FBC Přerov

Datum a čas konání: 2.3.2024 19:00
Místo: SH Stars Třinec

Áčko udolalo Orlovou 8:6 a v dalším kole tak narazí na Vítkovice!

Muži v rámci třetího kola Poháru Českého florbalu porazili na svém hřišti Eagles Orlovou. Rozhodla první třetina, ve které Intevo nastřílelo čtyři branky, z toho dvě v oslabení. Své vedení třinečtí hráči udrželi i přesto, že se během tohoto zápasu potýkali s vysokou nedisciplinovaností, která zápas zdramatizovala až do samotného závěru. Naštěstí k vyrovnání nedošlo a třinecké áčko tak může slavit postup do dalšího kola, ve kterém vyzve extraligové Vítkovice. Hattrickem se v tomto utkání blýskl Jan Fiedor.

FBC INTEVO TŘINEC vs. 1.FBK EAGLES ORLOVÁ - 8:6 (4:0, 3:4, 1:2)

Branky a nahrávky: Jan Janáč (Mieszek), Tomáš Sikora (Czernek), Jan Fiedor, Dominik Gorný (Czernek), Jan Janáč (Mieszek), Jan Kováč (Kupczak), Jan Fiedor (Kupczak), Jan Fiedor (Drong)

Komentář k zápasu:

Vstup do utkání měli jednoznačně lepší domácí hráči, kteří zásluhou Jana Janáče otevřeli skóre. Janáč, operující na ose hřiště, dostal namazáno od Mieszka a následně vymetl pravý horní růžek Klozovy klece po střele z první. O necelou minutu později bylo na třinecké střídačce ještě veseleji, když po rychlém rozehraní standartní situace vybídl Czernek ke střele z voleje kapitána Tomáše Sikoru, jenž propasíroval prudkou střelou míček až za Klozovy záda.

V desáté minutě putoval za katr Mieszek za sekání, Orlová svou početní převahu ale nesehrála podle svých představ. V čase 10:37 totiž propálil Klozu Jan Fiedor a zvyšoval už na 3:0. Ve třinácté minutě putoval na trestnou lavici Janáč za nedovolené vrážení. Tento počin ho však nemusel mrzet, protože Třinec znovu udeřil. Czernek výborně přečetl rozehrávku Orlové a po rychlé stahovačce na levé straně hřiště našel na opačné straně lépe postaveného Dominika Gorného, pro něhož už nebyl žádný problém zamést míček až za brankovou čáru.

Druhá dvaceminutovka začala snížením hostů, Adama Kučera využil skrumáže před Piškovou klecí a zakončil přesně mezi tři tyče. Třinec přispěchal s rychlou odpovědí, když po dobrém forčekingu propálil brankáře Klozu Jan Janáč a touto trefou jej poslal na střídačku. Nově příchozí brankář Brož se ve svém brankovišti nestihl ani pořádně rozkoukat a už lovil míček ze své sítě. V čase 29:43 jej propálil skvělou bekhendovou střelou Jan Kováč. Následně se po faulech Tomiczka a Gamrota hrálo ve čtyřech a v této herní disciplíně třinečtí hráči navyšovali už na 7:1 zásluhou Jana Fiedora.

Jakmile se ale zápas překlopil do své druhé poloviny, Třinec malinko vypadl z tempa a Orlová začala kousat. Nejprve ve čtyřiatřicáté minutě snížil šestibrankové manko Filip Matějka v přesilové hře po faulu Gorného. Následně v čase 35:15 po pěkné kombinaci překonal Piška Marek Krmášek a o necelé dvě minuty později Filip Kryštof.

Třetí perioda přinesla hned ve svém počátku přesnou ránu Jana Fiedora, který touto trefou zpečetil hattrick a dodal větší klid na florbalky Třince. První polovina třetí třetiny už žádné branky nepřinesla a k vidění byla hra nahoru-dolů.

Stav se měnil až v jednapadesáté minutě, kdy Radek Jantoš propasíroval míček až za záda Piška po přesné přihrávce od Kučery. Pak přišly na řadu dva slepené fauly Třince po nedovolených zákrocích Dronga a Czerneka a Intevo šlo do tří. V tomto oslabení předvedl obětavé zákroky Mieszek, který zblokoval hned několik nebezpečných střel Orlové. Bohužel ani jeho obětavý výkon nezabránil brance Adama Kučery, jenž dvojnásobnou početní převahu využil devět vteřin před jejím vypršením. V čase 54:22 dostal pětiminutový trest za hrubost Bajtek a s Třincem to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí pro ně však Orlová už žádnou branku nepřidala, a tak třinečtí hráči mohli slavit výhru 8:6 a postup do dalšího kola Poháru Českého florbalu.

Ohlasy trenéra Jiřího Kajfosze: "Zápas rozhodl náš dobrý vstup do zápasu, kdy jsme si dokázali vypracovat solidní náskok. Mrzí mě množství vyloučení na naší straně. Nemyslím si, že jsme až takové svině, spíš jsme v některých momentech přehecovaní a neohrabaní. Tímto se soupeři za některé zákroky omlouvám. Musíme na tom zapracovat. Příští týden odveta."