.

Řekni nám prosím něco málo o tvém florbalovém životě.
"Můj florbalový život začal už někdy v roce 2004, kdy se v Horní Suché založil florbalový tým a já, tehdy ještě ve školce, jsem to tam šla se svými kamarády zkusit. Moje dobrodružství ale skončilo poměrně brzy zhruba po roce, kdy jsem si jednou na tréninku vyrazila florbalkou 2 přední zuby. (smích) Což mě dost odradilo, a tak jsem šla zkusit atletiku. Té jsem se věnovala do roku 2008, kdy mi tréninky po výměně vedení přestaly dávat smysl a já se vrátila zpátky ke florbalu do Horní Suché. V roce 2012 jsem přestoupila do Vítkovic, a začala se ten florbal pořádně učit.  Trénovat pod Tomášem Martiníkem bylo to nejlepší, co mě mohlo potkat, a za většinu toho, co umím, vděčím jemu. Extraligu jsem však poprvé vyzkoušela v dresu Olomouce, ale loňskou sezónu jsem už byla zpět v modro-bílém. Měla jsem možnost být na Chapmions Cupu ve Švédsku a také na Superfinále... Byly to skvělé zážitky."

Jaké jsou tvoje největší florbalové úspěchy?
"Největší význam pro mě má titul Mistryně ČR v kategorii juniorek, kdy jsem část sezóny měla tu čest vést tým jako kapitán. Vysoko řadím zlato v kategorii dorostenek. No a juniorský bronz, to byla také jízda. Tenkrát se ještě soutěž nehrála celorepublikově, takže jsme odjížděly do Prahy na závěrečný turnaj a vůbec netušily na co máme. Podle hesla „Na Tatranu bez Tatranu“ jsme tenkrát veleúspěšný Tatran poslaly domů a po jedné prohře v semifinále jsme přivezli do Ostravy bronz. Z letošní sezóny mám stříbrnou medaili z Poháru mistrů a také zlato ze Superfinále."

Jaké jsou tvoje florbalové a životní cíle?
"Florbalový cíl je snad jasný -  dostat se s mým novým týmem do Extraligy! Budu se snažit holkám pomoct jak jen to půjde a doufám, že jim předám snad i nějaké ty zkušenosti. A hlavně bych se chtěla opět florbalem bavit, což v posledních 2 sezónách tak úplně nebylo."

V životě bych samozřejmě chtěla úspěšně dostudovat a postavit se na vlastní nohy.  V posledních pár letech mě doslova pohltilo cestování. A proto bych ráda procestovala celý svět nebo minimálně bych chtěla navštívit všechny kontinenty. A k tomu potřebuji zdraví, práci a partnera, který to vidí stejně jako já. To první mám, to druhé nyní taky, na té třetí položce se pracuje. "(smích)

Letní přípravu jsi zahájila s týmem, takže jsi stihla holky trochu poznat. Jaký máš z týmu pocit?
"Holky jsou fajn, rozumím si s nimi a doufám, že dobře zapadnu do kolektivu. S některými jsem se ještě nestihla úplně seznámit, ale doufám, že se to brzy napraví, třeba na nějakém teambuildingu. Kolektiv tady je úplně jiný než v Ostravě, za což jsem ráda. A hlavně všichni tady rozumí PO NASZYMU a to je úplně super."

Proč sis vybrala právě Třinec? Viděla jsi v uplynulé sezóně nějaké zápasy?
"Mám už nějaké ty extraligové zkušenosti, ale proto, abych si mohla zahrát extraligu, nehodlám jako student jezdit vlakem přes půl republiky. Třinec je blízko a má dobře našlápnuto. Byla jsem se podívat na poslední domácí zápas, kdy holky hrály proti Hradci Králové. Bylo to skvělé, tolik diváku nemáme často ani v extralize. Po konci sezóny, kdy jsem tušila, že pro mě v A-týmu Vítkovic už nebude místo, tak právě Třinec byl jasnou volbou. Libí se mi herní styl a nadchly mě i loňské výsledky, kdy holky došly v Play-off do čtvrtfinále. Byla jsem oslovena i Torpédem Havířov, ale když mi napsal trenér z Třince, tak už nebylo o čem…"

Co očekáváš od svého působení u nás?
"Očekávám, že se mi vrátí radost ze hry a sebevědomí."

Auto nebo motorka? :)
"Těžká otázka… Já ráda oba. Už odmalička byl ve mně kousek klučiny. Sama si měním gumy u auta, olej v motorce a takové ty věci co holky normálně nedělají.(smích) Auto je spíš dopravní prostředek a motorka je vášeň. Na tu nemá odvahu sednout každý."

Je něco co bys chtěla vzkázat fanouškům?
"Těším se, na tu atmosféru, která byla loni úžasná. Budu se snažit Vás nezklamat. Přijďte nás i letos podpořit!  Bude to jízda!"

Diskuze

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBS Olomouc 6 53:33 16
2. FbC Asper Šumperk 5 43:17 15
3. FBC Ossiko Třinec 7 37:27 15
4. FBC ORCA KRNOV 5 41:20 12
5. SK K2 Prostějov 6 32:33 12
6. 1. FBK Eagles Orlová 7 35:38 9
7. FBC ZŠ Uničov 6 33:35 8
8. Florbal Vsetín 5 31:25 6
9. FBC MSEM Přerov 6 31:37 6
10. Zlín Lions 6 28:46 6
11. FBK Jeseník 5 17:39 0
12. FbC KOVO KM Frýdek.. 6 14:45 0

Kompletní tabulka

Ossiko v.s.p. FloorballPlayer Město Třinec Podpora výkonnostního sportu a reprezentace ČR v Moravskoslezském kraji pro rok 2018 Enviform a.s. Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s.
Maple Trade, s.r.o.
Pro-idea s.r.o.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 38969
Posledních 30 dnů: 3273 | Posledních 7 dnů: 584 | Poslední den: 77

© 2019 FBC Ossiko Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Stylové triko?
Vychytané tréninkové doplňky?
Mrkni na FANSHOP

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne