FBC Ossiko Třinec

Oficiální web florbalového klubu
FBC Ossiko Třinec
www.fbctrinec.cz

Poslední zápas

7:4 FBC Ossiko Třinec
FBC ORCA KRNOV

Datum a čas konání: 20.10.2019 16:00
Místo: SH Stars Třinec

Příští zápas

-:- FBK Jeseník
FBC Ossiko Třinec

Datum a čas konání: 2.11.2019 17:00
Místo: MSH Jeseník

Jan Piško posílí mužské brankoviště

Jan Piško posílí mužské brankoviště

Prozatím nejzvučnější posilou mužského Áčka je Honza Piško. Na jeho přestupu se před nadcházející sezónou dohodl náš klub s Torpédem Havířov, odkud Honza přichází.

O tom, že se jedná o opravdu zvučnou posilu vypovídají také čísla. V bráně klečí už 17 let od roku 2002. Na svém kontě má 19 startů v Divizi, 49 startů v Národní lize, 25 startů v 1.lize mužů  a dokonce jeden start v extralize. Honzu jsme trochu vyzpovídali, aby jste ho mohli trochu poznat. Jak je z rozhovoru patrné hned na první pohled, Honza je rodilý vtipálek, nebo se o to alespoň snaží :).

PŘIBLIŽ  NAŠIM FANOUŠKŮM TVŮJ FLORBALOVÝ ŽIVOT.
"Vlastně takový jednobarevný, ale zároveň dost pestrý. Začal jsem v TH už v roce 2001 a prošel jsem si všechny kategorie od přípravky, žáky, dorost až po muže. V mladších žácích jsem byl na výběrech, zažil jsem sestup i postup juniorů do KB ligy, vystřídal X čísel, projezdil turnaje po okolí, pár let jsem dokonce měl smlouvu s firmou Jadberg. Vyzkoušel jsem si trénování elevků, vypomáhal jsem u juniorů i juniorek a v neposlední řadě pár golmanských tréninků. Loni nastalo v Havířově pár změn, do toho nová práce a vlastně nebylo nic, co by mě tam drželo, tak došlo poprvé na změnu dresu a hostování ve FM. Jo a abych ještě nezapomněl, jsem také rozhodčí."

JAK SES DOSTAL DO TŘINCE?
"Jak už jsem psal, hostování ve FM mi právě skončilo a i vzhledem k práci a dalším faktorům jsem začal pokukovat co a jak příští sezónu a čekal na případné nabídky. Zvážil jsem asi 3 nebo 4 možnosti, dal si plusy a mínusy dohromady, prošel časové možnosti, slovo dalo slovo a nějak se to upeklo."

CO TĚ NA TŘINCI NEJVÍCE LÁKA?
"První zahraniční angažmá (smích). Ne, dělám si samozřejmě srandu. U kluků jde vidět obrovský progres a enormní zapálení. Pět postupů za šest let? Klobouček!"

UŽ JSI MĚL MOŽNOST SEZNÁMIT SE S TÝMEM? JAKÝ MÁŠ NA NĚJ NÁZOR?
"Upřímně ani moc ne, byl jsem jen na dva tréninky na konci sezóny, kdy už měli kluci jistý postup. Pár jich znám klasicky od vidění, z doslechu, z turnajů nebo tak. Najdou se tu jak ostřílení mazáci tak šikovní junioři, tým má na čem stavět. Poznávačka mě čeká již brzy na letní přípravě. Ale prvotní názor mám velmi pozitivní, hlavně první trénink mě příjemně překvapil."

JAKÉ JSOU TVÉ CÍLE PRO NADCHÁZEJÍCÍ SEZÓNU?
"Prvně se chci poprat o post jedničky. Kluků do brány tu zrovna málo není a znají prostředí, pro mě to bude zase něco nového, na což se ale moc těším. Loňskou sezónu jsem si co do herní vytíženosti užil, tak doufám, že to tak bude i letos. Týmové cíle asi ještě padnou v kabině, já chci hlavně pomoct k co nejlepším výsledkům a třeba do dvou nebo tří let i k dalšímu postupu směr do Národní liga."

ČERVENÁ NEBO ŽLUTÁ?
"Já mám vlastně dres bílo-modrý ale karty rozdávám jen červené, takže je to jasné (smích)."

TVÁ PŘÍTELKYNĚ HRAJE ZA TORPÉDO HAVÍŘOV - SOUPEŘE ŽEN V PRVNÍM KOLE 1. LIGY ŽEN. KOMU BUDEŠ FANDIT?
"Nejtěžší otázka na konec, tak snad nebudu bez večeře ... vidím to jasně, kapitánka dá hattrick, takže ji a samozřejmě pěknému florbalu ... navíc při mém štěstí to budu pískat (smích)."

Diskuze

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBS Olomouc 6 53:33 16
2. FbC Asper Šumperk 5 43:17 15
3. FBC Ossiko Třinec 7 37:27 15
4. FBC ORCA KRNOV 5 41:20 12
5. SK K2 Prostějov 6 32:33 12
6. 1. FBK Eagles Orlová 7 35:38 9
7. FBC ZŠ Uničov 6 33:35 8
8. Florbal Vsetín 5 31:25 6
9. FBC MSEM Přerov 6 31:37 6
10. Zlín Lions 6 28:46 6
11. FBK Jeseník 5 17:39 0
12. FbC KOVO KM Frýdek.. 6 14:45 0

Kompletní tabulka

Ossiko v.s.p. FloorballPlayer Město Třinec Podpora výkonnostního sportu a reprezentace ČR v Moravskoslezském kraji pro rok 2018 Enviform a.s. Třinecká klimatizace, a.s. Distribuce tepla Třinec a.s.
Maple Trade, s.r.o.
Pro-idea s.r.o.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 38969
Posledních 30 dnů: 3273 | Posledních 7 dnů: 584 | Poslední den: 77

© 2019 FBC Ossiko Třinec | Všechna práva vyhrazena | info@fbctrinec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Stylové triko?
Vychytané tréninkové doplňky?
Mrkni na FANSHOP

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne