3:5 K1 Florbal Židenice

Datum a čas konání: 7.4.2024 17:00
Místo: STAREZ ARÉNA VODOVA (Velká hala)

Vítkovice udolaly Třinecké bojovnice až v závěrečné periodě

Že výsledek 1:12 vypadá hrůzostrašně? Ano, ale Vítkovice určitě nebyly tak dominantní, jak se čekalo. Ženy Třince prohrávaly po 2.třetině "jen" 0:4, šance na zdramatizování utkání stále byla...

KOMENTÁŘ K ZÁPASU
Jednou větou by se tenhle zápas dal shrnout takhle: Vítkovice drží třinecké v zámku, ale branka je pro ně zakletá. Vítkovicím vyšel vstup do utkání, když už po 3. minutách vedli 3:0 v tu chvíli by nikoho v hale STaRS nenapadlo, že se vítkovická mašina zasekne. Nutno podotknout, že Třinec dobře bránil a s výborně chytající Velčovskou za zády Vítkovicím nedovolil skórovat dlouhých 35. minut, na 4:0 po tomto úseku bez branek pak zvyšovala vítkovická útočnice Justyna Krzywak. Ve 3. třetině dostala šanci mladá brankářka Turoňová. Vítkovické hráčky ji ale nehodlaly šetřit a třetinu ovládly 8:1! O čestný úspěch Třince se zasloužila Kawuloková po přihrávce Kašprišinové.

OHLASY TRENÉRŮ
Komentář trenéra hostů Tomáše Martiníka:
"V zápase jsme ukázali málo z našeho umu. Hrací období od 5 min. do 40 minuty nemůžu slušně komentovat a jen se za něj divákům omluvit. To nebyl z naší strany florbal. Třetí třetina už parametry snesla a alespoň trošku jsme si vylepšili náladu. Děkuji soupeřkám za zápas, dle mého k němu přistoupili, jak se sluší a patří, a gól v závěru zápasu byl zaslouženou odměnou."

Komentář trenéra domácích Jiřího Kajfosze: "Ono je to vždy loterie, jak přistoupit pro nás, k tak velkému zápasu. Začátek jsme klasicky nezvládli a už "v šatně" jsme tekli 0:3. Když jsme zjistili, že také umíme hrát florbal, bylo to o poznání lepší. Těšit nás může, že jsme neinkasovali více než půl hodiny, to je proti Vítkovicím slušné. Dopředu to bylo od nás slabší. Ale jak psal Tomáš, náš gól byl vyloženě za odměnu. My děkujeme Vítkovicím, že opět po delší době do Třince přivezli kvalitní florbal."

FBC Ossiko Třinec - 1.SC Tempish Vítkovice 1:12 (0:3, 0:1, 1:8)
Branky a nahrávky:  59:11 Natálie Kawuloková (Anetta Kašprišinová) - 01:06 Katarína Klapitová (Michaela Šponiarová), 02:20 Natálie Martináková (Barbora Husková), 03:20 Justyna Krzywak (Michaela Šponiarová), 38:52 Justyna Krzywak, 42:21 Denisa Hyršová (Tereza Zemanová), 43:31 Markéta Kolářová (Natálie Martináková), 45:07 Barbora Husková(Natálie Martináková), 46:28 Justyna Krzywak (Denisa Ferenčíková), 51:23 Natálie Martináková, 52:27 Justyna Krzywak (Michaela Šponiarová), 53:03 Klára Kociánová (Natálie Martináková), 58:12 Michaela Šponiarová (Justyna Krzywak)
Rozhodčí: Jekielek, Piško Vyloučení: 3:1 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Diváci: 128

Sestavy:
Třinec: Velčovská (41. Turoňová) - Zetková, Kajfoszová, Skalíková, Martynková, Copanidisová, Janiková, Bieleszová, Kawuloková, Mišúnová, Havlová, Šibrová, Stará, Mendroková, Nogawczyková, Heczková, Gibiecová

Vítkovice: Klečková (Ranochová) - Šponiarová, Kolářová, Ferenčíková, Klapitová, Kociánová, Husková, Boľová, Zemanová, Planková, Martináková, Hyršová, Suchánková, Krzywak, Ďuríková, Moravcová